ABD'nin Littoral Combat Ship (LCS) Projesi

Başlatan nokta, Mar 19, 2018, 10:08 ÖÖ

« önceki - sonraki »

nokta

LCS'nin Mayın Keşif Modülü Testleri Geçti

ABD Donanma Deniz Sistemleri Komutanlığı'ndan (Naval Sea Systems Command/NAVSEA) 15 Mart'ta yapılan açıklamaya göre, Kıyı Muharebe Gemisi (LCS) Görev Modülleri programı kapsamında USS Coronado'nun (LCS 4) Kıyı Mayın Keşif (Coastal Mine Reconnaissance/CMR) görev modülü Gelişimsel Testi (DT) başarıyla tamamlandı.

MQ-8B Fire Scout insansız hava aracı ve görev kontrol sistemi, AN/DVS-1 Kıyı Muharebe Alanı Keşif ve Analiz (Coastal Battlespace Reconnaissance and Analysis/COBRA) sistemi ve alt sistemleri ile destekleyici yazılımlardan oluşan CMR görev modülü, mayın harbi alanının komuta ve kontrolü için web tabanlı bir çözüm olan MINEnet Tactical ile destekleniyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/lcs-nin-mayin-kesif-modulu-testleri-gecti/5909/1 Mesajı Paylaş

nokta

USS Tulsa, Kabul Testlerini Geçti

ABD Donanması İnceleme ve Değerlendirme Kurulu (Board of Inspection and Survey) gözetiminde, Austal USA'in inşa ettiği sekizinci kıyı muharebe gemisi (Littoral combat ship/LCS) USS Tulsa'nın (LCS 16) kabul testleri 9 Mart'ta tamamlandı.

Geminin tahrik sistemi başta olmak üzere yardımcı sistemler, bot kullanımı, satıh ve yer hedeflerine karşı muharebe sistemleri gibi bir çok sistemin performansının değerlendirildiği testler, Independence Sınıfı geminin suya indirilmesinden tam bir yıl sonra tamamlanmış oldu. USS Tulsa, teslimat öncesi bakımlarının ve mürettebat eğitim ve alıştırma programlarının tamamlanmasının ardından hizmete alınacak ve San Diego'da konuşlandırılacak.

http://www.c4defence.com/Gundem/uss-tulsa-kabul-testlerini-gecti/5912/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter