Dynamic Manta-18 Tatbikatı

Başlatan Observer, Mar 09, 2018, 08:27 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Observer

NATO'nun fiili denizaltı ve denizaltı savunma harbi tatbikatlarından biri olan DYNAMIC MANTA-18, 05-16 Mart 2018 tarihleri arasında Orta Akdeniz'de NATO üyesi Türkiye, İspanya, Fransa, Yunanistan, İtalya, ABD, Belçika, İngiltere, Almanya, Norveç ve Kanada'dan toplam dokuz firkateyn/muhrip, altı denizaltı, 13 deniz karakol uçağı/karaya konuşlu helikopter ile icra edilmektedir.

Tatbikata Türk Deniz Kuvvetlerinden TCG PREVEZE denizaltısı, bir deniz karakol uçağı, hâlihazırda NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2 (SNMG-2) görevinde bulunan TCG GAZİANTEP firkateyni ile iştirak edilmektedir.

TCG PREVEZE, tatbikat kapsamında 01-05 Mart 2018 tarihleri arasında Augusta/İtalya liman ziyareti icra etmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

BASIN DUYURULARI
TARİH   :   13 Mart 2018
SAAT   :   12:40

Dynamic Manta-2018 NATO Fiilî Deniz Tatbikatı; İtalya ev sahipliğinde, ABD, Almanya, Fransa, İspanya, İngiltere, İtalya, Kanada, Norveç, Yunanistan ve NATO Daimi Deniz Görev Grubu'ndan unsurlar ile karargâh personelinin iştirakiyle 05-16 Mart 2018 tarihleri arasında Orta Akdeniz'de icra edilmektedir.
Tatbikatın maksadı; intikaldeki/karakoldaki denizaltı tehdidine karşı hava, suüstü ve denizaltı iş birliği usullerinin uygulanması ve karmaşık senaryolara istinaden ileri seviyede koordineli Denizaltı Savunma Harbi eğitimleriyle ilgili NATO usullerinin denenmesidir.
Tatbikata, TCG PREVEZE denizaltısı, 1 deniz karakol uçağı, 6 karargâh personeli ve halihazırda NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2 görevine iştirak eden TCG GAZİANTEP fırkateyni ile katılım sağlanmaktadır.
Saygı ile duyurulur. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter