BMC Kirpi MRAP

Başlatan heinkel, Eki 20, 2015, 06:21 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

dum

Biz herşeyi en iyi haline gelene kadar geliştirir, sonra bir kriz/fırsat çıkar da para bulursak yaparız.

Mesajı Paylaş

NoLoven

Nis 19, 2016, 04:57 ÖÖ Last Edit: Nis 19, 2016, 05:09 ÖÖ by NoLoven
Deneyimler bunun olmadığını söylüyor.  >:(

Araca bağlantı parçaları en az köşebent veya en güzeli kalın et kalınlığı olan, kutu profil olmalı. Fens teli iki kat uygulanmalı, küçük çerçevelerden oluşmalı, fens teli esneyememeli, kolonlar kadarda kirişler bulunmalı. Önce Atış alanında bir saç üzerine fens teli çerçevesini 50 cm. saca mesafeli monte edip bir RPG 7 roketi ile test etmeliler. Bu sistem korumaz. Askeri de yanıltır.  Mesajı Paylaş

putty

Nis 19, 2016, 06:13 ÖÖ Last Edit: Nis 19, 2016, 06:17 ÖÖ by putty
Bu ağlar tapada kısa devre yapmak için kullanılıyor sadece. Yani tapa çarpsın patlasın diye değil. tam izah edemeyeceğim ama RPG lerin çalışma prensipleri ile alakalı bir şey var orada. Sineklik teli bile olsa çalışır yeterki iletken olsun. İzlemiştim bir yerde ama hiç anımsamıyorum izah edemeyeceğim ama bir kısa devre olayı anlatılıyordu. Çarpsın patlasın değil yani amaç dirençli olmasına gerek yok. Belkide yanlış yorumladım hızlı hızlı geçtiydi konu. ama yani demek istediğim tapa çarpsın patlasın yada takılsın kalsın gibi bir amacı yok bunun daha yaratıcı bir çalışma biçimi var. Birisi bir dokuman bulsa burada toparlasak iyi olur aslında ben bulamadım. Mesajı Paylaş

saladin

RPG'de elektronik tapa mi var ? Mesajı Paylaş

putty

Bilmiyorum yoktur tabi ama bir şey var enteresan olan. Top mermisi gibi değil yani paralanma mantığı. RPG deki ateşleme sisteminin özelliğinden ileri gelen bir önleme biçimi var bu ağların. Bu sayede bunlamı önlüycekler diye ürperiyoruz her gördüğümüzde ama çalışıyor işte bu ağlar Mesajı Paylaş

Destiny

Amsafe quickshield ile ilgili bir döküman görselde anlatıyordu bu durumu canlı rpg'nin bu ağda denendiği videoda mevcuttu gif daha doğrusu araştırmak gerek. Mesajı Paylaş

Tuco

O kadar çok çeşit RPG mühimmatı var ki...

Mesajı Paylaş

NoLoven

Nis 20, 2016, 08:01 ÖÖ Last Edit: Nis 20, 2016, 08:35 ÖÖ by NoLoven
TAS Roketi baştan ikazlı kıçtan ateşlemeli tapa çukur imla hakkı olduğu için, AP roketi direk temasla baştan tapadan komutalı diye biliyorum. Bildiğim kadarı ile her ikisi de mekanik olarak çalışıyor.  Alttaki fotoğrafın en üsttekini kullanıyorlar.  İkinci bölümün ortasındaki beyaz silindirik nesne ateşleme kapsülü ortasından beyaz bir çubuk geçiyor. Vuruş ile birlikte o silindir içindeki kapsül ateşlenip, imla hakkını ateşliyor. Çukur İmla hakkının özelliği arka ortasından ateşlemek zorundasınız. Elektrikle ateşlenen yani yakıt motorunun yanmaya başlaması 89 mm.lik roket atarda. O da 90 volt manyeto ile katı yakıt içerisindeki flaman akkor haline gelince yanma başlıyor. Belki bununla karıştırmışsınızdır. 

Belki de haklı olabilirsiniz. Hafızamda birinci bölümde bakır bir yaprak vardı diye hatırlıyorum TAS roketlerinde atalet ile asit ampülü kırılıyor kısa devre ile patlama gerçekleşiyor. Ama bu çalışma RPG 7 de böyle değil diye hatırımda kalmış. Bilgilerim çok eskidi hafızam da zaman zaman beni yanıltıyor, emin olamıyorum.

Birde azami menzilde roket bir yere temas etmezse, yakıtının sonunda kendi kendine paralanıyor. O kıçtan önce doğru gelen çubuk ta o işe yarıyor. Bu sebep ile patlayan bir RPG 7 roket ardında alimünyum silindirik bir iskelet bırakıyor. O çubuk dediğim de budur.

Dum Bey veya Betonbey daha doğru bilgiler verebilir. Saygılarımla.
Mesajı Paylaş

NoLoven

NoLoven

Üs bölgelerimizde Fens Telini uyguladık en fazla % 30 olumlu sonuç aldık. O da çift kattı. Tek katmanda teli açıyor. tapa ucu temas etmesi lazım. Yada açılı gelirse uçuş yolunu değiştirebilir ve roket tapası üzerine düşemeyebilir. Yani güvenilir değil idi.   Mesajı Paylaş

Tuco

Bu da Arma 6x6 nın kafesi

Mesajı Paylaş

byemre

Şöyle bir şeyi yapmak ve bütün araçlara uygulamak ne kadar zaman alır ? Ayıptır, yazıktır, nasıl bir vurdum duymazlıktır. Bu kadar mı değersiz bu vatanın evlatları ? Kanije savunmasını yapan Tiryaki Hasan paşa ve askerinin uyguladığı savaş hileleri, pratik çözümlerini 21.yy'de uygulamayı başaramıyoruz. Ya harp dediğin akıl, hile ve oyundur. Aklı olmayanin imkanı olsa neye yarar. Biz manyetik kalkan istemiyoruz, alt tarafı iki kiytirik tel takacaksın. Neyin ihalesi, neyin bilgi istek dökümanı anlamış değilim. Mesajı Paylaş

saladin

Nis 20, 2016, 02:29 ÖS Last Edit: Nis 20, 2016, 02:32 ÖS by saladin
Bunlara bakerken NoLoven'in bu  konuda attigi kendi deneyimlerini  iceren mesaji da degerlendirmek  lazim. Tabi fens var fens var, belki bunlarin materyali daha iyidir ama kendisi de onemli bir noktaya, fensin zayif olmasi durumunda sadece tapanin tele rastgelmesinin patlamayi sagladigina, aksi takdirde roketin gelip gectigine parmak basmis. 

Eger bunlarda benzer malzemelerdense, cift kat olmadigini dusunursek basari oranlarinin %30 altinda olmasini bekleyebiliriz.  Hic yoktan iyidir ama cok guvenmemek lazim yani. Mesajı Paylaş

ocay

En ön sağdaki açık renkli araç yeni bir Kirpi mi? Kirpi-II belki? Mesajı Paylaş

Barbaros

May 29, 2016, 01:05 ÖÖ Last Edit: May 29, 2016, 01:09 ÖÖ by Barbaros
Yeni bir araç olduğunu sanmıyorum ama Kirpi üzerinde değişiklik yapılmış orası kesin. Farların konumu değişmiş  (yukarı alınmış). Neden iki kirpi aracını sergiliyorlar derseniz muhtemelen bir tanesi 6x6 diğer 4x4. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter