ABD ve Türkiye'nin İnişli Çıkışlı İlişkileri

Başlatan HARZEMŞAH, Eyl 28, 2015, 08:09 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Mermi

Profilin üstünde duvar resmine Org.Yaşar Güler ile olan fotoğrafı koymuşlar.

The Joint Staff (@thejointstaff) adlı kişiye göz at: https://twitter.com/thejointstaff?s=09 Mesajı Paylaş

Aliarmau011fann

2 kırmızı dosya yerine ulaşmış.  8)

Trump'ın Açıklaması;

Kod [Seç]
"Suriye'den çok geç kalmış çekilmeye başlarken, IŞİD'in bölgesel halifeliğinden geriye kalan çok az şeyi de, bir çok yönden sert bir şekilde vuruyoruz. Yeniden toparlanırlarsa, yakındaki mevcut üslerimizden yeniden saldıracağız.

Kürtleri vurmaları halinde Türkiye'yi ekonomik açıdan çökerteceğiz. 20 millik bir güvenli bölge yaratacağız ve aynı şekilde Kürtler'in Türkiye'yi provoke etmesini istemiyoruz.

ABD'nin uzun vadeli Suriye'de IŞİD'i yok etmesi politikasından en çok faydalananlar Rusya, İran ve Suriye oldu. Biz de yarar sağladık ama askerlerimizi eve getirmenin zamanı geldi. SONU GELMEYEN SAVAŞLARI durdurun!"

Kaynak: https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-46859171 Mesajı Paylaş

Tuğra

hani akılsız dostun olacağına akıllı düşmanın olsun yeğdir derler ya bu deli dengesizi tarif etmişler bakalım neler olacak ama beklemenin bir faydası yok Mesajı Paylaş

saladin

Oca 14, 2019, 02:06 ÖÖ Last Edit: Oca 14, 2019, 02:53 ÖÖ by saladin
Vay be, Trump'in karakterini biliyoruz ama bu kadar da doneklik olmaz ki.  Demek ki Israil ve SA/BAE lobisi yine iplerini eline almis.

Starting the long overdue pullout from Syria while hitting the little remaining ISIS territorial caliphate hard, and from many directions. Will attack again from existing nearby base if it reforms. Will devastate Turkey economically if they hit Kurds. Create 20 mile safe zone....

Boyle muttefik dusman basina.

ek: simdi dusundum de Mike(!) Bolton'un fesatindan Trump'i kiskirtmasi beni sasirtmaz. Mesajı Paylaş

Tuğra

Pompeo Arap natosu için dolaşıyor.Suriye içerisinde ki ABD üstlerinde bir sabah küçük birlikler halinde Mısır-Suud-Bae-Ürdün askerlerini görebiliriz + kötüsü Ruslar bile buna sıcak bakıyor.Türkiye-Suriye sınırına bunların yerleşmesine ses çıkarmaz.Zaten üç hafta önce Sudan Başkanı Ömer el Beşir Şam'a bir Rus uçağıyla apar topar gitti (gönderildi) sonra geri getirildi Arap ülkeleri ile Suriye arasında elçi vazifesinde yani oyun içinde oyun var Mesajı Paylaş

Sihirbaz

Trump bu. Bugün böyle der, yarın başka. Niye bu kadar ciddiye alıyorsunuz ki? Belli ki kendi iç politikasına ve ortada bıraktığı YPG'ye yönelik bir 'sakinleştirme' demeci. Mesajı Paylaş

Southwater

Kaschikçi ses kaydı sızar yakında veya benzeri bir şey.
Trump'a gol atmak isteyen servislerden kontrayı bekliyorum ben.
Tost olmayalım Ayı ile Kartal'ın arasında. Mesajı Paylaş

BGTN

Bu isin sonunda BTÖ'nun ödulu  hizbullahlasmasi olacak. Mesajı Paylaş

Southwater

Tabii bugün küçük bir bombardıman yapsak mı?
Kararlılık Kalın ile ifade edilemedi.
"Yağışır mı ortaqlara kanks" yetersiz, çünkü tweet bizzat bir "ekönömik" saldırı, açık-mert-korkusuz.
F. Altun daha iyi ifade etmiş gibi.
En iyisi sınırlı bir hava harekatıdır. Mesajı Paylaş

delenda_est_carthago

Trump oznesiz devrik cumleler kurdugu icin hicbirsey anlasilmiyor attigi tweet'ten. Herkes kendi kafasina gore yorumlayabilir o yuzden yazilani. Bu tip bir muglaklik yaratiyor olmasi kasitli bir taktik olabilir. Mesajı Paylaş
Dum spiro, spero

augustine

Cb trump'la güvenli bölgeyi görüşmüş..

Ne yani razi mi olduk şimdi buna.. bu mudur yani? Mesajı Paylaş

Tuğra

Oca 14, 2019, 10:31 ÖS Last Edit: Oca 14, 2019, 10:33 ÖS by Tuğra
@augustine   Eğer bunu kabul edersek bu kuşağın sınırımızın 40 km güneyden geçmesi tehditin boyutunu değiştirmeyecek, daha derinde bizi kuşatmaya devam edecekler ve tahminim İran ve Lübnan Hizbini bahane ederek terör koridorunu Akdenize bağlayan yolu da bulacaklardır ama bizimkiler Menbic ve Fıratın doğusunda 40 km derinliği belki ilk etap olarak değerlendirilebilir, hani köprü hikayesinde ki gibi geçene kadar sabır, hele Fıratın doğusuna kapağı atalım sonrası gelir nasılsa avantaj bizde ama bunu geciktirmemek de fayda var her an her şey olabilir hele bu Abd ile         (elbette İran ve Rusya ile koordineli olarak)

Twiter dizisinde bazı önemli başlıkları özetlemiş

https://twitter.com/Malikejder47/status/1084591136121995264 Mesajı Paylaş

petibor

Oca 15, 2019, 06:44 ÖÖ Last Edit: Oca 15, 2019, 06:46 ÖÖ by petibor
Bence 33 km çok iyi bir mesafe. Zaten daha ötesine pratikte de gitmek fazla yayılmacı olur büyük savaş demektir bizi çok yıpratır. Kürtler içinde 33 km nin altındaki alan uzun dönemde bir anlamı yok oralar tartışmasız kadim Arap toprakları diye tahmin ediyorum. Kürtlerin dayanabileceği topraklar zaten bizim sınırdan 30 km lik kuşak. Bu Trump ultimatomu bize hem yeter hemde elimizi çok kolaylaştırır biz zaten daha fazlasına giremeyiz ve istemeyizde. Başka bir fayda da biz 30 km inince karşımızda Rusya yı bulmayacağız ondan sonrası ABD nin korumasında olacak. Aslında bu Türkiye ye karşı bir küstahlık değil gibi bizim risklerimizi ortadan kaldıran işimizi kolaylaştıran bir yardım sanki. Tamamen çekilse gitse ne olacak güneyden Rusya Suriye ile karşılaşacağız. Şimdi bizim operasyon alanımızı güneyden ABD gönüllü koruyor bundan güzel ne olur. Bence Türkiye ABD yi buna ikna etti bu geride kalan sürede o bile olabilir. Pkk anlamında da 30 km yeterli. Gerçi ben oralarda kürtlere bir toprak verilsin isterim ama pkk işin içinde bu kadar dimdirek olunca o biraz pkk nın görüşü olan her ülkede federasyon çözümünü dayatıyor bu iyi bir durum olmaz tabi Türkiye için.
Allah devlete zeval vermesin bu işler çok zor ciddi zamanı gelince devlet nasıl öne atlıyor işte budur olay Mesajı Paylaş

augustine

@putty haklısın 30 km yeterli bir alan, bende o kadar yayılmacılığa karşıyım.. ancak pkk'nın Irak- Suriye bağlantısını kesmek bu 30 km'den daha fazla önem arz ediyor.. biz bunu yapmayıp tehlikeyi aşağı doğru itekliyoruz... Mesajı Paylaş

Southwater

Bu arada, Arap topraklarına, belli bir mesafenin sonrasında Kürtlerin çökmesini destekliyorum.
Bariz nedenlerle. Arabın toprağını Kürde, Kürdün toprağını Araba vereceksin. Şii-Sünni savaşını kaşıyacaksın.
Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter