Deniz Kuvvetlerinde Yeniden Yapılanma

Başlatan ocay, Kas 09, 2015, 06:53 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Atılgan

Deniz Kuvvetleri, personel açığı için çağrı yaptı

Deniz Kuvvetleri, büyüyen gemi, uçak ve helikopter filosuyla birlikte personel açığını kapatmak için harekete geçti.
Deniz Kuvvetleri, 2021 yılında hizmete girmesi beklenen amfibi çıkarma ve helikopter gemisi TCG Anadolu'nun subay açığını kapatmak için mühendis adaylarına çağrı yapıyor.

Donanma; TCG Anadolu'da konuşlanacak F-35B saldırı uçakları ve ATAK helikopterlerini uçuracak pilot adaylarını da bekliyor.

12 fırkateyn, 19 hücumbot, 8 korvet ve 12 denizaltı ile Akdeniz çanağının en güçlü 5 deniz gücünden olan Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı yetişmiş subay açığını kapatmak için özel sektörde çalışan mühendislere çağrı yapıyor.

300'ün üzerinde muharip deniz aracına sahip deniz kuvvetleri dünya bahriyeleri arasında gücünü korumak için çeşitli branşlardan mühendisleri bünyesine katmak istiyor. Endüstri, elektronik-elektronik, kontrol-otomasyon, makine, bilgisayar, yazılım, mekatronik, inşaat, çevre, gemi inşa ve harita gibi mühendislik branşlarından mezun olanların, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda güverte, deniz piyade ve deniz istihkam gibi branşları için subay alımı yapılacağı vurgulandı. MİLGEM projesi ile milli gemilerini yapan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, çok az donanmanın sahip olduğu TCG Anadolu'nun hizmete girmesiyle daha çok pilot subaya ihtiyaç duyacak. Adayların arasındaki pilotlara da çağrı yapılıyor.

Gemiye iniş yapabilecek F35B uçakları ile tamamen yerli üretim Atak helikopterlerini kumanda edebilecek pilotları bekleyen deniz kuvvetleri, Türk bayrağını gökyüzü ile deniz arasındaki iki mavinin ortasında dalgalandıracak pilotları bünyesine katmaya hazır.

Deniz Kuvvetleri, ayrıca doktor ve öğretmen gibi branşlar içinde dışarıdan subay alımı yapacak. Başvurular 28 Mart 2018 tarihine kadar Milli Savunma Bakanlığı'nın www.msb.gov.tr adresinden yapılabilecek.

http://www.denizhaber.com.tr/deniz-kuvvetleri-personel-acigi-icin-cagri-yapti-haber-80194.htm Mesajı Paylaş

Merkator

Deniz Kuvvetleri'nde pilot olmak ister misiniz?

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, uçak, helikopter ve insansız hava araçlarını kullanacak pilot adayları için alım yapacak. Deniz Kuvvetleri'nde temel subay eğitimi görecek olan adaylar, sonrasında pilotaj eğitimi almak üzere 2. Ana Jet Üs Komutanlığı'na ve Kara Havacılık Okul Komutanlığı'na gönderilecek.

Eğitimlerini başarıyla tamamlayan adaylar, Deniz Kuvvetleri'nde pilot olarak görev yapaca.

Deniz sınıfı muvazzaf subay alımı için en az dört yıl süreli mühendislik veya pilotaj eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun olanlar arasından başvurular kabul edilecek. Erkek adayların başvuruları, 28 Mart 2018 tarihine kadar kabul edilecek.

http://www.kokpit.aero/deniz-kuvvetleri-pilot-aday-alimi Mesajı Paylaş

Merkator


DelKu

Fırkateyn sayımız ne zaman 12ye düştü ? Mesajı Paylaş

farabi

#154
May 24, 2018, 04:21 ÖS Last Edit: May 24, 2018, 04:52 ÖS by farabi
Rusya'nın "Karadeniz" donanması için 1'i deniz testleri diğer 5'inin ise inşaa faaliyetleri devam etmekte olan 6 gemilik Project 22160 açık deniz karakol korveti için Cezayir donanmasının da 4 adet (180 milyon $) sipariş verdiği söyleniyor.

Karakol ve hızlı müdahale botları Fransızlara , korvet ve fırkateynler Almanya,Çin ve Rusya'ya, denizaltı modernizasyonu ve yeni alımı Ruslara , amfibi gemi işi İtalyanlara , helikopterler İngiltere ve İtalya'ya ve son olarak OPV korvetleri yine Ruslara... Cezayir yaklaşık 10-12 senedir donanmayı tepeden tırnağa yenilemekteyken ,bir çöp dahi satamamış olmak , hiç bir işbirliği geliştirememiş olmak, Cezayir ile soğuk-samimiyetsiz eskiyi anmayı sürdüren bir dostluk biçimi olduğunu gösterdiği gibi, atılmayan adımlar dış siyasette Cezayir'in mevcut durumunu ve gelecekteki pozisyonunu tam kavramadığımızı gösteriyor.

Ancak yazma nedenim Cezayir değil. Project 22160'ün kendisi. 1300 tonluk 90 metre bir korvet , geminin silah yükü oldukça modüler bir altyapıya sahip. Gemide 76mm baş topu , 2x14,5mm ve sızmalara karşı müdahale için DP65 su altı roketi standart olarak bulunmakta. Uran-K ASM , Kalibr seyir füzesi hatta Paket-NK anti denizaltı torpidosu atıcı sistemler ise doğrudan bir konteynır şeklinde gemiye yüklenebiliyor. Gemi yine kısa bir hazırlık ile mayın dökme işlemi için de kullanılabiliyor. Geminin arka güvertesinde KA-27 Asw helikopter için bir adet spot ve ihtiyaç olduğu takdirde yerleştirilmek için(muhtemelen son iki gemi) geminin baş topu arkasında dikey atım sistemi içinde bir alan bulunuyor. Muhtemelen bu iki nedenle birlikte gemi 90 metreye ulaşmış halde. Geminin tahrik sistemi Codad ve 14mw gaz türbin bulunuyor, 27kts azami sürat olarak planlanmış.

Türk donanmasının yakın karasularında ve dahi gelecekte üslenme planları yaptığı diğer uzak denizlerde sürekli karakol görevlerini yürütmek üzere , mevcut fırkateynlerin görev rutinlerini yıpranmalarını azaltacak, kabiliyetli ama işletimi ucuz bir OPV botuna ihtiyacımız var. Sahil Güvenliğin OPV ihalesi üzerinden ya da 6 botluk TTHB üzerinden yukarıya ya da mevcut Ada korvetlerden aşağıya doğru makaslanan bir ara çözüm yaratarak (örneğin Rusların Buyan sınıfında yaptığı gibi) , bunu mevcut örnekte görüldüğü gibi gerekirse konteyner ile görev yüklerinin değişebildiği modüler bir altyapı ile üretmeyi düşünmeliyiz. Biz zengin bir ülke de değiliz , toplam aktif fırkateyn ( filonun ortalama yaşı 25 ) sayımız 12'ye düştüğünde , uluslararası görev misyonları , TDGG , çevreleyen denizlerde risk faktörleri ve hasım ülkeler derken ; gerçek anlamda OPV botlara ihtiyacımız olacak.

Bir başka örnek , İtalya donanması 6 adet helikopter ve hafif uçak gemisi yüzdürüyor , 2 farklı proje de devam ediyor yani gelecek yıllarda da bu sayılarda gemiyi envanterde tutacaklar. Su üstü ana muharip grup ise 4 adet hava savunma harbi fırkateyni , 8 adet çok rollü fırkateyn ve 6 adet denizaltı harbi fırkateyninden oluşmakta. Bununla birlikte tam 13 adet ( 3 yıl önce 16 idi) +1200 ton OPV korvet aktif hizmette ki , bilindiği üzere İtalyan Sahil Güvenliği de tonaj bakımından Akdeniz'in en büyüğüdür. Bu yıl sonunda hizmetten tamamen çekilecek Soldati ve Minerva sınıfı korvetler için ise Fincantieri PPA adında oldukça gelişmiş bir OPV fırkateyn üzerinde çalışmakta.  https://www.africanmilitaryblog.com/2018/05/algeria-and-russia-signs-partnership-on-project-22160-class-patrol-ship
https://defence.ru/article/10419/   https://2016.f.a0z.ru/09/12-4288208-6.jpg
http://www.navyrecognition.com/index.php/news/defence-news/2018/march-2018-navy-naval-defense-news/6108-russia-s-first-project-22160-corvette-vasily-bykov-started-sea-trials.htmlMesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter