Dunkirk Filmi

Başlatan putty, Oca 24, 2018, 06:29 ÖÖ

« önceki - sonraki »

putty

Oca 24, 2018, 06:29 ÖÖ Last Edit: Oca 24, 2018, 08:14 ÖÖ by Yönetim
dunkirk filmini izledim çok ağladım
birde biz kendimizi kahraman zannederiz

Mesajı Paylaş

murattekin

Oca 24, 2018, 07:17 ÖÖ Last Edit: Oca 24, 2018, 08:15 ÖÖ by Yönetim
Evet geri çekilmeyi kahramanlık olarak lanse ettiler dünyaya. Tırsmış bir şekilde gemileri bekleyerek. Filmin sonunda adaya ayak bastıklarında adamlar utançtan kimsenin yüzüne bakamıyordu. Churchill'in pazarlama dehası sayesinde utanç yerini zafere (!) bıraktı.

300.000 tam techizatlı asker bir kıyı başını tutmak yerine kaçmayı yeğledi. Ben Hitler'in yerinde olsam propagandayla İngilizleri yerin dibine sokar, savaşmaya değmezler diyerek adayı bırakır başka cephelere yönelirdim. Mesajı Paylaş
Murat Tekin

hergeleci

Oca 24, 2018, 07:47 ÖÖ Last Edit: Oca 24, 2018, 08:15 ÖÖ by Yönetim
Yalniz soyle bir sey var, hem Gelibolu'da hem de Dunkirk'te Ingiliz kuvvetlerinin cekilisi cok basarili kabul edilir. Evet, o gun muharebeyi kaybettiler ama sonrasinda savasi da kazandilar. Geri cekilmen gerektigi zamani da bileceksin Sun Tzu reisin dedigi gibi.

Yeri gelmisken bir de su Churchill ile ilgili birseyler karaliyim. The Greatest Briton diye karsiniza cikar bu adamin ismi. Ancak II Dunya savasinda ne kadar basarisiz sefer var ise bu adamin icraatidir. Norvec seferi ki Almanya'nin zaferi ile sonuclanmistir. Italya seferi baslatilmistir ve hatta Churchill diger muttefikleri D-day cikarmasi yerine Italya uzerinden Almanya uzerine yurumeye iknaya calismistir. Tabii ki I. Dunya savasinda Gelibolu seferini de unutmayalim. Butun bunlara ragmen Ingiltere zaferle cikmis ve Churchill tarihte bir ikon olarak yerini almistir. Sonuca bakacagiz...

Putty sen de aglayacak baska birseyler bul ya... Mesajı Paylaş

sadalone

Oca 24, 2018, 07:53 ÖÖ Last Edit: Oca 24, 2018, 08:16 ÖÖ by Yönetim
Film hiçte güzel değildi hikaye olarak çok çok zayıftı ama sinema sanatı açısından çok başarılıydı sanki oradaymışsın gibi hissettiriyordu özellikle imax'de.

Dunkirk'in kahramanlıkla zerre alakası yok aynen murattekin'in dediği gibi kaçtılar.Ama kaçmaları doğruydu bence, kalıp kıyı başı tutmakta aptalca bir kahramanlık olurdu.

Mesajı Paylaş

anafor2016

Oscar adayı Mesajı Paylaş

cursedc

İzlediğim en kötü christopher nolan filmi. Tam bir "hayal kırıklığı" benim için. Mesajı Paylaş

putty

Gemiler İngiltere'ye doğru giderken teknelerin Fransa'ya doğru yanlarından ters yönde gitmesi beni çok duygulandırdı orada hissiyatım zayıf düştü çok ağladım sonrasında. Mesajı Paylaş

395V

Memocan

Ricat elbette savaşın gerçeğidir ve gerektiğinde uygulanabilir ama 300.000 kişi içinde bir kaçtane ordu barındırır. Bu kadar adam nasıl geri çekilir onu anlamakta güçlük çekerim. Bence filmin asıl kahramanları kaçan askerleri kurtarmak için harekete geçen sivillerdi. Mesajı Paylaş

HDS

Alman bir milyon adamı ite kaka geri çekti Sovyet'in önünden. Hem de kaptıra kaptıra. Mesajı Paylaş

Memocan

Almanların silah ve iaşe sıkıntısı vardı. Rusyanın içlerine kadar girmiş, ikmal kaynaklarından çok uzaklaşmışlardı. Ne ellerine yeterine malzeme ne de bunları ikmal edecek yol ve imkan kalmamıştı. Almanlar hatayı çok hızlı ve çok derine giderek yaptılar. İngilizlerin ikmal mesafesi hapşırsan duyulacak kadar yakınlıkta idi. Fark bu. Bir de bir savaş Almanlar'ın evinden çok uzakta, biri de İngilizlerin burnunun dibinde.  İngilizlerin hemen arkasında anavatanları vardı. Mesajı Paylaş

putty

Victoria & Abdul biyografi filmini izledim

Kraliçe Victoria ile Hindistan Müslümanı hizmetkarın gizli aşkını anlatıyor

Aslında aşk filan yokta filimde dostluk var ama ben öyle gözle izledim aralarında bir flört vardı bence

Diana neler yapmış aynı şey Mesajı Paylaş

HDS

Dunkir'ü yeni izledim ben de. Beni şaşırttı ve bence oldukça iyiydi. Mesajı Paylaş

farabi

Dunkirk'i izleyenler , devam filmi olarak Darkest Hour'ı izleyebilir.
Churchill'in , İngiliz ordusunun Dunkirk sahillerinde sıkıştığı dönemde gösterdiği liderliği anlatıyor. Yer yer abartılı yer yer çarpıtılmış olsa da akılda kalıcı diyalogları olan ve Gary Oldman'ın son derece başarılı oyunculuğuya izlenilebilir bir film. Churchill'in biyografisinden bir kısa kesit olduğu için elbette Çanakkale hezimeti de Churchill'in liderliğini sorgulatan olaylardan biri olarak altı çiziliyor. Mesajı Paylaş

putty

Darkest Hour u becerememişler. Hele tren sahnesi çok kötüydü hamasiliğin dibi Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter