Otokar Tulpar Hafif Tankı

Başlatan nokta, Haz 12, 2018, 01:24 ÖS

« önceki - sonraki »

nokta

OTOKAR TULPAR Hafif tankı tanıttı

Otokar, Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen Eurosatory 2018'de TULPAR Hafif Tankı'nı ilk kez sergiliyor.

Otokar standında balistik ve mayın korumasına sahip ARMA, COBRA II, KAYA II, COBRA zırhlı araçlarını ve kule sistemlerini de tanıtıyor.

Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç "Modern ordularda keşif ve ateş destek aracı olarak etkin görev alan hafif ağırlık sınıfı tanklar; değişen muharebe koşulları ve farklılaşan tehditleri dikkate aldığımızda, sektörde artan bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkıyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarındaki müşterilerimizin isterlerinden yola çıkarak, deneyimimizi, mühendislik kabiliyetlerimiz ve Ar-Ge imkanlarımızla birleştirdik ve ilk kez Paris'te sergilediğimiz TULPAR Hafif Tankı'nı da bu eğilimi gözönünde bulundurarak geliştirdik. Önümüzdeki dönemde hafif tankların ordu envanterlerinde daha sıklıkla görüleceğine inanıyoruz" dedi.

http://www.c4defence.com/Gundem/otokar-tulpar-hafif-tanki-tanitti/6504/1 Mesajı Paylaş

Eray

Merhaba bu aracın geçen sene İDEF 2017 de tanıttıkları tulpardan bir farı var mı acaba?

Dışarıdan bakınca sadece 105mm taret eklenmiş bir hali gibi duruyor.

Bildiğim kadarıyla tulpar bir miktar içinde içinde asker taşıyabiliyor. Hafif tank dediğimiz şeyin böyle bir özelliği var mı ?

Yani tulpar bir zma değil mi ? tank olarak adlandırınca bir değişiklik olmuş olması gerekmez mi ?

Mesajı Paylaş

HDS

Vardır tabii ki @Eray. İlk Arma'ya bak, şimdiki Arma'ya ya da Rabdan'a bak. İlk Pars'a bak, bir de şimdikine bak. Prototip araçlar bunlar. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter