PTTMessenger

Başlatan Alkyone, Şub 05, 2018, 04:31 ÖS

« önceki - sonraki »

Alkyone

WhatsApp'a yerli rakip gelmiş
http://aa.com.tr/tr/turkiye/yildirim-zeytin-dali-harekat-merkeziyle-pttmessenger-araciligiyla-gorustu/1054867

Programla ilgili henüz bir tanıtım sayfası muhtemelen açılmamış
Ama böyle bir çalışmanın yapılıyor olduğunu öğrenmek iyi oldu.

Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

murattekin

Ne güzel dinlerler şimdi herkesi. Mesajı Paylaş
Murat Tekin

petrichor

@murattekin... Namuslu Amerikalının whatsapp'ı varken '' namussuz'' PTT' nin programını kullanmak çok saçma değil mi hocam Mesajı Paylaş

putty

Yerli malı bilişim kullanmak çok sakıncalıdır. Benim bilgilerime İstanbuldaki birileri sahip olacağına Amerikadaki birileri sahip olsun daha güvenli. Mesajı Paylaş

Alkyone

Tabi canım adamlar bizim sırtımızdan zengin olsunlar ne gerek var zaten böyle şeylere
Facebook ve Google reklam gelirlerini toplarken tekel oluştursun bizde öylece izleyelim...
Adamlar üstümüzde örtülü aşikar operasyon çeksin. Milli paylaşım yapan sayfaları da kafalarına göre kapatsınlar(Kirpi ve Kobra bunlardan sadece biri)
Üstümüzde istedikleri gibi tahakküm oluştursunlar
Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

saladin

WhatsApp şifreli gönderiyor. ABD'deki adamın sahip olması PTT'dekinden daha zor.

Ama ondan önce halka kizicilacagina, asker niye taktik haberleşmede  WhatsApp'ı kullanıyor denirse daha iyi olur. Mesajı Paylaş

putty

Bizimkide yapsın Almanya Amerikalıya Ürdünlüye kabul ettirsin parasını kazansın ama koca dünya dururken bana umut bağlamasın ben Türk şeylerini güvenipte kullanmam. Türklere güvenilmeyeceğinden değil benim sırrımı benim şehrimde benim dilimi konuşan benimle aynı dünyayı paylaşan birilerine emanet edemem komşuya anahtar vermek gibi bu. Prensip meselesi. Hotmail gmail dururken mynet kullanmanın ne lüzumu var. Mesajı Paylaş

Search and rescue

Şub 05, 2018, 06:25 ÖS Last Edit: Şub 05, 2018, 06:28 ÖS by Search and rescue
BTK'nın geçen seneki twitter anketini hatırlatalım

https://twitter.com/BTKbasin/status/861537541496897538

Yasak geliyor gibi gözüküyor.

Bu mesajlaşma uygulamaları reklam alan uygulamalar değiller. Devlet kurumu olan PTT'nin de bunu para kazanma amaçlı yaptığını düşünemeyiz herhalde? Mesajı Paylaş

Alkyone

putty Gmail i hacklemenin 200 dolar olduğu bir dünyada yaşıyoruz
Sizde bu sitelerin kriptolarının sağlam olduğunu zannediyorsunuz.
Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

HARZEMŞAH

@Alkyone,

Putty o kadar haksız değil. İş nedeni ile 13 ay uzakta olduğum bir vakitte 4 kere Dünyanın bir köşesinden telefon aldım. Arabamı satmayı düşünüp düşünmediğimi soruyorlardı. Uzun süre kullanılmadığı için dikkatlerini çekmiş ve satılık olabileceğini düşünmüşler. Sonra da eş-dost polisler aracılığı ile kişisel bilgilerime ulaşıp beni aramayı başarmışlar.

Türk Malı bir IT ürünü için Devlet öncelikle, kişisel bilgilerin güvenliğini sağlamalı ve söz konusu bilgilere piramidin en altında yer alan trafik polislerinin bile kolayca ulaşamayacaklarına inandırmalı... Mesajı Paylaş

Memocan

Yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı.

Bizler kullanırsak teknolojimiz ilerler.

Bizler deger verirsek Türk Malı'nın değeri olur.

Sen, ben, biz kullancağız ki, yenisi, daha iyisi gelsin. Biz kullanacağız ki düzeltilmesi gereken yerler düzeltilsin, geliştirilsin.

Yerli malı kullanmayan arkadaşlar adınızı da değiştirin,  o da yerli,  George, Abraham, Isaac falan yapın.

Yerli malı araba olmaz, Türkler yapamaz, yerli malı telefon da olmaz Türkler onu da yapamaz, zaren Türkten yerli Türk de çıkmaz.... Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Memocan üstadım, sanırım siz konuşulan konuyu kaçırdınız? Konu yerli malı değil. Biz ithal ürünlerin olabildiğince yasaklanmasını, ya da anti-damping vergisi kullanılmasını amaçlıyoruz. Ama sayın Cumhurbaşkanı bile yaptığı konuşmalarda açıkça I-Phone, I-Pad adını telaffuz ederse bizler ne yapabiliriz?

Kaldı ki burada endişe ile yaklaşılan konu yerli malı değil, ülkemizdeki ahbap-çavuş, eş-dost ilişkisi nedeni ile kevgire dönen kişisel güvenlik ve ulusal güvenlik...

Fırat Kalkanı sırasında basına servis edilen Genel Kurmay Savaş Harekat Merkezi fotoğraflarını hatırlayınız? Bırakın ekrandaki haritaları sansürlemeyi, yazı tahtasının üzerinde "Şifre: 1234" yazıyordu. Endişemiz bu... Mesajı Paylaş

putty

Şub 05, 2018, 06:43 ÖS Last Edit: Şub 05, 2018, 06:46 ÖS by putty
Türkiye ye esaslı bir bilişim kanunu hazırlamak lazım. Kişisel bilgilerimize çok kolay erişebiliyorlar. Bugün siz kanlınızın ev adresini öğrenmek istiyorsanız trafik şubenin ordaki plaka filan çıkartan ruhsat işlerini halleden iş takipcisi adama 100 tl ver bana şu adamın adresini bulur musun alacağım var kayboldu gitti adam de sana adresi bir saat sonra gel der halleder. Yada eczacı adam hele hele doktor senin basurun olduğunu karının kızının hastalıklarını listeler. Bankada çalışan herkes bütün servetini bilir. Apartmanındaki polis sana kılsa yedi ceddini her şeyini bilir. Bu bilgiler kamuya emanet edildi diye herkesin önüne serilmemeli. Bana ilaç satıyor diye bir eczacı niye benim bütün hastalıklarımı bilsin Mesajı Paylaş

Memocan

Şub 05, 2018, 06:45 ÖS Last Edit: Şub 05, 2018, 06:47 ÖS by Memocan
Harzemşah üstadım, yerli yazılım da yerli bir üründür ve yaptıkça, kullandıkça daha iyisini yaparsın. Yazılımın açıkları olabilir, bilen kişiler uyarır, düzeltilir, geliştirilir. Hiç kullanmadan, görmeden ön yargılı yorum beni üzer. Şu an yerli malı telefon ile yazıyorum. Buna da ne kadar yerli dyiyenler oldu, ben de "kapağının vidasını bir Türk sıkmışsa bile bence yeterlidir" dedim. Altı üstü basit bir haberleşme yazılımından bahsediyoruz, bununla devlet yönetilmeyecek, adli veriler aktarılmayacak, sadece insanlar dostları ve sevdikleri ile haberleşecekler. Basit haberleşme yazılımından bile imtina edersek ömür boyu ağlamaya devam ederiz "ndden milli bir işletim sistemimiz yok!?"  diye. Mesajı Paylaş

saladin

Şub 05, 2018, 06:54 ÖS Last Edit: Şub 05, 2018, 06:56 ÖS by saladin
WhatsApp yasaklanıyorsa kesinlikle ve kesinlikle şifreli olduğu için  kırılamamasindandir. Diğer uygulamalara lagala luga etmiyorlarsa dinlemenin yolunu bulmuşlardır.

Bu arada isim doğruysa domestik app'e İngilizce isim de yakışmış, enternasyonel markette liid etmesinin  önündeki obstikillari kaldırmış gibi. Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter