Aselsan ASELBUOY

Başlatan nokta, Tem 10, 2018, 04:09 ÖS

« önceki - sonraki »

nokta

ASELSAN'ın sonobuoy projesi mutlu sona yakın. ASELBUOY adı verilen ve firmanın öz kaynaklarıyla 2016 yılında Ar-Ge projesi olarak  geliştirmeye başladığı sistem, emin adımlarla ilerliyor. İlk etapta belirlenen spesifik alanlarda başlayan sensör fiili testlerini, geçtiğimiz ay yapılan ilk havadan atış testi takip etti. Çeşitli irtifada ve süratte yapılacak atışlı testleri uyumluluk testlerinin takip etmesi ve ardından projenin, 2019 yılında tamamlanması planlanıyor.

ASELBUOY'un, daha yüksek hızlarda da denenerek uluslararası pazarda görücüye çıkması hedefleniyor.

Deniz karakol uçakları, helikopterler ya da su üstü gemilerden atılabilecek şekilde geliştirilen ASELBUOY, A boyutunda pasif yönlü bir sonobuoydur. 30 ve 150 metre olmak üzere iki farklı çalışma derinliğinde görev yapan sistem, 0,5 saat ila 8 saat arasında çalışma süresine sahip ve 96 farklı VHF kanalından, atıştan önce programlanmak suretiyle yayın yapabiliyor. 5 ila 2400 Hz frekans bandında akustik bilgi toplayan sistem, uzaktan da programlanabiliyor ve çalışma süresi sonunda kendini batırıyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/aselbuoy-yolda/6671/1 Mesajı Paylaş

müstafi

Bu sistemleri İHA'dan atılabilir hale getirmek gerek.. Mesajı Paylaş

putty

Var zannettiğimiz daha kaç proje acaba daha geliştirme aşamasında Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter