Türkiye Cumhuriyet'inin Denizlerdeki Münhasır Ekonomi Bölgeleri

Başlatan musti, Kas 02, 2018, 01:50 ÖÖ

« önceki - sonraki »

petibor

Bu ülkeler acaba muazzam yataklar buldular rezervimi küçük gösteriyorlar. Bu kadar boru döşemek işin uzmanlarına göre verimli bir yatırım değilmiş. Mesajı Paylaş

theavengers

Filistin :) Ümmete hayırlı olsun.

Siyasal İslamcıların ülkemize verdiği zararlar dünyadan aya otoban olurdu herhalde. Suriyeden tut Filistine.

Acaba kaç yüz yıl sonra din ve devlet işlerinin ayrılmasının doğru olduğunu anlayacağız ? Mesajı Paylaş
All animals are equal but some animals are more equal than others.

Tuğra

@saladin   Üstad bu guruba, planı hazırlayan Abd ile bu planın en büyük destekçisi İngiltereyi de dahil et.Abd Rus gazının AB ülkelerine ihracını istemiyor.Alternatif ise şu an kurulmak istenen bu yapı, burada gaz yatağı fizibil değil diyenler bazı noktaları atlıyor. Katarın gaz yatakları (İran'ın yatakları da dahil) doğunun tüm doğal gazını boru hatlar ile İsrail'e yönlendirecekler ve buna K.Irak dahil.Suriye de terör koridorunun amaçlarından biride bu ve sıfır sorun isterken D.Akdeniz de karşımıza dağlar gibi sorunlar birikiyor.Benim şaştığım nokta tüm bunlar olurken Rusların Suriye de bize karşı küçük hesaplar peşinde olması halbuki burada yapılacak hamlelerle kurulması planlanan birçok oyun bozulup gidecek

https://twitter.com/diplomatik_stj/status/1068043863640674304

Mesajı Paylaş

tomcat

O din işini devlet işinden ayırmayan Osmanlı yüzyıllar boyu hüküm sürdü. Ömrü bitti, ayak uyduramadı, devlet işleyişi çürüdü vs. sebeplerden yıkıldı/ben küçüldü demeyi yeğliyorum. Din işini devlet işine karıştırmayla devlet idaresinin başarısını, yaşama şansının artmasını azalmasının ilgisini göremiyorum. Bu çok farklı şart ve koşulla ilgili birşey. İyi yönetilirsin, zıpkın gibi iyi bir toplumsundur ateist bile olsan yaşarsın, başa koşarsın. Yada tam tersi.

O din işini devlet işinden ayırmanın Türkçe meramı dini toplum hayatından soyutlamak.

Bugüne kadar görülen ihanetler göze gelirken Çanakkale şehitliğinde yatan, yada sırtımızdan vurulduğumuzu söylediğimiz cephelerde bizlerle hainlere karşı savaşan onca Arap ve diğer ırktan dindaşımızı, hilafet mensubunu gözardı etmek olmaz.
Bugün Gazze'de insanlar kendilerini Türk bayrağına sararak, İsrail kurşunlarına yürüyor. Kalıplaşmış önyargılarımız bizi yanıltmasın. Hain her milletten her zaman çıkar. Bizden de...

Alttaki linke de bir göz atmanızı dilerim. Bakalım biz bunu yapsak ne olur.

http://uskudar.biz/ihbarname/emare/onlar.html

İfade edilen diğer görüşler gibi benim fikrime de hürmet edileceğini umuyorum.

Saygılar,

Mesajı Paylaş

theavengers

Ben yanlış bir yere yorum yapmış oldum, onun için kusura bakmayın :)

Hem Sadfor'da siyasi yorumlar yasak hem de konu denizlerdeki münhasır ekonomi bölgeleri. Dikkate almazsanız sevinirim. Mesajı Paylaş
All animals are equal but some animals are more equal than others.

farabi

Filistin işi yeni değil ki , 1 yıldır değişen statü pek haber olmadı bizim basında ama gerek ulusal birlik alanında olsun gerekse İsrail ile arabuluculuk alanında Mısır'ın insiyatifinde ilerleyen bir süreç var. Mesajı Paylaş

Southwater

Tomcat, Osmanlı düşündüğün gibi bir devlet değildi. Örf hukukunu geliştirmesi falan.
Ümmetçilik safsatadır, konunun REALİZM bağlamında BİN defa önümüze getirilmesi şarttır. EMEVİ CAMİSİ meftunları yüzünden yediğimiz gol bini aştı, biri bile hata yapmışız demedi.
Mesajı Paylaş

erdem

Yedigimiz gol mu? Hedeflenenin basarilmasi diyelim ona.

Hedeflerin yerli ve milli olup olmadigi ayri bir konu.

Ulkenin nufus yapisi 1 nesilde degisiyor, biz hala politika v.s. tartisiyoruz. Bazilarimiz da Balkan'lardan donmus olan Turkler ile Suriyeli - Afgan'lari bir tutuyor.

Olmusuz de aglayanimiz yok. Mesajı Paylaş

hergeleci

Mavi Vatan - 19 Ocak 2019 - Cem Gürdeniz - Mehmet Kıvanç - Ulusal Kanal
https://www.youtube.com/watch?v=ZJFYRY2SOVA Mesajı Paylaş

hergeleci

Şub 06, 2019, 06:11 ÖÖ Last Edit: Şub 06, 2019, 07:56 ÖÖ by Yönetim
Turkish Heritage Organization Amiral Stavridis ve Amiral Kutluk ile bir panel duzenlemis.

THO hosted U.S. Admiral Stavridis & Turkish Rear Admiral Kutluk for a panel discussion
https://www.youtube.com/watch?v=oxMTC1EPDOk

Lutfedip 1:50 dakikalik bir kesit koymuşlar...
Mesajı Paylaş

HDS

CSIS'i, CfR'ı falan her gün saatlerce içerik basıyorlar. Bizde ise 1,5 dk. :)

Türkiye'nin dışarıdaki imajını nasıl pekiştirdiğinin süper göstergesi bu. Mesajı Paylaş

orko_8

Bir ara bir hevesle belli başlı düşünce kuruluşlarının youtube kanallarına abone olup bildirimleri açtım. Yürüyüşte, çalışırken falan dinlerim iyi olur diye. Yağmur gibi yağan bildirimlerden gerildiğimi farkedip kapattım. Zaten eski nesle mensubum ben, 15 dakika video izlemeye sabredemiyorum ama aynı süreyi yazı okumak için ayırabiliyorum. Mesajı Paylaş

HDS

İstanbul'da kalaydın trafikte o melekelerin gelişecekti bak.

Canım İstanbul, sımsıcak, entellektüellik akıyor..  ::) Mesajı Paylaş

Southwater

Güneşin altında yeni bir şey yok, söylenmiş.
Ekle = İstanbul trafiği entelektüelliği hariç tabii. Mesajı Paylaş

hergeleci

Yaklasik 10 saat once tamamini yuklemisler.

U.S., Turkey, and NATO: Strength in Alliance
https://www.youtube.com/watch?v=5RU_0Fznmo4 Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter