IFE-In-Flight Entertainment/Kabin İçi Eğlence ve İnternet Sistemleri A.Ş.

Başlatan canıtez, Nis 26, 2018, 12:46 ÖS

« önceki - sonraki »

canıtez

THY Teknik ve Havelsan IFE için imzayı attı

Türk Hava Yolları (THY) Teknik A.Ş. ile HAVELSAN arasında "Kabin İçi Eğlence Sistemleri ve Internet Hizmeti" konusunda imzalar atıldı.

Antalya'da düzenlenen Eurasia Airshow'un ikinci gününe devam edilirken, THY Teknik ve Havelsan arasında yeni şirket için anlaşma imzalandı.

Geçtiğimiz günlerde THY Teknik ve Havelsan'ın ortak girişim şirketi kuracağı, THY tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklama ile duyurulmuştu. Eurasia Airshow'un ikinci gününde THY Teknik standında düzenlenen imza törenine THY Teknik Genel Müdürü Ahmet Karaman ve Havelsan Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay katıldı.

THY Teknik Genel Müdürü Ahmet Karaman, halihazırda bu işi yaptıklarını belirterek THY filosundaki 44 uçakta sistemin hazır olduğunu ve tüm uçaklara uygulanacağını belirtti.

Havelsan Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay ise Havelsan ve THY Teknik'in In-Flight Entertainment (IFE) sistemleriyle ilgilendiğini ancak yeni şirketle birlikte yalnızca IFE sistemlerine odaklanılacağını söyledi. Yeni IFE sisiteminin havacılık alanı dışında da kullanıma uygun olduğunu, havacılıktaki sertifikasyon zorluğu nedeniyle denizcilik ve bir çok alanda daha rahat kullanılabileceğini belirtti.

http://www.airporthaber.com/thy-haberleri/thy-teknik-ve-havelsan-ife-icin-imzayi-atti.html Mesajı Paylaş

Merkator

THY'nin yeni kabin eğlence sistemi nasıl çalışacak?

Türk Hava Yolları, uçaklarına koyduğu kablosuz bağlantı sistemi ile kendi cep telefonunuzdan, tabletinizden veya bilgisayarınızdan kabin içi eğlence sistemine bağlanma imkânı sunmaya başlıyor.

Yeni sistem hakkında bilgi veren THY Yönetim Kurulu Başkanı, bu teknolojinin Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.' ve 'Havelsan' işbirliğiyle ile yerli olarak geliştirildiğini söyledi. İlk kullanıcı THY olurken ilk etapta 44 uçağa sistem yerleştirilecek. Özellikle koltuklarında ekran bulunmayan uçaklar böylece kabin eğlence sistemine kavuşacak.

Kokpit.aero Genel Koordinatörü Tolga Özbek, benzer sistemi Air France'ın İstanbul'a da uçmaya başladığı Joon markasında test etmişti.

http://www.kokpit.aero/thy-yeni-kabin-sistemi-video Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter