CemreTersanesi

Başlatan Atılgan, Nis 16, 2018, 07:41 ÖS

« önceki - sonraki »

Atılgan

Cemre Tersanesi, Louis Dreyfus'a SOV inşa ediyor

Cemre Tersanesi, Fransa'nın en önemli şirketlerinden biri olan Louis Dreyfus Armateurs'a(LDA) ikinci Rüzgar Santrali Operasyon Gemisi'ni (SOV) inşa etmek için sözleşme imzaladı.

Cemre Tersanesi, 84 metre uzunluğa, 19 metre genişliğe sahip olacak gemiyi 2021 yılında teslim etmeyi planlıyor. Ayrıca gemi, dizel jeneratör ve hibrid tahrik sistemiyle donatılacak.

Cemre Tersanesi tarafından özel olarak inşa edilecek gemi, 60 mürettebatın konaklamasına uygun olup içerisinde spor salonu, sinema ve bireysel kabin alanları da yer alacak.

Cemre Tersanesi'nin inşa edeceği Rüzgar Santrali Operasyon Gemisi (SOV), Dannimarka'nın en büyük enerji şirketi Orsted'e kiralanacak. Orsted gemiyi İngiltere kıyılarında yer alan Hornsea Projesi kapsamında kullanmayı planlıyor.

Louis Dreyfus Armateurs CEO'su Edouard Louis Dreyfus, 'Orsted ile yaptığımız ortaklıktan çok memnunuz. Ortağımızın LDA bilgisine ve yeteneğine büyük güven duyuyoruz. Yeni gemimizle beraber teknolojik konumumuz ve gelecek için gerekli olan temiz ve yenilenebilir enerji lehine verdiğimiz sözleri teyit ediyoruz' diye konuştu.

Hornsea Projesi Program Direktörü Duncan Clark, 'En büyük rüzgar çiftliği olan 'Hornsea Proje 2'nin korunması ve bu öncü geminin son derece rekabetçi şartlar içerisinde teslim alacak olmaktan gurur duyuyoruz' dedi.

Cemre Tersanesi ile LDA, ilk rüzgar santrali operasyon gemisini (SOV) inşa etmek için 2017 yılında sözleşme imzalamış ve geminin teslimini bu yılın sonunda yapmayı planladıklarını açıkladı.

http://www.denizhaber.com.tr/cemre-tersanesi-louis-dreyfusa-sov-insa-ediyor-haber-80898.htm Mesajı Paylaş

Atılgan

Cemre Tersanesinde inşa edilen akülü gemi Norveç'e yola çıktı

Norveç'li Havyard Group için üretilen baterili sistemle çalışan gemilerin 47'incisi tamamlandı.
Cemre Tersanesi'nde inşa edilen 115 metre uzunluğunda 180 araç kapasiteli 'Fyord1' isimli arabalı feribot törenle denize indirildi. Yalova'nın Altınova ilçesindeki tersaneler bölgesinde Norveçli Havyard Group firması için inşa edilen arabalı feribot denize indirildi. Cemre Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Gülcek, yaptığı açıklamada, Havyard Group'a bağlı 'Fyord1' firmasına yaptıkları 47'inci gemi olduğunu söyledi.

Gülcek, "Bu Türkiye'de bir rekordur. Tek firmaya yapılan en çok gemi olma özelliğinde. Yapmış olduğumuz gemi Havyard dizayn 180 araba taşımalı feribot. Bateri sistemli olacak. Yalnızca bateri ile çalışacak. Bu Havyard'ın aynı zamanda ilk feribot dizaynı olmuş oluyor. Burası bildiğiniz gibi ikinci tersanemiz. Yeni kurduğumuz bir tersane. Burada denize indirmiş olduğumuz ilk gemi. Çalışan tüm arkadaşlarımıza emeğinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

http://www.kaptanhaber.com/cemre-tersanesinde-insa-edilen-akulu-gemi-norvec-e-yola-cikti/50205/
Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter