Taksiciler

Başlatan hergeleci, Şub 24, 2018, 08:13 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Alkyone

Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

delenda_est_carthago

Mar 17, 2018, 07:49 ÖÖ Last Edit: Mar 17, 2018, 08:47 ÖÖ by delenda_est_carthago
Nedense yukarıdaki "infografik" te avrupa'daki müşteri memnuniyeti ile ilgili tek bir satır Yok über hakkında :)

Başlığı Avrupa'nın Über'le mücadelesi ama nedense yazılanı okuduğumuzda her ülkenin bir şekilde anlaştığı görülüyor über ile

Tamamen varolan taksi şirketlerinin ve plaka sahiplerinin bakış açısı ve menfaati doğrultusunda yazılmış . Bu bağlamda amatörce bir propaganda ve algı yönetimi  denemesi olduğu açık ve net.
Mesajı Paylaş
Dum spiro, spero

HDS

Mar 17, 2018, 08:28 ÖÖ Last Edit: Mar 17, 2018, 09:26 ÖÖ by HDS
Bu gidişle plaka mafyasının illuminatiden beter olduğunu anlayacağız.

Büyük oyunu bozalım kardeşim... :P Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

En fazla 2 ay içinde taksi sektörü tepetaklak olacak...
Taksicinin zulmü varsa müşterinin de Harzemşah'ı var. :D Mesajı Paylaş

putty

Bu bizim teknolojiye yetişme yarışımızda ki son vagon olayımız. Uçak motor füze son vagon oldu onlara yetişiyoruz cyber işler öndeki vagonlara eklendi biz yine onlardan uzaktayız. Matbaayı yasaklayan uçak araba yapmayan şimdi de uber i paypal ı inci sözlüğü wikipedia yı anlamıyor. Aslında uçak filan yapıyoruz diye artık uyandık sanmayalım olan şey uçak vagonu en son vagon oldu biz her zamanki gibi en arka vagona yetişme mücadelemizi devam ettiriyoruz. Şimdi uber filan ilk vagon anlayana kadar oda son vagon olana kadar biz böyle devam ederiz sonra uber son vagon olunca ona da yetişiriz ama o zamanda başka ilk vagonlar eklenir Nato kafa aynen devam Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

O söz öyle değil Putty? Doğrusu "Na to kefaris na to mermari". Yunancada anlamı "İşte kafa, işte mermer" NATO ile ilgisi yok yani... :) Mesajı Paylaş

Alkyone

Bu arada taksi plakaları satışında ödenmeyen vergiler artık satış esnasında noterde satışın fiyatının %3 ü oranında işlem bedeli olarak alınacak
https://aa.com.tr/tr/ekonomi/taksi-plakasi-alim-satiminda-yeni-donem/1090894 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

putty

biliyorum hikayesini ama yazmasını bilemedim yunanca nerden bileyim Mesajı Paylaş

HeleBiDinle

"Na to kefaris na to mermari"

Böyle bir hikayesi olduğunu tahmin ediyordum ama tam metnini bilmiyordum. Teşekkürler @HARZEMŞAH

Bir de çok kullanılan "kapak olsun" deyiminin tam Yunanca metnini bilen var mı?
Galiba, Mama stavros gibi bir başlangıcı, costa kapakis diye de sonu varmış.

Konuyu dağıtmak istemem, sadece merakımdan soruyorum. Mesajı Paylaş

hergeleci

"Vergi odemedigi icin Uber'e karsi cikiyoruz"

"Taksi plakasi satislarinda simdiye kadar hic almadigimiz vergiyi daha yeni almaya basliyoruz"

Beyin ucmus bunlarin. Nasil bir hortum duzeni kurmuslar ve ucu kimlere ulasiyor demek ki hic kimse ses cikaramiyor ve yalan yanlis propaganda yapmaya calisiyorlar...  Bu TATO (taksici teror orgutu) ve destekcileri tepelenmeli... Mesajı Paylaş

delenda_est_carthago

Mar 19, 2018, 10:06 ÖÖ Last Edit: Mar 19, 2018, 10:17 ÖÖ by delenda_est_carthago
New York City'de bizdeki taksi plakasinin  muadili olan "yellow cab medallion" un tanesi  Uber'den once 1.3 milyon dolar iken (2014 itibariyle) Uber'den sonra 250000 dolara dusmus (2016 itibariyle ) sadece 2 yil icinde.
http://uk.businessinsider.com/nyc-yellow-cab-medallion-prices-falling-further-2016-10?r=US&IR=T

Istanbul'da su anda yaklasik  460000 dolar'a denk geliyor bir taksi plakasi

Iyi oluyor bu Uber isi, piyasayi terbiye etmesi acisindan demek ki. Darisi basimiza.

Infografiklerle, yuksek perdeden tehtidlerle, Uber cagirip soforunu dovmekle falan  cikarilan yaygaranin sebebinin vergi falan olmadigi da  daha iyi anlasiliyor boylece sanirim.

Mesajı Paylaş
Dum spiro, spero

delenda_est_carthago

Mar 19, 2018, 10:43 ÖÖ Last Edit: Mar 19, 2018, 10:45 ÖÖ by delenda_est_carthago
Yukaridakine Ek:

https://nycitycab.com/Business/TaxiMedallionList.aspx  Sayfasina giderseniz,  su anda, yani 2018 itibariyle New York City'de 150-200 bin dolara yellow cab medallion, yani taksi plakasi satin  almak mumkun. Yukarida verdigim makalenin yayinladigi ekim 2016 tarihinden itibaren daha da dusmus yani fiyatlar.

Yani Istanbul'daki bir taksi plakasini  satarak elde edeceginiz parayla New York'da 3 taksi plakasi almaniz mumkun. Cok iyi bir business opportunity olabilir aramizdaki taksi plakasi sahipleri icin :). Mesajı Paylaş
Dum spiro, spero

DelKu

Mar 19, 2018, 12:05 ÖS Last Edit: Mar 19, 2018, 06:16 ÖS by DelKu
Tüm dünyada kısıtlamaların mafya vari oluşumları ve bir rantı tetiklediğini görmüş olduk böylelikle.

Yalnız şöyle bir durum var , eğer über tarzı oluşumlara müsade edilecekse neden taksi plakası sınırlaması var, taksi plakası sayısını serbest bırakmak daha doğru olmaz mı?
2.cisi taksiciler yırtınıp ortalığı birbirine katacaklarına taksileriyle über oluşumuna dahil olsalar daha kazançlı çıkmazlar mı?
3- devlet tüm taksileri über nizamı içinde çalıştırsın vergi kaçağı da olmaz taksicilerin gelir kaybı da azalır(harzemşahın projesi herhalde böyle birşey olsa gerek) olan plaka mafyası kurmuş rantçılara olur.

Edit: alışkanlıkla habire über yazmışım ama doğrusu Uber olacaktı tabiki Mesajı Paylaş

anafor2016

rekabet iyidir.

Cep telefonunda 30 tl ödeyerek 1000dk konuşma - 3GB internet ve 200 sms paketine üye oldum. Her hafta ektra hediyelerde geliyor. Çeşitli günlük veya haftalık konuşma veya internet hediyesi. Çok memnunum.

Evde 69 tl her ay ödediğim adsl var.  25 GB AKK'sı ile beni sinir hastası etmesinin yanında, saçma sapan hız düşüşleri ilede beni sinir ediyor. Eğer cep telefonu operatörleri  5G modem geliştirip evde'de 30 tl'ye aylık 25 GB verirlerse ADSL'e veda edeceğim. Rekabet yoksa verimlilik düşüktür,fevrilik fazladır. Bknz. taksiciler. Uber geldi felekleri şaşırdı, umarım çağa ayak uydururlar yoksa silinip gidecekler.

Taş devri taş bittiği için bitmedi.

Mesajı Paylaş

Alkyone

Türk Telekom un 69 tl lik ADSL paketi 50 gb akk 24 m/bit hız sunuyor
Bütün operatörler için gece 2 den sabah 8 e kadar internet, kota ücretsiz
Ben gayet memnunum
Bundan 3 4 yıl önce aynı fiyata 10 m/bit hız veriyorlardı şimdi o 24 m/bit oldu
Çok farkediyor hakikaten Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter