IAI Barak Hava Savunma Sistemi

Başlatan nokta, Tem 02, 2018, 06:13 ÖS

« önceki - sonraki »

nokta

Barak Ailesine Yeni Üye

Israel Aerospace Industries (IAI), Barak ailesi üzerinden geliştirdiği yeni çözümünü tanıttı. Barak -MX olarak adlandırılan sistem, modüler, ölçeklenebilir ve ağ bağlantılı hava savunma sistemi olarak nitelendiriliyor. Platform, müşterilerin özel gereksinimlerine yönelik olarak optmize edilebilir tek mimari üzerine bağlantılı farklı sensör ve fırlatıcılardan oluştuğu açıklandı. Bu sayede potansiyel kullanıcıların elindeki hava savunma platformlarına kolaylıkla entegre edilebilen sistemin C2 (Command and Control / Komuta ve Kontrol) üzerine kurulu olduğu açıklandı. Hedefe karşı fırlatılabilecek füzeye hedef tipine göre komuta merkezinin karar verebilmesine (Shoot What Is Needed / SWIN) olanak sağlayan ve üç farklı füze tipinin ateşlenebilmesine olanak sağlayan Barak-MX, deniz ve kara konuşlu olarak kullanılabiliyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/barak-ailesine-yeni-uye/6606/1 Mesajı Paylaş

nokta

Hindistan'dan Uzun Menzilli Tedarik

Hindistan, son dönemlerde hız verdiği silah alımlarına bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda IAI firması ile 777 milyon Amerikan Doları tutarında Barak 8 uzun menzilli hava savunma sistemi tedarik etmek için anlaşma imzaladı.

İsrail konuşlu IAI firmasından yapılan açıklamaya göre anlaşma, Hint yönetimine ait Bharat Electronics Limited (BEL) ile imzalandı. Tedarik edilecek olan Barak 8 füzeleri, Hint Donanması envanterindeki yedi gemiye entegre edilecek. Füze tedarikinin yanı sıra BEL, fırlatıcı sistemler ile komuta ve kontrol sistemlerini de tedarik edecek.

Barak-8 hava savunma sistemi, IAI, İsrail Savunma Bakanlığı ve Hindistan konuşlu DRDO (Defence Research and Development Organization ortaklığında iki ülkenin donanmaları için geliştirildi.

http://www.c4defence.com/Gundem/hindistandan-uzun-menzilli-tedarik/7305/1

  Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter