TU-22 Stratejik Bombardıman Uçağı

Başlatan Trilogy, Tem 03, 2018, 05:11 ÖS

« önceki - sonraki »

Trilogy

Tu-22M3 uçağı 4 adet Kinjal füzesi taşıyabilecek

Tu-22M3 stratejik bombardıman uçağının, yeni nesil hipersonik füze Kinjal ile donatıldığı belirtildi.

Sputnik'e konuşan Rus askeri savunma sanayisinden bir kaynak, "Kinjal füzesinin test edileceği Tu-22M3, bu füzelerden 4 tanesini taşıyabilecek" dedi.
Halihazırda Kinjal füzeleri, MiG-31BM avcı uçaklarına yerleştiriliyor. Her bir uçak bir adet füze ile donatılıyor. Ancak MiG-31BM, stratejik bombardıman uçağına kıyasla daha kısa menzile sahip.

MODERNİZASYONA İHTİYAÇ VAR

Rus askeri uzman Viktor Murahovskiy, Tu-22M3'ün bu sayıda Kinjal taşıyabilmesi için modernize edilmesi gerektiğini belirterek, "Özellikle radyoelektronik donanım ve bu füzelerin yerleştirilebileceği dış süspansiyonların güçlendirilmesi alanında ciddi modernizasyon gerekecek. Muhtemelen bu konu, testler sırasında işlenecek" ifadelerini kullandı.
Kinjal ile donatılan Tu-22M3 uçaklarının, potansiyel düşmanın uçak gruplarına karşı etkili mücadele edebileceğini belirten Murahovskiy, 4 adet Kinjal'ın, modern hava savunma tarafından korunan önemli hedefleri vurma olasılığını önemli ölçüde artıracağını dile getirdi.

TU-22'NİN YENİ HAYATI

Kinjal füzelerin Tu-22M3'e yerleştirilmesinin, 40 yıldır Rus ordusuna hizmet eden uçağa yeni hayat kazandıracağını kaydeden uzman, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bunun ekonomik açıdan da akıllıca olduğunu düşünüyorum. Böylelikle yeni uçakların geliştirilmesi için çok para harcamayız, sadece mevcut olanları modernize ederiz. MiG-31 ve Tu-22, önemli bir geçmişe sahip uçaklardır".

https://tr.sputniknews.com/savunma/201807031034114813-stratejik-bombardiman-ucagi-yeni-nesil-hipersonik-fuze-ile-donatildi/

Mesajı Paylaş

nokta

Rusya, Tu-22M3M Bombardıman Uçaklarını Denemeye Başlayacak

Rusya, modernize edilen Tupolev Tu-22M3M stratejik bombardıman uçaklarının yer ve hava denemelerine başlayacak.  Değişken geometriye sahip uçağa yeni navigasyon ve iletişim sistemlerinin yanı sıra motor, motor kontrol, hedefleme sistemleri de modernize edildi.

United Aircraft (UAC) firması Tu-22M3M uçaklarının aviyonik ekipmanlarının yüzde 80'in montajının tamamlandığını, bunun için Rusya içinde üretilen ürünlerden yararlanıldığını açıkladı. UAC'ın açıklamasına göre deneme inceleme maksatlı uçuşların ardından Tu-22M3M uçağı ortak testler için Rusya Hava Kuvvetlerine teslim edilecek.

Rusya'nın 67 adet Tu-22M uçağına sahip olduğu ve en eski uçağın 34 yaşında olduğu sanılıyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/rusya-tu22m3m-bombardiman-ucaklarini-denemeye-baslayacak/6922/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter