SAAB RBS15 Gemisavar Füzesi

Başlatan Terra, Tem 07, 2018, 10:40 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Terra

İsveçli savunma şirketi Saab, RBS15 uzun menzilli anti-gemi füze ailesinin yeni bir versiyonunu geliştirdiğini duyurdu.

Şirket, mevcut Mk3 versiyonuna göre daha gelişmiş arayıcı başlığa ve düşük ağırlığa sahip olması beklenen RBS15 Mk4 Gungnir ile ilgili detaylı bilgiyi önümüzdeki günlerde paylaşması bekleniyor.

Ayrıca, şirket RBS15 Mk4 Gungnir adlı yeni füzenin görüntülerini de yayınladı.

RBS15 MK3 Teknik Özellikleri

Uzunluk: 4.35 m
Gövde çapı: 0.50 m
Kanat açıklığı: 1.40 m
Ağırlık: 630 kg
Arayıcı: Aktif radar
Hız: 0.9 Mach (subsonic)
Menzil: 200 km

http://defenceandtechnology.com/2018/07/05/saabtan-yeni-gemisavar-fuzesi/ Mesajı Paylaş

nokta

Saab yeni nesil RBS15 gemisavar füze sistemini tanıttı

Saab Dynamics, RBS15 anti-gemi füze sistemleri ailesinin yeni nesil ürünü RBS15 Mk4'üFarnborough Hava Fuarında açıkladı.

İsveç Savunma Malzeme İdaresi (Försvarets Materielverk / FMV ), Mart 2017'de İsveç Kraliyet Donanması Visby Sınıfı korvetleri ve İsveç Hava Kuvvetleri JAS Gripen E çok rollü savaş uçaklarında kullanılmak üzere yeni nesil RBS15 gemi-savar füzesinin tasarımı ve üretimi için Saab'a görev verdi.

http://www.c4defence.com/Gundem/saab-yeni-nesil-rbs15-gemisavar-fuze-sistemini-tanitti/6705/1 Mesajı Paylaş

Terra

Hırvat Donanması RBS-15'i test etti

Hırvat donanması "Velebit 18" Tatbikatında RB-15B Mk anti-gemi füzesini test etti.

Hırvatistan Silahlı Kuvvetleri 5 bin 500 personelin katıldığı ülke tarihinin en büyük askeri tatbikatı "Velebit 18″de yeteneklerini  sergiledi.  Adriyatik Denizi'ndeki "Dugi Otok" eğitim alanında gerçekleştirilen tatbikatta RTOP 42 Dubrovnik botundan ateşlenen İsveçli Saab firması ürünü RB-15B Mk anti-gemi füzesi 30 km uzaklıktaki hedefi başarıyla vurdu.

Savunma Bakanı Damir Krstičević, "Hırvatistan modern, güçlü ve saygın bir ordu tarafından korunuyor. Ordumuz ülkenin savunması ile ilgili tüm görevleri yerine getirmeye hazırdır" açıklamasında bulundu.

http://defenceandtechnology.com/2018/10/19/hirvat-donanmasi-rbs-15i-test-etti/ Mesajı Paylaş

Terra

Saab Gungnir Gemi Savar Füzesinin Satıhtan Ateşlenen Sürümünü Tanıtıyor

Saab, önümüzdeki hafta Paris'teki Euronaval Fuarında RBS15 Gungnir gemi savar füze sisteminin satıhtan ateşlenen versiyonunu tanıtacak.

RBS15 Gungnir'in satıhtan ateşleme versiyonu, tüm yeni RBS15 Mk4 füzelerini kullanabiliyor. Bu, her hava koşulunda daha gelişmiş bir hedef arayıcının yanı sıra daha geniş kapsama alanı, gelişmiş savunmaya nüfuz yeteneği ve elektronik koruma içeriyor.

RBS15 Mk4 satıh füzesi, hem deniz sisteminde hem de RBS15 Gungnir kara sisteminde kullanılıyor. Neredeyse her büyüklükteki kara ve deniz tabanlı platformlarda kolay entegrasyon yoluyla ortak kullanımın sağlanması için tasarlandı.

RBS15 füze ailesi Saab ve Diehl Defence GmbH & Co. KG tarafından ortaklaşa üretiliyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/saab-gungnir-gemi-savar-fuzesinin-satihtan-ateslenen-surumunu-tanitiyor/7243/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter