Yeni bir Tabanca Tasarımı

Başlatan Erhan, May 31, 2018, 03:05 ÖS

« önceki - sonraki »

Erhan

Merhaba,
Ekteki videoda yeni bir Tabancanın Tasarımını yapıyorum.Patent müracaatları gerçekleştirildi...Prototip aşamasında bir ürün.
Yinede Çalışmasında herhangi bir sıkıntı yok.

https://youtu.be/BiG2zEcD4wI

Özellikleri kısaca
9*19 Para
20 mm genişlik
Çelik gövde ile ağırlığı 790 gram/Polimer gövde ile 580 gram
Tek sıra Şarjör fakat çift sıralı türevlere müsait bır Platform
Yeni simetrik aksesuar rayı
Namlu ekseni 11 mm..Ki bidiğim en iyi değer 12mm(Striker One)
Ayrı ayrı devreye giren,farklı güçlerde Çift İrca Yayı
Sürgü ağırlığı 150 gram..
Düşük eksen,düşük sürgü ağırlığı ve yeni yaylarla daha düşük Hissedilir geri tepme ve Namlu Şahlanması..
En özgün özelliği,Sürgüye entegre edilmiş ve onunla birlikte harejet eden Horoz tasarımı...

Saygılarımla
Erhan Küçük
Mesajı Paylaş

putty

wow senmi yaptın yani bunu Mesajı Paylaş

Erhan

Sayın putty

Evet... Mesajı Paylaş

putty

Güzel ve ilginç görünüyor umarım muaffak olursun Mesajı Paylaş

putty

Türklerin muhteşem sessizliği. İyi deme kötü deme görmemiş gibi davran Mesajı Paylaş

Baltica

Erhan bey siz Astsubay musiniz ? ve Van'da gorev yaptiniz mi ? Mesajı Paylaş

Erhan

Sayın Baltica

Hayır,Astsubay değilim ve Vanda hiç bulunmadım.. Mesajı Paylaş

Baltica

Van'da gorevli bir astsubay arkadasin da orijinal bir tasarim uzerinde calistigini duymustum da, acaba o musunuz diye sormak istemistim.

Tebrik ederim. Cok begendim. Videoda tetikte hafif bir bosluk var gibi gorunuyor. Ama sanirim ileride hallolur. Mesajı Paylaş

Teknisyen

Tebrikler.Umarım istediğiniz neticeye kavuşursunuz.Videodaki ürün prototip anladığım kadarı ile endüstriyel tasarımcının elinden  geçince ve üretilince estetik olarakta işlevsellik olarakta şimdikinden kat ve kat kaliteli olacaktır.

Yolunuz açık olsun. Mesajı Paylaş

Erhan

Sayın Teknisyen

Teşekkür ederim..
Elbette,bir Prototipin gidebileceği tek bir yön var.O da hep daha iyiye doğru ....

Saygılarımla Mesajı Paylaş

≾10TΩ≿

Erhan bey tebrik eder başarılar dilerim. Çok etkileyici.. Mesajı Paylaş

Erhan

Sayın ≾10TΩ≿

Çok teşekkür ederim.

HDS

Hocam aman dikkat. Bizde uçuş belgesi olmayan "mucit işi" uçak pistten kalkar kalkmaz muciti tutuklayıp götürüler. Bunun ruhsatı bilmemnesi olmaz. Ama diyeyim. Mesajı Paylaş

Erhan

Haz 03, 2018, 09:51 ÖÖ Last Edit: Haz 03, 2018, 09:56 ÖÖ by Erhan
Sayın Hds

Haklısınız...o yüzden yasalara saygili bir vatandaş olarak bu calışmalarımi yurtdışında yapiyorum...
Bir Ülke,özgün bir  silahı ureten vatandaşını hapise atıyor,1000 tl ye ruhsatsız silah alana para cezasi veriyorsa,bunu düşünmek lazım!!
Elbette silah üretimi ve özellikle satışı kontrollu olmalı,buna itiraz olmaz.Ama ozgün bir silah yapmak,yıllar gerektiriyor.
Bu yuzden,bu yasaların amacı milli menfaatleri korumak mı,yoksa bir ülkeyi bağımli hale getirmek mi?.Bunu bence düşünmek gerek...

delidumrul

Tebrikler Erhan Bey. İnşallah düşünüp,niyetlendiklerinizi yapmaya muvaffak olursunuz.Devamı niteliğinde atış videosunu beklediğimizi ifade edeyim :) Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter