Aselsan ARES Denizaltı Elektronik Destek Sistemi

Başlatan Terra, Tem 02, 2018, 06:50 ÖS

« önceki - sonraki »

Terra

Pakistan denizaltılarını Aselsan koruyacak

Pakistan Deniz Kuvvetlerine ait AGOSTA-90B Sınıfı Denizaltıların modernizasyonu kapsamında, birinci denizaltı için üretilen ARES-2SC/P Denizaltı Elektronik Destek (ED) Sistemi Fabrika Kabul Testleri, Pakistan Deniz Kuvvetleri ve ana yüklenici STM firması personelinden oluşan kabul heyeti katılımıyla ASELSAN Gölbaşı Yerleşkesinde başarıyla tamamlandı.

Testler sırasında ARES-2SC/P Denizaltı ED Sistemi çok sayıda performans ve fonksiyon kontrolü testlerini ba­şarıyla geçti ve özellikle sistemin yön doğruluğu has­sasiyeti, Pakistan askeri ataşesinin iştirak ettiği kabul heyetinin takdir ve beğenisini kazandı.

Projenin bundan sonraki sürecinde, fabrika kabul testleri tamamlanan ARES-2SC/P ED Sisteminin Pakistan/Karachi Tersanesine nakliyesi sonrasında platform üzeri en­tegrasyon faaliyetleri gerçekleştirilecek. Burada yapıla­cak liman ve deniz kabul testlerinin ardından teslimat tamamlanacak.

http://defenceandtechnology.com/2018/07/02/pakistan-denizaltilarini-aselsan-koruyacak/

  Mesajı Paylaş

meraklı

Aselsan'dan TCG Kınalıada'ya elektronik destek

ASELSAN mühendislerince MİLGEM'in dördüncü gemisi olan TCG KINALIADA için üretilen ARES-2N Elektronik Destek Sisteminin fabrika kabul testleri başarıyla tamamlandı.

Testler sırasında ARES-2N Elektronik Destek Sistemi çok sayıda performans ve fonksiyon kontrolü testlerini başarıyla geçerek kabul heyetinin beğenisini kazandı. Projenin bir sonraki aşamasında, sistemin gemi platformuna entegre edilmesinin ardından 2019 yılı içerisinde liman ve deniz kabul testlerinin tamamlanması hedefleniyor.

ARES-2N Elektronik Destek (ED) Sistemi su üstü platformlar için tasarlanmış ve sahada kullanılan modern bir ED Sistemi'dir. ARES-2N tespit, teşhis, sınıflandırma, izleme, yön bulma, yer belirleme, sesli uyarı, platform ilişkilendirme ve yayın kaydı yeteneklerine sahiptir.

http://defenceandtechnology.com/2019/02/01/aselsandan-tcg-kinaliadaya-elektronik-destek/ Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter