Nurol Yörük

Başlatan nokta, Haz 12, 2018, 01:31 ÖS

« önceki - sonraki »

nokta

Nurol Makina, Eurosatory'de YÖRÜK'ü öne çıkardı

Nurol Makina, ürün ailesine en son katılan aracı YÖRÜK 4x4'ü uluslararası pazarda NMS 4X4 adıyla Eurosatory fuarında tanıtıyor. Firma, YÖRÜK 4x4'ün farklı koruma seviyesi ve görev yükü taşıma gereksinimlerine tek bir platformla cevap vermesini ön plana çıkardı. Araç, Seviye 1-4 arasında değişebilen, ölçeklenebilir bir zırh korumasına sahip. Aracın balistik koruma seviyesi, eklenen ya da çıkartılan zırh plakaları ile ihtiyaca göre ayarlanabiliyor. Bu ayarlamaların, aracın geneli için aynı olması da gerekmiyor. Örneğin, kullanıcı tercihine göre, aracın motor ve personel kabini daha yüksek, arkada bulunan görev yükü bölümü ise daha düşük koruma seviyesine sahip olabiliyor. Böylece, kullanıcının önündeki alternatif görev konfigürasyonlarının sayısı artıyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/nurol-makina-eurosatoryde-yoruku-one-cikardi/6511/1 Mesajı Paylaş

nokta

Yörük Seri Üretimde

Nurol Makina, 4x4 taktik tekerlekli zırhlı araç olan Yörük'ün seri üretimine başladı. Düzenlenen resmî törende, seri üretim hattından çıkan ilk Yörük, katılımcılara tanıtıldı.

Çeşitli görev tanımlarına yönelik olarak tasarlanan Yörük, personel taşımadan keşif görevlerine kadar farklı türde görevlerde kullanılabiliyor. Gerektiğinde silah platformu taşıyıcısı olarak da hizmet verebilen araç, "V" tipi monokok bir gövdeye ve özgün bir şasiye sahip. Arazi kabiliyeti oldukça yüksek olan araç, kötü zemin koşullarında bile yüksek hıza ve manevra kabiliyetine sahip. Düşük ağırlığına rağmen sunduğu yüksek balistik koruma, aracı muhabere alanlarında asimetrik tehditlere karşı araca önemli avantajlar sağlıyor. Bünyesinde barındırdığı 4x4 sürüş sistemi, bağımsız süspansiyon sistemi ve merkezi lastik basınç şişirme sistemi ile yüksek arazi performansına sahip olan sekiz ton ağırlığındaki Yörük, farklı silah sistemleri ve Aselsan üretimi SARP (Stabilized Advanced Remote Weapon Platform / Stabilize Gelişmiş Uzaktan Kumandalı Silah Platformu) ile silahlandırılabiliyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/yoruk-seri-uretimde/6598/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter