Airbus A200

Başlatan canıtez, Tem 11, 2018, 10:12 ÖÖ

« önceki - sonraki »

canıtez

Ve Airbus en yeni uçağını tanıttı

Dünyanın iki büyük uçak üreticisinden biri konumundaki Airbus, yeni uçağı A220-300'ü resmen tanıttı. Tanıtım programı bugün Fransa'nın Toulouse şehrindeki Airbus tesislerinde gerçekleştirildi.

Avrupalı havacılık devi Airbus, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde Kanadalı uçak üreticisi Bombardier'in C serisi üretim programına ortak olmuştu. Bu ortaklık ile birlikte projenin yönetimini elini alan firma, geliştirilmesi için şimdiye kadar 6 milyar dolar harcanan uçağın geliştirilmesi için önemli bir yatırım yaptı. Şirket aynı zamanda sahip olduğu geniş satış ağı sayesinde de uçağın satışına büyük bir katkı sağlayacak.

Düzenlenen tanıtım töreniyle birlikte Airbus, C serisini tarihin tozlu raflarına kaldırmış oldu. Bombardier tarafından tasarlanan CS100 tipi uçaklar A220-100, CS300 tipi uçaklar da A220-300 adı altında üretilerek son kullanıcılara ulaştırılacak.

Bombardier tarafından tasarlanan projelerin Airbus ile birlikte daha cazip noktalara geleceği ifade edilirken, Airbus tarafından yapılan tanıtım töreni sonrasında yeni uçakların kısa süre içerisinde satışa sunulması bekleniyor.

ÜRETİM BANDI ABD'DE OLACAK

Geçtiğimiz yıllarda A320 uçaklarını üretmek için Amerika'da bir tesis açan ve bu sayede bölgedeki maliyetleri düşük tutmayı başaran Airbus, mevcut üretim tesisine yeni bir hat daha ekleyerek eski C yeni A200 ailesi burada üretecek. Firma yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, Airbus'ın Amerika'daki tesislerine milyonlarca dolar yatırım yapılacak bu sayede C serisi 'Made in USA' etiketiyle satılacak.

Uçak, Amerika'da üretileceği için de Boeing'in şikayetlerindeki temel argüman yok olmuş olacak. Aynı zamanda da ithal uçak kategorisinden çıkarak ağır vergi yükünden kurtulmuş olacak.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/ve-airbus-en-yeni-ucagini-tanitti.html Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter