Naval Group

Başlatan Atılgan, Mar 26, 2018, 08:17 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Atılgan

Naval, Fransa Donanması'na fırkateyn inşa ediyor

Naval Group, Fransa Savunma Bakanlığı için öngörülen beş adet orta ölçekli fırkateynin (FTI) inşasına hazırlanıyor.
2017 yılının Nisan Ayında Fransa Savunma Tedarik Kurumu tarafından çıkarılan ihale kapsamında Naval Group, 2023 yılında Fransa Donanması'na beş adet fırkateyn teslim edecek. Fırkateynler için gereken donanım ve ekipmanların tedarikçilerini seçmeye başladığını açıkladı.

Naval Group Satın Alma Direktörü Frederic Massa, 'Tedarikçilerimizden çok şey bekliyoruz. Programın başarısı, tedarikçilerin yerine getirmeyi taahhüt ettiklerine ve sorumlu oldukları veri, girdi ve ekipmanların beklenen kalitede teslim edilmesine bağlı. Bu sebeplerle, Fransa Donanması'nın bu stratejik programa katılma kapasiteleri için b tedarikçileri seçiyoruz' dedi.

Naval Group, motor üreticisi olarak MTU'yu, ısıtma, havalandırma ve klima sistemleri için Axima'yı, navigasyon ve teknolojik ekipmanlar için Ixblue'yu, füze ve ateşleme sitemleri için MBDA'yı seçtiğini açıkladı.

Belh@rra'nın fransız versiyonu olacak fırkateynler, Fransa Donanması'nın ulusal ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlandı. Ayrıca genişletilmiş savunma ve askeri ekipmanlarla donatılacak.

http://www.denizhaber.com.tr/naval-fransa-donanmasina-firkateyn-insa-ediyor-haber-80375.htm Mesajı Paylaş

nokta

Fransa'nın Fırkateyn Programına Alt Yüklenici Seçimi Başladı

Fransız Donanması'nın beş adet orta ölçekli fırkateyn (Frégates de taille intermédiaire/FTI) tedariki programında ana yüklenici olarak seçilen Naval Group, tedarikçi ve alt yüklenici firmaların seçim sürecine başladı. Şirket, ilgili sözleşmeyi Nisan 2017'de imzalamıştı. İlk fırkateynin 2023'te teslim edilmesi planlanıyor.

Şu ana kadar firmanın seçtiği tedarikçiler arasında Axima, Industrielles de la Méditerranée (CNIM), Ixblue, Leonardo, MBDA , MTU, Safran Elektronics ve Thales yer alıyor.

Rolls-Royce, FTI programına 20 adet MTU 16V 8000 M91L motor tedarik edecek. Thales, Sea Fire radarı; Leonardo, 76 mm orta kalibre topçu sistemleri; Safran Elektronik, optronik tanımlama sistemi ve MBDA, Aster 30 ve Exocet füzeleri için yeniden yapılandırılabilir bir ateşleme donanımı tedarik edecek.

Yaklaşık 4 bin ton deplasmana sahip fırkateynler, Naval Group'un Belh@rra ihracat konfigürasyonu temel alınarak geliştirildi.

http://www.c4defence.com/Gundem/fransa-nin-firkateyn-programina-alt-yuklenici-secimi-basladi/6007/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter