Fazıl Say ve Olaylar...

Başlatan HDS, Tem 31, 2018, 08:25 ÖÖ

« önceki - sonraki »

HDS

Yahu biz niye böyleyiz?

Bilmiyorum takip ediyor musunuz ama, Fazıl Say son zamanlarda sürekli bir şeyler anlatmaya çalışıyor. Son zamanlarda 2010'lardan itibaren aslında FETÖ tarafından yurt dışında dahi engellenmeye çalışıldığından bahsediyordu. "Artık barışalım ve beyaz bir sayfa açalım" diyordu. Bu adamın Türkiye ile barışmaya da, buraya ayak basmaya da ihtiyacı aslında yok. Kapıkule'den çıksa, Bulgaristan'da belki bilmezler ama, Slovenya falan gibi omuzlarda taşınarak okyanusa kadar gider istese.. Ama işte, insanın da evi ile kavgalılığı, hele ki bir sanat insanında demek ki olmuyor. Ya da; Bir "prodigy" de olsan, Türksün işte. Burada buralı ve bu komedinin bir parçası olmak istiyorsun.

Evveli gün yine Ayşe Arman'a röportaj vermiş; "Artık bürokrasi korkusundan otomatik beni engeller oldu ve yukarısının da bundan artık çok rahatsız olduğunu duyuyorum" demiş.

Ya bu ne rezillik? FETÖ piyaniste kadar bıktırmış. Adam halen "Külliye"den yardım almadan barışamıyor.

AİHM'den en son bir trafik kazası davasından bile ceza yemişiz.

Çocukken kuyruğunu bıraksın diye oynarken öldürdüğüm bir kertenkele vardı. Onun bedduası diyorum bu, kişisel olarak. Sizinkini bilmem. :) Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Adnan Oktar iddianamesinde de adı geçiyor Fazıl Sayın. Oktar'cılar, Fazıl Say hakkında dezenformasyon faaliyetlerinde bulunup, yoğun biçimde sosyal medya ve internet üzerinden mail bombardımanları yapıp Fazıl Sayı itibarsızlaştırmak için yoğun kulis yapmışlar... Mesajı Paylaş

dum

Tem 31, 2018, 09:15 ÖÖ Last Edit: Tem 31, 2018, 09:18 ÖÖ by dum
Sanatın beyin çalıştıran bölümleri (resim, heykel vs. özellikle de çok sesli müzik) ; akademik pozitif bilim ;  iç-dış her türlü mimarlık ;  iş etiği,iş güvenliği , iş kalitesi ve ilgili uygulamalar  ;  kanuna dayalı saf hukuk uygulamaları,  malzeme bilimi , deneysel pozitif bilim filan ;  bunlar bize ters.. Mesajı Paylaş

HDS

Hocam, Bu genel olarak iyi, güzel, estetik hiç bir şeyi anlamayıp, olanı da ezmek alışkanlığımızın da çok ötesinde artık. Bu ne yahu?

Tamam, anlaması da zor bir şekilde FS biraz politik konulara epey angaje, eyvallah. Burada zaten angaje olmayanı dövüyorlar. Ama onunla da açıklanamayacak bir garabet var. @HARZEMŞAH'ın dediği gibi, Ednan'ı, Fethullah'ı, osu busu. Bu ne yahu?

Hepsi memleketi ele geçirdiğinde siyasi diaspora olacak ve fazla tanınan sanatçıları baştan ezmek mi nedir? Mesajı Paylaş

HDS

Olaylar olaylar, Say'ın validesinin vefatını mütevellit, RTE arayıp taziyelerini iletmiş. Say da "Çok samimiydi" demiş. Belli ki RTE de son serzenişi sonrası Say'a "en yukarıdan" sahip çıkmaya niyet etmiş.

Sorun? Bu kez de "yalakalık"la suçlanıyor.

Ya biz niye böyleyiz? Mesajı Paylaş

murattekin

Kafası kesilmiş tavuk gibi... bir oraya bir buraya. Mesajı Paylaş
Murat Tekin

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter