Hotspot Kullanımın Ücretli Hale Gelmesi

Başlatan anafor2016, Ara 24, 2018, 02:23 ÖS

« önceki - sonraki »

anafor2016

Ara 24, 2018, 02:23 ÖS Last Edit: Ara 26, 2018, 09:42 ÖS by Yönetim
http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/telefonundan-internet-paylasanlara-cok-kotu-haber-41061862

Telefonunda hotspot özelliğini kullanarak başka cihazlara internet paketi üzerinden internet paylaşmak isteyenler artık 9 TL ek ücret ödemek durumunda kalacak.

Turkcell, Ocak ayı içinde başlayacak yeni uygulamasıyla birlikte 'tethering' yani 'hotspot' özelliğini kullanan herkesi çok yakından ilgilendiren bir karara imza atmaya hazırlanıyor.

Şirket, telefonu üzerinden internetini başka cihazlarla paylaşanlardan ek ücret talep edecek. Bu ücretin 9 TL olacağı belirtildi.

15 Ocak tarihinde başlaması beklenen yeni sistemde hotspot üzerinden internete girenler 2 GB'lık internet paketinin kendilerine tanımlanmasıyla bu özelliği kullanabilecek. Kullanıcının 2 GB'ı doldurması halinde kendi tarifesindeki internet devreye girecek. Kendi paketi de bittiğinde internet kullanımı otomatik olarak duracak. Mesajı Paylaş

ozbey

Ara 26, 2018, 09:16 ÖS Last Edit: Ara 26, 2018, 09:41 ÖS by Yönetim
belki de  kapitalizim de  artık  eskisi  kadar özgür  olmayacak.  bu   haber  labaratuvar deneyi  gibi.

bir  firma   ürünün  fiyatını güncelliyor,  peşinden  aynı alandaki diğer firmalar  fiyatın  aynı  olduğunu  yüksek sesle  duyuruyor.
bir  yandan diğer firmaların  duyurusu  bir  yandan  tüketicinin   olumsuz  görüşüyle  birleşince  hiçbir  resmi  kıpırdanma  olmadan  firma  fiyat değişikliğini geri  alıyor.

yani  belki  avrupada  buna  benzer  olaylar  vardır da  ben  ilkkez şahit  oluyorum  buna.
bir de fiyat hareketi  ile  ilgili  haber  hemen  yayıldı  ve  konuşulur  oldu.  şahsen ben   mobili  paylaştırmadım  hiç;  ama  ben  bile  bu  konuda gördüğüm her haberi  okudum.

belki de  halkın  oy vermek  haricinde  yönetime  katılmaya  başladığı  ve  bunun yavaş  yavaş  hissedilir  olduğu  bir zaman dilimindeyiz  biz.

Turkcell'in de yaptığı son açıklamayla birlikte hotspot için hiçbir operatörün ek ücret almayacağı kesinleşmiş oldu.

https://www.sondakika.com/haber/haber-ucretli-olacagi-soylenen-cepten-internet-11578140/

Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter