Aselsan ARES Denizaltı Elektronik Destek Sistemi

Başlatan Terra, Tem 02, 2018, 06:50 ÖS

« önceki - sonraki »

Terra

Pakistan denizaltılarını Aselsan koruyacak

Pakistan Deniz Kuvvetlerine ait AGOSTA-90B Sınıfı Denizaltıların modernizasyonu kapsamında, birinci denizaltı için üretilen ARES-2SC/P Denizaltı Elektronik Destek (ED) Sistemi Fabrika Kabul Testleri, Pakistan Deniz Kuvvetleri ve ana yüklenici STM firması personelinden oluşan kabul heyeti katılımıyla ASELSAN Gölbaşı Yerleşkesinde başarıyla tamamlandı.

Testler sırasında ARES-2SC/P Denizaltı ED Sistemi çok sayıda performans ve fonksiyon kontrolü testlerini ba­şarıyla geçti ve özellikle sistemin yön doğruluğu has­sasiyeti, Pakistan askeri ataşesinin iştirak ettiği kabul heyetinin takdir ve beğenisini kazandı.

Projenin bundan sonraki sürecinde, fabrika kabul testleri tamamlanan ARES-2SC/P ED Sisteminin Pakistan/Karachi Tersanesine nakliyesi sonrasında platform üzeri en­tegrasyon faaliyetleri gerçekleştirilecek. Burada yapıla­cak liman ve deniz kabul testlerinin ardından teslimat tamamlanacak.

http://defenceandtechnology.com/2018/07/02/pakistan-denizaltilarini-aselsan-koruyacak/

  Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter