TEİ TS1400 Turboşaft Motor

Başlatan canıtez, Haz 12, 2018, 07:17 ÖÖ

« önceki - sonraki »

canıtez

Yerli motorda önemli gelişme

T625 Özgün Helikopter'e yerli motor geliştirme projesinde, motorun ana kalbini oluşturan çekirdek motorun ön prototipi tamamlandı ve ilk ateşleme başarıyla gerçekleştirildi.

Yerli helikopter motoru geliştirilmesine yönelik çalışmalarda önemli bir aşama katedildi.

Savunma Sanayii Müsteşarlığından yapılan açıklamaya göre, T625 Özgün Helikopter'e yerli motor geliştirme projesinde, motorun ana kalbini oluşturan çekirdek motorun ön prototip imalatı tamamlandı ve ilk ateşleme başarıyla gerçekleştirildi.

Türkiye'nin ilk özgün helikopteri olan ve üretim aşamasında bulunan T625'in motor ihtiyacının yerli olarak karşılanması amacıyla Müsteşarlık tarafından başlatılan TS1400 Turboşaft Motor Geliştirme Projesi'nde bir aşama daha tamamlandı.

Proje kapsamında, Türkiye'de gaz türbinli motor tasarım, geliştirme ve test altyapıları oluşturulurken, diğer yandan helikoptere entegre edilecek 1400 shp gücünde, tip sertifikası alınmış, özgün ve milli motor TUSAŞ Motor Sanayii AŞ tarafından geliştiriliyor.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/yerli-motorda.html Mesajı Paylaş

muratkos

T625 Özgün Helikopterimiz için geliştir olan Turboşaft motorumuz, 4 Eylül 2018 tarihinde rölanti devrine ulaşarak ilk kararlı çalışmayı gerçekleştirmiş, çekirdek motor aşamasının çok önemli bir kilometre taşı daha başarı ile geçilmiştir.

https://twitter.com/tei_tusas/status/1044115935743930368?s=21

Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter