İlyushin IL-78

Başlatan Merkator, Haz 05, 2018, 05:27 ÖS

« önceki - sonraki »

Merkator

Rusya'nın tanker uçağı IL-78M-90A uçuş testlerine başlıyor

Rusya'nın en yeni tanker uçağı Ilyushin IL-78M-90A Temmuz ayında uçuş testlerine başlayacak.

Ulyanovsk'taki Aviastar tesislerinde yakıt testlerini başarıyla tamamlayan uçak motor çalıştırma ve iniş takımlarının kapsamlı kontrollerinin yapıldığı yer testlerine devam ediyor. Bu esnada tüm uçak sistemlerinin elektromanyetik uyumluluğu da gözden geçirilecek.

Yer testleri tamamlandıktan sonra boyanacak olan IL-78M-90A Temmuz ayında uçuş testleri için İlyushin tesislerine gönderilecek.

IL-76MD-90A askeri nakliye uçağından geliştirilen tanker uçak dört adet yeni nesil PS-90A-76 motoruyla donatıldı. Kontrol ve seyrüsefer sistemleri tamamen yenilenen uçakta cam kokpit kullanıldı.

Havadayken aynı anda iki savaş uçağına ikmal gerçekleştirebilecek olan IL-78M-90A yerde ise dört uçağa yakıt ikmali yapabilecek.

http://www.kokpit.aero/il-78m-90a-ucus-testlerine-basliyor Mesajı Paylaş

Merkator

Rusya'nın yeni tanker uçağı Ilyushin IL-78 testte

United Aircraft (UAC) tarafından geliştirilen Ilyushin IL-78M-90A geçtiğimiz ayın sonlarında Ulyanovsk'ta bulunan Aviastar SP üretim tesislerinde uçuş testlerine başladı.

Güncellenmiş modelde yapılan önemli değişiklikler arasında ilave yakıt kapasitesine sahip yeni bir kanat, Ilyushin IL-76 nakliye uçağıyla ortak kullanılan Perm PS-90A-76 motorlar yeralıyor. Bu iyileştirmeler gelişmiş yakıt verimliliği sağlamanın yanısıra maksimum kalkış ağırlığındaki artışa rağmen tankerin kalkış mesafesini de azaltacak.

Artırılmış tanker performansının yanısıra gövdesindeki ek yakıt tankları kaldırılabilen uçak nakliye amaçlı yapılandırılabiliyor.

Moskova yönetiminin 31 adet alma niyetini belirttiği uçak sivil ihtiyaçlara uygun olarak uluslararası hava sahasında çalıştırılmasını sağlayacak yeni navigasyon sistemlerine sahip bulunuyor.

Rhttp://www.kokpit.aero/rusya-yeni-tanker-ucak.il-78usya Hava Kuvvetleri'nde yaşları 27 ila 33 arasında değişen 20 adet IL-78 bulunduğu belirtiliyor. Mesajı Paylaş

swatIL-78'in kabuğunu değiştirip yeni bir uçak çıkmadı ruslardan özellikle kokpit altındaki camlar oldukça demode durmakta.

Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter