Araba Tavsiyesi

Başlatan BATTLESTAR, Nis 01, 2018, 05:05 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

BATTLESTAR

Arkadaşlar merhaba bu konuyu neden buraya açtım konu serbestisi vardı ve eski arabamı bir askeri forumda tavsiye ettiler ve çok sevdim.  Konuya gelelim .

Şu an 2006  hyundai coupeye sahibim.  Fakat artık insanları tek kapıdan içeri sokmak arkada milleti üst üste oturtmaktan vs biraz bıktım .

Bir jip veya suv almak istiyorum kafama yatan bir model var 2007 Kia Sportage 170 hp Xforce  50-55 bine 150-170 bin km arası bir tane bulurum ki şöyle bir şey ;

Aracın herşeyini seviyorum ama dıştan çok sıradan ve eski duruyor . Coupenin premiumluk hissine alışmış ben için biraz alışabilirmiyim diye şüphe ediyorum

Birde 2003-2004 arası Bmw x5 e53 3.0d ler var. bunlarında 170-200 bin arasını 80-85 e alırım. Oda şöyle birşey ;

Bunun herşeyine fitim alırım paramda var ama parça masrafı arıza sıklığı beni korkutuyor. Yan sanayi parça bile kullandırtsam şimdiki aracın 3 katı fiyat çıkar diye çekiniyorum. Birde seneye nişan evlilik işleri var biraz daha para kalsa elde iyi olur.

Ama araçta araç şimdi . Kia da biraz sıradanlaşırım diye çekiniyorum. Sonuçta 24 yaşındayım.

Arabaları kullanmış olan fikir verecek olan hepsini bekliyorum . Saygılar..

Mesajı Paylaş

HAZERFEN

Daha 24 yaşında ve SUV peşindeysen Tiguan'dan şaşma. Qashqai de güzeldir ama Tiguan candır.

Paylaştığın Jeepler senlik deil! Mesajı Paylaş

ÜNAL

Chevrolet Captiva alabilirsin hocam.
65-70 bine yeni duruyor, tek sıkıntı 2.0 motor eski ve çok yakıyor gerisi çok iyi.
Ayrıca üreticisi Daewoo Chevroleti GM grubu Türkiye'den çıkardı ama 2022 yılına kadar Opel servisi hizmet verecek. Mesajı Paylaş

HDS

Başlığı: "Neye niyet neye kısmet" diye değiştirelim mi? Mesajı Paylaş

Merkator

"Dikkat Çekmenin 1001 Yolu" daha uygun değil mi? Mesajı Paylaş

BATTLESTAR

@Hazerfen

Qashqai o fiyat bandını sevmiyorum ama tiguan olabilir araştırmak lazım. Aslında Suv peşinde değilim. Ailemin tek çocuguyum babamda ehliyet yok. Ve onlar istiyor benden çok onlarıda taşıdığımdan.

Açıkcası Sorento'yu eniştem aldı . 2006 45 bine iyiydide km si. aracın içi, motoru, donanımları vs çok üst düzey fiyatına göre tambir 4x4 crossover . Kendi aracımı satıp üstüne pek bir şey koymadanda alınabiliyor. Fırsat aracı yani. ha ben neden 2007 bakıyorum biraz daha pahalı çünkü 2006 ve öncesi biraz virajlarda savuruyormuş. 2007 de esp ve denge çubuğu oldugundan ve daha güçlü motor daha iyi bir model.

Bmw X5 'te dediğiniz gibi lüks yani sonuçta iyide bir araç. Yan sanayi tanıdık usta masrafları sıfır araç tamirat seviyesinde olsa kabulum aslında ama hiç bilemiyorum bilgim az araç hakkında. 

@Merkator

İlgi arayacak yaşı geçtim. 19-20 yaında olsam neyse. Benim bahsettiğim premium his bir mekana gittiğinizde kapıdaki görevli size içerdeki tavrı valelerin sıradan arabaları çektiği yerler le sizinkine olan muamelesi. Parkettiğinizde arkanıza baktığınızda gördüğünüz aracın güzelliği. Yoksa arabayı gören içine atlamıyor yani. Mesajı Paylaş

Search and rescue

ya yok artık :D Mesajı Paylaş

Kartalbey

Aynı kanıdayım hocam :D
İşte gençliğin durumu Mesajı Paylaş

wazz

kia cerato 2017 model 90 95 e bulursun canavar gibi sedan ama Mesajı Paylaş

Revolver

Nis 01, 2018, 07:08 ÖS Last Edit: Nis 01, 2018, 07:16 ÖS by Yönetim
Sayın Revolver. Bu saldırgan tavrınızı sürdürmeniz halinde mesaj yazmanıza sınırlama getirilecektir. Lütfen SADFOR'un saygınlığını gölgeleyecek davranış ve paylaşımlardan kaçınınız. Mesajı Paylaş

BATTLESTAR

@Wazz

Araç güzel baktım ama sedan alsam octavia düşünürdüm heralde sınıfında o fiyata o genişliği ve donanımı alman kalitesiyle veren başka bir araba yok herhalde. Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Hiç kimse silah zoru ile alış veriş etmez. Alınan her ürün çevreye verilen bir mesajdır... Mesajı Paylaş

ÜNAL

Kia sorento 2009 kullanmıştım.
435 tork aşırı güçlü ama çok yakıyor ve elektronik aksamı bir zamandan sonra ne yapsanızda düzelmiyor(ekran vs)
Mesajı Paylaş

Mermi

Nis 01, 2018, 07:29 ÖS Last Edit: Nis 01, 2018, 07:31 ÖS by Mermi
Hocam, Mazda Cx-3'e ne dersin. :) Mesajı Paylaş

BATTLESTAR

@Harzemşah

Ya mesajında türleri var. Mesela yine bir örnek vereyim üstad. Bu arabam benim ilk arabam 3 senelik vs şoförüm.

Acemilik zamanlarımda şerit değiştirirken olsun veya soldan gelen bir arabayla yol verme durumu olsun vs. bu konularda insanlar çok tolerasyon gösteriyor.

Mesela şerit değiştirirken tıkalı trafikte size zor yer verirler sanamı yol vericem diye adam basıp tıkayabiliyor. Ama bu arabada yol vereyim çarparım felan pahalıdır bu uğraşmayım şimdiyi  vs. hissedebiliyorsunuz arkadaşlarımda diyor.

@Mermi

O kadar bütçem yok kardeşim. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter