Roketsan mı MKE mi?

Başlatan Sabri Ünal, Ara 30, 2017, 04:25 ÖS

« önceki - sonraki »

Sabri Ünal

İyi Günler.

MKE sitesine bakınca
122mm roket
122mm bilyalı roket
107mm roket
70mm roket
ürettikleri görülüyor.

http://www.mkek.gov.tr/tr/products.aspx?id=52&source=Products

70mm mühimmat hariç hepsi Roketsan tarafından da üretiliyor? Acaba burda nasıl bir ilişki var? 70mm hariç roketlerin üretimi Roketsan'a mı devredildi veya ikisi de aynı ürünleri tedarik edebiliyor mu? Veya sadece kurum listesine mi girmiş ürünler?

Mesajı Paylaş
>>> Kaynak belirtmediğim her düşünce şahsi kanaatimdir. Fikirlerinizle uyuşmuyorsa çöpe atın gitsin.

ocay

MKEK-ROKETSAN farklı mühimmatlar üretiyorlar. Mesajı Paylaş

HDS

Roketsan roketleri çok daha gelişmiş. En başta HTPB kompozit roket yakıtlılar.

MKE ise Elmadağ'da eskiden Double Base yakıtlı basit roketler yapıyordu. Üretim devam etmiyor olabilir. Mesajı Paylaş

ocay

MKEK Roket üretimi geçen yıla kadar devam ediyordu. Mesajı Paylaş

ocay

https://sadfor.savtera.org/index.php?topic=531

Böyle bir başlık açmıştım. ElRokSan'ın bazı eski SAGE piyade roketlerini, ardından SACLOS tipi tanksavar füzeleri üretmesinin mantıklı olabileceğini söylemiştim. Hatta bu kadar ATAK ve Hürkuş varken 70mm'nin özel harp başlıklı versiyonları ile 122mm havadan-karaya roketler geliştirilebilir.

Tabii işin ucundan MKEK olduğundan dolayı düşük maliyetli bu yatırımlar bile zor geliyor. Mesajı Paylaş

putty

SACLOS füze yaparlar ise o zaman OMTAS a muhalefetimi kaldırabilirim. Bize mutlaka bir tane ucuz basit SACLOS füze lazım. Bu silahın teknolojisi hiç bir zaman eskimeyecek elimizde kalır sanmamak lazım yüz yıl sonra bile kullanabiliriz Saclos füzeyi. Saclos un devri bitmez asla bu kadar pasif güvenli bir silah her devirde gerekecek. Şimdi başlıyoruz geç kaldım madem IIR olsun demek çok yanlış bir seçim. IIR de olsun ama Saclos da mutlaka olsun.
Yazık gerçekten bunca emeğe OMTAS da. Bir tane Saclos yapardık çarçabuk ondan sonrada ister OMTAS yap ister UMTAS kullan kimene. İran yapmış mesela TOW dan kopyalayarak kendi füzesini mis gibi kullanıyor.
Hiç oyalanmaya gerek yok şimdi başlayıp bir tane yerli TOW yapalım yada milan yada Kornet.

Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter