MUSIAD High Tech Port 2018

Başlatan ocay, Nis 15, 2018, 09:51 ÖÖ

« önceki - sonraki »

ocay

High Tech Port'un 4.sü 14-17 Kasım 2018'de İstanbul CNR Fuar Merkezinde gerçekleştirilecekmiş. Mesajı Paylaş

ocay

Yarın CNR'da MÜSİAD High Tech Port açılıyormuş. Çok süpriz bir şey beklemesem de firmalardan güncel projelere dair fikir alınabilir. Mesajı Paylaş

saladin

Benim gibi eski kafalar icin Musiad ve High Tech oxymoron bir seydi  ama bilemiyorum, cok gerilerde kaldik artik ...... Mesajı Paylaş

HDS

Benim için de aynı şey hakikaten.  :D

"Bisküvi misküvi yapmaz mıydı ya bunlar?" diyor insan ister istemez. Mesajı Paylaş

DelKu

"Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MUSİAD) Ankara Başkanı İlhan Erdal, televizyonlarda alt yazıyla ve ekranlarda sabit olarak kurların gösterilmesinden vazgeçilmesini önerdi."

Başka birşeyler de yazayım mı?? Çok fazla yazılacak şey var da tek şey söyleyeyim bisküvi misküvi takılmaya devam etseler ülke için çok daha hayırlı olacağından eminim.
Mesajı Paylaş

Topgun

Size 'bence BMC' sloganı ile cevap veriyor ve artık savunma sanayininde tesettüre girmekte olduğu gerçeğini kabul etmemiz gerektiğini vurgulamak istiyorum.

'MÜSTAKİL' iş adamı olmadan iş çevirmek zor artık...  Mesajı Paylaş

Topgun

Bu arada yarın veya cuma günü fuara gitmeyi planlıyorum. buluşmak isteyen veya sormamı istediğiniz birşey varsa söyleyin ltf. Mesajı Paylaş

Çıspıntır

Fuar nerede, ne zamana kadar sürecek ? İDEF başlamadan 1 ay önce bangır bangır bağırıyor, organizasyonu kim düzenlediyse batırmış. Benim fuardan yeni haberim oldu. Mesajı Paylaş

omerv

Devlet artık ekmek parası için çalışan ile ettiği hizmet karşılığı ücret alanı ayırmak zorunda, ki BMC-Otokar olayı da budur. Birilerine bisküvü üretmek, temizlik yapmak rolü biçilmiş olabilir, mühim olan sen kendine hangi rolü biçtin. Anadolu sermayesi yükselmeden Ülke tam bağımsız olmaz, Koç grubunu taktir etsemde onlardan tam mili bir duruş beklemek yanlış olur. Zora geldiğinde ağ babaları üretimi durdur deyince onların ülkemin çıkarı daha önemli diyeceğini mi düşünüyorsunuz. Gezi olaylarına verdikleri destekle nasıl da dış güçlerin projelerinde yer aldıklarını gördük. Erdoğan artık bunlara iş verirmi, bir insan aynı yerden iki defa sokkulursa aptal demektir Mesajı Paylaş

Destiny

Anadoluyu yükseltmek, anadolu insanlarını yönetici makamlarına yükseltmekle değil. Eğitim, bilim ve bilgi ile olacaktır. Sen daha tarım yapamayan bir toplulukda bunları sağlayamadan yönetici makamları birer birer bu vatandaşlarımızın elinde ve mağlesef devlette her türlü yozlaşma sağlanmış durumda. Adamlar Türkiye Cumhuriyetinin yönetici mevkilerinde, yine yönetici mevkilerine eş dosta referanslık peşindeler, eşe dosta peşkeş çekme peşindeler. Tüm dertleri bu olmuş. Anadolu zaten yükselmiş beyfendi...

Gezi bu mantığa bu bilgisizliğin yönettiği bir gerçekliğe karşı bir duruştu. Bir dolmuşluktu. Bunu göz ardı ederseniz ilerde çatışmaya evrilecek bir kırılmada hiçbir  şeyin önünü alamazsınız. Çünkü insanları bir birinden ayırıyorlar en azından biz halk olarak buna çanak tutmayalım. 15 temmuzla birlikte bir nebze bir farkındalık oluştuda Allahtan kısmende olsa ön alıyorlar. En azından söylemsel olarak bir şeyler var.

Bu insanların lliyakat liyakat diye bas bas bağırmasının sebebi üsttekilerdir.

Gezi gibi olayları söylemi bana biraz komik geliyor ama, dış güçler dediğiniz oluşumlar zaten hep kullanır. Siz halkı yeterki onu yapmaya getirecek noktaya getirmeyin ki, dış güçlerde bunu kullanmasın. Bu ikisini birbirinden iyi ayırt etmek gerekiyor. Mesajı Paylaş

omerv

Ülkede azınlıkta olsa da bir kesim kendisini ülkenin sahibi görüp, yönetenin hep kendisi olmasını istiyor, kendinden başkasını hor görüp ona MUSİAD/Bisküvücü gibi alt roller biçiyor. Onların liyakat dedikleri kendi zihniyetlerini yönetime getirmedikce  bitmez. Anadoludan bir insan çıkıp THY dünya firması haline getirmesi liyakat değil ya tesadüf yada yandaşlıktır. Tarımda ihracatın 20 milyardolara gelmesi başarı değil 1 milyon luk saman ithal etmemek başarıdır. Yerli oto, kamyon, uçak, gemi yapmak başarı değil parasını verip yurt dışından almak liyakat ve başarıdır. Geçmişe dönük ideolojiden başka bir tek iyi şey söyleyemenler için geldiğimiz nokta yandaşlıktır. Yaşım 40 bu ülkede yaşamasam ben de propogandaya inanacağım. Her insan kendi penceresinden bakıyor bardağa. Ben işin sonunda üretilen ürüne bakarım, diğeri kimin yaptığına, yapanın sakalına, inancına bakar. Bu iş böyle sürer gider. Sonunda çok çalışan başarılı olacaktır. Allah bu ülkeyi mazlumların yüzü hörmetine koruyup geliştirsin. Malesef sığınılacak başka yurt kalmadı. Mesajı Paylaş

saladin

Forumda gun gectice artan iktidar reklamligi, ulkenin sosyal degisimin sonucu degil bence.  AKP'nin oy orani dusuyor, MHP'nin destegiyle ayakta. Istatistiksel olarak miktarin ayni olmasi veya dusmesi lazim.

Ya Erdogan'in oy icin milliyetcilige yüklenmesi sonucu, hayranlarinda savunmaya ilgi artti veya  sozum forum uyelerinden disari ama bir merkezi kampanya var. Bilemiyorum artik. Mesajı Paylaş

farabi

Büskivit diyorsunuz da, imalatçı desen gıdacısından çok takım tezgah sahibi işletmecisi bilemedin tekstilcisi var. Zaten ağırlık ülkenin genelinde olduğu gibi burada da lojistikçi ,inşaatçı ve hizmet sektörleri... Allah yürü ya kulum dedikçe giriş zorluğu yüksek sektörlere göz kırpmaları zaten bir gereklilik. Olmaması kayıp. Bir sermaye grubu 50 sene büskivit mi yapar...

Bu aralar bir polemik sürüp gidiyor ama Heması Nurolu öncesi de vardır benim bildiğim Anap zamanından bu yana bazı işler böyle yürüyor.

Mesajı Paylaş

Destiny

Demek istediğimi farklı yöne çekmeyin. Tehlikeli bir durumu daha tehlikeli bir hale getiriyorsunuz. Şehirli ve Anadolulu ayırmaya çalışmıyoruz. Eğitim ve bilgi kalitesinde ve teknoloji kullanımında anadolunun durumu ortada. Bunlara yatırım yaparsanız anadolu değerlerinde yükselir. Eğitim, bilgi seviyesi yerelerde bir insanı oraya getirdiğinizde şekil A'da göründüğü gibi 15 Temmuz Şekil B'de göründüğü üzerede ''Stratejik Derinlik'' ile sınırlarınız homojen bir hale dönüşüyor ve beka mücadelesi ile karşı karşıya kalıyorsunuz.

20milyar değilde hadi 20 milyar olsun... Bununla övünüyormusun yani? Sen hiç mesela kendine bakarken diğer bireylerin arasında nerdeyim diye düşünürmüsün? Böyle bir alışkanlığın varmı? Senin bir ilin kadar olan ülke 100 milyar dolara yakın tarımsal ihracat yapıyor biliyormusun mesela? Üzgünüz ki malesef Türkiyede Antalya bölgesi hariç doğru dürüst mantıklı tarım yapabilen bir yer yok.

Yani mutlumusunuz? Adam yakınını getiriyor, karısını üniversite bilmem nesine atıyor. Geçen birisi demiş genel başkanımızda atıyor. Birisi dahada ileri gidiyor bunu islam inancıyla bağdaştırıyor. Bunlardanmı mutlu oluyorsunuz? Fayda, fayda, fayda peki hiç zararını anlatıyorlarmı veya siz hiç bir TC vatandaşı olarak bir fayda/zarar, fayda/maliyet analizi yapıyormusunuz? Çalıyor ama yapıyor. Bumu yani durum? Anlamaya çalışıyorum yanlış anlamayın. Mesajı Paylaş

Topgun

Dün fuardaydım, açıkçası bana çok sönük geldi. Uzakdoğulu müslüman ülkelerden bir çok firmayı gördüm ürün pazarlayan. Yerli bir çok firma var lakin dünyanın her tarafından bir fuar ilgisi alakası yok. Bizbize bir fuar oluyor.

Teknoloji ve Savunma bölümü, yarısı boş tek bir holde. Belli başlı firmalarımız minimal düzeyde katılım sağlamışlar. Birkaç yerli girişimci var proje, ürün pazarlamaya çalışan. Mesela Bayburlu iki vatandaş, TTZA'lar için personel kurtarma katapultu tasarlamışlar, bakana sunmuşlar. Savaş uçaklarındakine benzer bir mantıkla, IED/mayın patlamasında, içerisindeki personeli tahliye edebilecek bir katapult sistemi imiş. Bana pek mantıklı, oluru olan birşey gibi gelmedi açıkçası. Akıllı deniz karakol aracıda güzel bir iş olmuş. Tamamen özgün bir çalışma. Yazılım güzel, hazır bir halde.

ASELSAN, HÜRJET için teklif verdiklerini, sonucun henüz belli olmadığını söyledi. MMU için daha hiçbirşey yok. Mevcutta T-625'e ve GMH projesine yoğunlaşmış haldeler. En gelişmiş ürünleri olacak olan T-625 kokpitinin full dokunmatik akıllı ekran ve yazılımının %90'lar mertebesinde hazır olduğunu, testlerin sürdüğünü belirttiler. O konuştuğumuz dörtlü ATGM atıcı lançerin TSK ilgisine sunulduğunu ama FNSS'nin kendi çözümünde ısrar ederek, projeden zırnık koklatmadığını öğrendim. Birçok projede gelişmeler sürüyor, esasen mevcut iç ve dış siparişlerin yoğunluğundan, kapasitelerinin yeni projelere odaklı Ar-Ge için yeterli olmadığından bahsettiler. Bir miktar daha büyüyebilirlerse çok daha verimli çalışabileceklerini, yeni inovasyonel ürünlere yönelebileceklerini söylediler.

ROKETSAN'da hiçbir yeni haber yok. SOM-J yolunda planlandığı gibi gidiyormuş. KAAN/BORA vb. o cephede artık bir yenilik yok. HİSAR A ve O beraber sonuçlanacaklarmış, testler devam ediyormuş, 2020 sonu gibi üretime hazır olunurmuş. HİSAR-U geliştirilecek, yeni booster'ları çok başarılı olmuş ve beğenilmiş. Fark olarak O'nun üzerine bir 15km daha koyun menzil olarak. SİPER ise bambaşka bir proje ve ROKETSAN'da değil iş. Şu an Uzay hedeflenmiş halde, Micro uydu fırlatma projesine yoğunlaşmış haldeler.

TAI, HÜRKUŞ'un sene başına kuvvet tarafından kabul edilmesini bekliyor. üretim devam ediyor. HÜRJET için daha tasarım ve detay çalışmaları devam ediyor, 2022'ye uçurmayı hedefliyorlar. ATAK 2, 10 tonluk GMH falan bunların hep milli motorlar ile üretilmesi isteniyormuş. MMU için süreç uzun, kendi yağında kavruluyormuş. F-110-GE-129 seçimi açıkçası biraz yukarılardan gelen taleplere istinaden oluşmuş anladığım, en üst sınıf, F-22 muadili bir uçak isteniyormuş. Çıta yükselmiş açıkçası. Büyük ve güçlü bir uçak olması hedefleniyor.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. yine yazarım. Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter