Yeni İnsansız Denizaltı 'Tsunami' Etkisi Yaratabilir

Başlatan Atılgan, Nis 25, 2018, 11:55 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Atılgan

Putin'in kıyamet makinesi olarak adlandırılan ve kıtalararası nükleer füzeye sahip Rus denizaltısının, ABD'nin sahil kentlerinde 100 metrenin üzerinde tsunami dalgaları yaratacağı belirtiliyor.
Rusya'nın geliştirdiği yeni insansız denizaltı adeta bir 'kıyamet makinesini' andırıyor. 100 megaton savaş başlığı kapasitesine sahip denizaltı, sahil kentlerinde 100 metreyi aşkın tsunami dalgaları yaratacak güçte. Uzmanlar, 50 megatonluk bir nükleer savaş başlığının, 100 metre boyunda dalgalar yarattığını belirtiyor.

Business Insider'a konuşan fizikçi ve nükleer silah uzmanı Rex Richardson, insansız denizaltı Status-6'ya ait savaş başlığının sahil kentlerini yok edebileceğini kaydetti. Richardson, "20 ile 50 megaton gücünde iyi konumlandırılmış bir nükleer silah, bir sahil kentinde, 2011'de Japonya'da 16 bin kişinin ölümüne neden olan tsunaminin bir benzerini yaratabilir" diye konuştu.

Richardson ayrıca, ABD kıyılarına bırakılacak bu tip bir sualtı nükleer bombanın yıkıcı etkileri olacağını, Los Angeles ve San Diego gibi kıyı kentlerinde radyoaktif yağmurlara yol açabileceğini belitti.

http://www.denizhaber.com.tr/yeni-insansiz-denizalti-tsunami-etkisi-yaratabilir-haber-81101.htm Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter