BMC Kirpi MRAP

Başlatan heinkel, Eki 20, 2015, 06:21 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

heinkel

Herkese merhaba, yeni forumun hayırlı olmasını dilerim ilk mesajım olarak.

Malum terörün iyice arttığı bir ortamdayız ve Suriyedeki savaş kapımıza dayandı. Bu arada Kirpiler de birer ikişer mayın saldırısına uğramakta, kaza-kırım yapmakta ve sayıları azalmakta. İlave kirpi siparişine dair bir haber internette göremedim. İlk parti siparişe ilave olarak TSK ya yeni bir Kirpi siparişi yada farklı kaynaktan benzer işlevi görebilecek bir araç alımı düşünülmüyor mu diye sormak isterim forum kullanıcılarına?

Mesajı Paylaş

dum

3 rakamlı bir parti sipariş verildi. (6 tekerlekli ve Silah istasyonlu olarak).

Uuups :x Mesajı Paylaş

menzil

Siparişi duyduğuma sevindim. Silah istasyonu olarak sarp tercih edilmiş olabilir. Geçtiğimiz günlerde Katar da düzenlenen fuarda Kirpi'ye sarp silah istasyonu entegre edilmişti. Ayrıca Vuran aracına da sarp entegre etmişlerdi.

Mesajı Paylaş

HAZERFEN

Kırsal bölge intikallerinde yapılan eyp saldırılarında örgüt cobraları tercih ediyor. Sebep malumumuz.

Sanıyorum 6x6 ve uks'li kirpilerin konvoylara eşlik etmesi, cobraların da meskun mahallere kaydırılması en doğru strateji olacaktır. Zira akrepler de meskun mahalde başımızı ağrıtıyor. Mesajı Paylaş

Tolga

Eki 20, 2015, 10:16 ÖS Last Edit: Eki 20, 2015, 10:20 ÖS by Tolga
dum yazdı:
3 rakamlı bir parti sipariş verildi. (6 tekerlekli ve Silah istasyonlu olarak).
                                                      ----------------
KİRPİ MRAP şekillendikten sonra benim en büyük çekincelerimin başında açık tareti ve 4x4 yürüyeni hakkındaydı.
Bu iki konuda ilerleme sağlanıyor olmasına çok sevindim.

https://www.youtube.com/watch?v=iKpY3v6Twjg
Diğer bir konu ise MRAP simülatörü gerekliliği hakkındaydı ama bu konuda adım atıldığı hakkında bir bilgi edinemedik.
KİRPİ'ye karşı yapılan son saldırada verilen şehitlerin yine kemer-başlık disiplinine bağlı olduğuna dair ''teyide muhtaç'' bir bilgi var.
Sonuç olarak bu araçların gerek sürücü gerekse taşınan personel simülatörlerine kesinlikle ihiyaç var ve biz bunu şimdiye kadar kolaylıkla, en iyisini yapabilirdik, yapmalıydık.

PKK.nın çok büyük EYP ler ile saldırdığı bu dönemde KİRPİ ve diğer araçlarımıza yapılan tüm saldırılar hakkında bilgi ve resim toplamaya çalışmış bir kişi olarak, yapılması halinde işe yarayabilecek can kurtarabilecek bazı gözlemlerim oldu, hepsini olmasa bile bir bölümünü forumda paylaşmayı planlıyorum.   
Mesajı Paylaş

HAZERFEN

Üstad müteşekkir oluruz... :) Mesajı Paylaş

Sabri Ünal

@tolga beye katılıyorum; bu konuda bir çalışma var mı

Bir de forumda katıldığımız iletilere like / beğeni butonuyla destek sunabilsek iyi olurdu. Mesajı Paylaş
>>> Kaynak belirtmediğim her düşünce şahsi kanaatimdir. Fikirlerinizle uyuşmuyorsa çöpe atın gitsin.

7Skies

Şub 17, 2016, 09:45 ÖÖ Last Edit: Şub 17, 2016, 09:57 ÖÖ by 7Skies

Bütçe komisyonunda  Sn. Bakanımız Ismet Yılmaz'ın cevabı
Mesajı Paylaş
.

Tolga

EGM. Kirpileri hizmete girmeye başlamış ama maalesef UKS konusunda henüz bir ilerleme olmadığı görünüyor.
Mesajı Paylaş

7Skies

Artık polisin de 'Kirpi'leri var!
BMC tarafından üretilen ve terörle mücadelede Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gururu olan mayına karşı zırhlı personel taşıyıcı kirpilerden 30'u Emniyet Genel Müdürlüğünün de envanterine girdi.İlk kirpiler Doğu ve Güneydoğu'da görev yapan Özel Harekat polislerine gönderildi. Mesajı Paylaş
.

7Skies

Tunus Kirpisi

Mesajı Paylaş
.

murattekin

Rpg koruması var! Hey Allahım  :( Mesajı Paylaş
Murat Tekin

ocay

BMC Bar zırh ile mi teslim etti acaba? Mesajı Paylaş

dum

Bizimkilere de çok kısa zamanda esnek zırh takılacak. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter