UMTAS Uzun Menzilli Tanksavar Sistemi

Başlatan minigitav, Eyl 27, 2015, 09:22 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

murattekin

Putty
IIR modelinde at-unut özelliği ortaya çıkıyor ama? L-Umtas'ta sürekli hedef aydınlatması gerekirken bunda gerek kalmayacak. Mesajı Paylaş
Murat Tekin

Defence

ROKETSAN'ın Tanksavar Füze Ailesi, Farklı Uygulamalarla Geliyor

ROKETSAN, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdiği Uzun Menzilli Tanksavar Füzesi UMTAS ve Orta Menzilli Tanksavar Füzesi OMTAS projelerinde sona çok yaklaştı. Bir ürün ailesi anlayışıyla geliştirilen UMTAS ve OMTAS Füzeleri ile ROKETSAN, günümüz muharebe sahasında ortaya çıkan farklı kullanıcı ihtiyaçlarına cevap verebiliyor.

Lazer Güdümlü UMTAS (L-UMTAS)'ın kalifikasyon çalışmaları tamamlandı ve füze, Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine girdi. Kızıl ötesi görüntüleyici arayıcı başlıklı UMTAS'ın ise ürün ve üretim hattı kalifikasyon çalışmaları tamamlandı. Ayrıca, füzenin taarruz helikopterlerinden atış testleri de başarıyla sonlandı. Füzenin seri üretimi, yakın bir zamanda başlayacak.

UMTAS'ın zırhlı kara araçlarına ve çekili/sabit kara platformlarına entegrasyon çalışmaları devam ediyor. Bunun yanı sıra deniz platformlarına, stabilize silah sistemi entegrasyonu çalışmaları da yürütülüyor.

OMTAS'ın da başlamış olan ürün ve üretim hattı kalifikasyonu süreçleri tamamlanarak seri üretime hazır hale getirildi. OMTAS'ın araç üzerinde kullanımını konu alan Silah Taşıyıcı Araçlar Projesi 2016 yılında SSM ile FNSS arasında imzalandı.

ROKETSAN Genel Müdürü Selçuk YAŞAR, UMTAS ve OMTAS ile kullanıcısına uzun yıllar hizmet verecek bir aile ortaya koyduklarını belirtiyor: "Tanksavar füzelerde konu sadece, gelişen zırh teknolojilerini bertaraf etmek değil. Artık gelişen her türlü tehdide karşı cevap verebilmeniz gerekiyor. UMTAS ve OMTAS, asıl görevleri tank avcılığının yanı sıra karada ve su üstünde ortaya çıkabilecek diğer hedeflere karşı da etkili olmaları için tasarlandı. Önümüzdeki dönemde, bu uygulamaları sıklıkla göreceğiz."

http://www.milscint.com/tr/ Mesajı Paylaş

radar

"UMTAS'ın zırhlı kara araçlarına ve çekili/sabit kara platformlarına entegrasyon çalışmaları devam ediyor. Bunun yanı sıra deniz platformlarına, stabilize silah sistemi entegrasyonu çalışmaları da yürütülüyor."

a.UMTAS'ın zırhlı kara araçlarına ve çekili/sabit kara platformlarına entegrasyon çalışmaları devam ediyor (Dikkat: OMTAS'ın değil UMTAS'ın)
b.Bunun yanı sıra deniz platformlarına, stabilize silah sistemi entegrasyonu çalışmaları da yürütülüyor. (Sahil güvenlik botları ve Tuzla sınıfına olmalı) Mesajı Paylaş

putty

UMTAS lı zırhlı aracın SAL ve IIR füze attığını bir düşünsenize cephe çöker bir tane araç ile dahi. Bunun tez vakitte 30 km ye kadar olanını da orduya kazandırmak lazım. Başka isimle olur türevi olur kanatlı olur kanatsız olur ama bir şekilde spike nlos muadili 30 km ye kadar cephede görüş ötesi nokta vuruş kabiliyeti gerekiyor karadan karaya. İsrail gibi oluruz o zaman ama şu hali bile şahane olur şimdilik. Mesajı Paylaş


Alkyone

#65
Kas 12, 2017, 07:38 ÖS Last Edit: Kas 12, 2017, 07:40 ÖS by Alkyone


Airbus, C295 silahlı ISR uçaklarıyla L-UMTAS tanksavar füzesi, CİRİT VE TEBER güdüm kitini birlikte pazarlıyor

http://www.airbus.com/newsroom/press-releases/en/2017/11/Airbus-displays-comprehensive-range-of-weapons-for-armed-C295.html Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

putty

Şu video da IIR güdümlü Hellfire ile IHA vuruyorlar
Bizim IIR UMTAS larda bunu kolaylıkla yapabilir. Biraz yazılım işi sadece. Menzili dahilinde at unut iha da vurur teknede vurur helikopterde vurur.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=67&v=Zwar09qcUAc Mesajı Paylaş

Hexciter

IIR Hellfire ne zaman üretildi ki de..... Mesajı Paylaş

putty

MMW pardon Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter