Rafael Spike NLOS Füze Sistemi

Başlatan nokta, Tem 04, 2018, 02:02 ÖS

« önceki - sonraki »

nokta

Spike NLOS'a Modüler Çözüm

Rafael Advanced Defence Systems, Spike NLOS için geliştirilen yeni düşük ağırlıklı araca entegre SPARC uzaktan komutalı fırlatma sisteminin geliştirme safhasının tamamlandığını açıkladı. İsmi açıklanmayan bir özel kuvvetler müşterisi için geliştirilen sistem, hafif arazi araçları için özel olarak optimize edildi.  Konsepti ilk defa Eurosatory 2016 Fuarı'nda görücüye çıkan fırlatıcı, Polaris MRZR-4 tipi araç üzerine iki adet atışa hazır füze ve iki adet ilave kolay yüklenebilir tipte muhafaza içerisinde füze taşır halde sergilenmişti. Birçok arazi aracına uygun olarak geliştirilen ve montaj için yedi adet vidanın yeterli olduğu sistem, bu özelliği ile birçok arazi aracına kolaylıkla entegrasyon imkânı sağlıyor.

Çok amaçlı hassas güdümlü füze olan Spike NLOS, çift modlu elektrooptik/kızılötesi arayıcı ve gerçek zamanlı kriptolu radyo frekanslı çift yönlü veri bağına sahip. Maksimum 30 kilometre menzile erişebilen füze, yüksek infilaklı tanksavar (HEAT), zırh delici parçacık etkili (Penetrating Blast Fragmentation / PBF) ve parçacık etkili olmak üzere üç farklı harp başlığı ile teçhiz edilebiliyor.   

http://www.c4defence.com/Gundem/spike-nlos-a-moduler-cozum/6620/1 Mesajı Paylaş

nokta

Rafael Spike ER2'yi Tanıttı

İsrailli Savunma Şirketi Rafael Advanced Defence Systems, Spike ER 170 mm çok amaçlı hassas güdümlü füze sisteminin yeni, beşinci nesil, gelişmiş bir stand-off versiyonu Spike ER2'yi açıkladı.

Yeni Spike ER2, Spike ER ile aynı ağırlığa, taşıt yapısına, yüzey geometrilerine ve tahrik ünitesine sahip olmasına karşın önemli bir genişleme ve yetenek artırımları barındırıyor. Yeni bir gerçek zamanlı hafif radyo frekansı (RF) kablosuz iki yönlü veri seti, füzenin enerjisini / yörüngesini optimize etmek üzere yeni bir yazılım sayesinde döner kanat platformlardan 16 km'lik bir menzil elde ediyor. ER2'yi fiber optik veri bağlantısı sayesinde deniz ve satıh atışlarında 10 km menzile sahip.

http://www.c4defence.com/Gundem/rafael-spike-er2-yi-tanitti/6964/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter