Türkiye-Azerbaycan İlişkileri

Başlatan Trilogy, Haz 26, 2018, 05:58 ÖS

« önceki - sonraki »

Trilogy

Azerbaycan ordusunun 100. yılı kutlamalarında Türk pilotlardan boy gösterisi

Kara, hava ve deniz kuvvetlerinin katılımıyla düzenlenen askeri geçit töreni ile kutlanan Azerbaycan Silahlı Kuvvetler Günü ve Azerbaycan ordusunun 100. kuruluş yıl dönümü, başkent Bakü'nün ünlü Azadlık Meydanı'nda yer alırken, göklerde ise Türk pilotlar da boy gösterdi.

Türk Hava Kuvvetleri'ne bağlı Türk Yıldızları ve SOLOTÜRK hava akrobasi grupları Bakü semalarında F-16'lı gösteri uçuşları gerçekleştirdi. Yaklaşık 50 dakika süren ve izleyicilerin büyük ilgisini çeken şovdan etkileyici kareler Sputnik'in videosunda.

https://tr.sputniknews.com/videokulubu/201806261034030445-azerbaycan-turkiye-ordu-hava-kuvvetleri-turk-yildizlari-soloturk-pilot/ Mesajı Paylaş

putty

Azerbaycan ordusunun 100. yılı nasıl oluyor. Safavi ordusu kimin ordusuydu. Koskoca imparatorluk mirasçısı ülkenin ordusu 100 yaşında olur mu hiç.

https://www.youtube.com/watch?v=5unYzBxCKWs Mesajı Paylaş

şirpençe

Safavi lerle düşmandık putty  ;)

Bu adamlarla dostuz  :) 

Düşmanımız ortak... Mesajı Paylaş

canıtez

Bakü ve Ankara, Azerbaycan Hava Kuvvetleri'nin savaş yeteneklerini güçlendirecek

GBNews'in Azerbaycan Savunma Bakanlığı Basın Servisinden edinmiş olduğu habere göre, Bakan Albay-General Zakir Hasanov, Türkiye Havacılık ve Uzay Sanayi Genel Müdürü Temel Kotil başkanlığındaki heyetle bir araya geldi.

Görüşmede, Azerbaycan-Türkiye arasındaki askeri-teknik işbirliği, uzmanlar arası deneyim alışverişi, askeri eğitim ve diğer ilgi alanları çerçevesinde, havacılık uzman grupların karşılıklı ziyaretlerinin düzenlenmesi konuları tartışıldı.

Taraflar, aynı zamanda Azerbaycan Hava Kuvvetleri'nin yeteneklerini artırabilecek yeni bir savaş uçağı ve helikopter kuşağını incelemek ve uygulamak için ortak projeler de dahil olmak üzere çeşitli programların uygulanmasına da değindiler.

http://www.bagimsizhavacilar.com/baku-ve-ankara-azerbaycan-hava-kuvvetlerinin-savas-yeteneklerini-guclendirecek/ Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter