"Stealth" Yapılı Nesneleri Tespit Teknolojileri

Başlatan Trilogy, Tem 11, 2018, 12:07 ÖS

« önceki - sonraki »

Trilogy

ABD merkezli askeri dergi The National Interest (NI), Rusya'da geliştirilen radyofoton radarların 'hayalet' uçakların 'katili' olabileceğini belirtti.

Haberde, yeni radarın havadaki hedefin üç boyutlu imajını oluşturma yeteneğine sahip olacağı ve hareket eden bir füze veya uçağı büyük bir doğrulukla takip edebileceği kaydedildi.
ABD ve Çin'in de benzer çalışmada bulunduğu ifade eden dergi, "Moskova ve Pekin'in de böyle teknoloji üzerinde çalışıyor olması Pentagon'un uzun vadede potansiyel düşmanlar üzerinde teknolojik liderliği koruyamadığının altını çiziyor" dedi.

Radyofoton radarların sinyali, lazer ışını enerjisinin fotonik kristalde dönüşümü sayesinde elde ediliyor. Rusya'da bu tür sistemleri RTI ve Radyoelektronniye Tehnologii şirketleri üretiyor.

Günümüzde 'hayalet' (stealth) teknolojisini ABD'nin 5. nesil savaş uçakları F-22 Raptor ve F-35 Lightning II kullanıyor.

https://tr.sputniknews.com/abd/201807101034226140-abd-f35in-katilini-rusyada-buldu/ Mesajı Paylaş

ocay

Quantum radar.. çalışırsa F-35 gibi uçakların bir esprisi kalmayacak Mesajı Paylaş

dum

Arkasından da bunlara yakalanmayan 6.nesil fighter'lar ile ucav'lar çıkar. Mesajı Paylaş

Memocan

Sonu yok galiba, daha yeni nesil radar ya da aynı işi görecek aletler sonra 7. nesil uçaklar v.s. Teknoloji bir yer de tıkanır mı bilmem ama dengeyi ihtiyaçlar belirler gibi geliyor bana. Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

"Avcı nanca al bilir, ayı onca yol bilir" - Divanü Lügati't-Türk Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter