Yunanistan Silahlı Kuvvetleri Silah Envanteri

Başlatan TEORI, Eki 16, 2015, 04:19 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Heruamarth

Videoda görülen uçak İtalya'ya ait bir EF-2000, bugün düşen Mirage değil. Mesajı Paylaş

ÜNAL

Yunanistan, Fransa'dan 5 yıllığına  2 Adet FREMM fırkateyn kiralıyor. 5 yıl süreliğine kiralanacak olan gemilerin Haziran'a kadar teslim edilmesi Yunan personelin Fransız askerlerce eğitilmesi planlanıyor. Gemilerin 2018 yılı sonuna doğru operasyonel olması bekleniyor.
Kathimerini'nin haberine göre Yunanistan'ın silahları ile birlikte kiralaması muhtemel gemiler halihazırda Fransız Donanmasında hizmette olan Languedoc ve Aquitaine fırkateynleri. Aynı zamanda Ocak ayında başlanan BELH@RRA sınıfı fırkateyn alım müzakereleri devam ediyor.

Kaynak defenceturk Twitter sayfası. Mesajı Paylaş

BATTLESTAR

@Ünal

Birden 2 gemilk personeli nasıl eğitecekler anlamıyorum . Diğer durumda 2 gemiyi envater dışı bırakacaklar. Fransızlar 5 senede geminin maliyetini çıkartıp 30 sene daha kullanırlar. Mesajı Paylaş

farabi

Bence 2025'den itibaren hizmet dışına çıkacak La Fayette fırkateynleri de alacaklar. Mesajı Paylaş

augustine

Akdeniz kaynıyor. İ sınıfına devam ederken, ekstra fırkateyn alımına ihtiyacımız var. Zamanı gelince bunların destekçisi bol olur. Biz bir başımızayız. Mesajı Paylaş

FeÇe

Bizim de bu şekilde ikinci el acil ihtiyaç kapsamında hava savunma fırkateynine kesinlikle ihtiyacımız var.Harzemşah üstadın bir iletisi vardı bu konuyla ilgili.
Ayrıca yunanistan bu yolla scalp navala da kavuşmuş olacak.Bizim için asıl tehlikeyi bu füzeler oluşturuyor. Mesajı Paylaş

Mermi

Yunanistan'ın ve ülkemizin krizden çıkış stratejisi;
1. Tartışmalı adalar 2 ülkenin ortak adaları olmalı. Ve silahlandırılan adalar karşılıklı askerleri geri çekmekle Ege adaları barış adalarına dönmeli.
2. Yunanistan askeri harcamalarını %30, 40 oranında düşürmeli. (Yanılmıyorsam 10 milyar dolar askeri harcamaları var) 3, 4 milyar dolar yapacağı tasarrufu doğrudan ekonomisini kurtarmaya harcamalı.
3. Ege ve Doğu akdenizde karşılıklı enerji işbirliği başlatılmalı. Kıbrıs etrafındaki enerji kaynaklarına 3. Bir taraf dahil edilmeden 2 ülkenin ve kıbrıs halkının refahı için karşılıklı işbirliği yaparak kullanılmalı.
4. Eğer Yunanistan bu konuma geldiği taktirde Türkiyeden Yunanistana Turist gitmesi teşvik edilmeli.

Bu 4 madde hayata geçirilirse, Yunan ekonomisi kurtarılır. Ve kıbrıs, Yunan, ve Türk halkının kısa sürede refah seviyesi ciddi oranda yükselir. Mesajı Paylaş

putty

Olası bir savaşta karşımıza çıkacak olan tablo zaten buna benzer olacaktı. Bir bakacaktık AB gemileri uçakları Yunanistan ın yanında yer tutmuşlar nakliye uçakları kendi stoklarını Yunanistan a taşıyorlar. Tutkulu projelerimiz sayesinde bu durumu barış zamanı görmeye onları mecbur bırakıyoruz ortaya çıkan dengesizliği telafi etmeleri gerektiği için. FREMM den korkmamak gerek o zaten bizim rakibimiz bizim rakiplerimiz her silahın en iyisidir bu yola bunu bilerek çıktık. En iyi gemiyi tankı uçağı füzeyi getirseler bile üstünlük kuramayacakları bir hedefimiz var bizim. Ayrıca kendi mühendisinin yaptığı radar füze elektronik harp ile kiralanan gemi mücadelesi aynı olurmu. Bu yol yol değil yani Yunanistan için. Mesajı Paylaş

Sihirbaz

Yunanistan, F-16'larını modernize edecek

Yunanistan hükümeti Cumartesi günü, 1,2 milyar euro karşılığında hava kuvvetlerindeki onlarca F-16 savaş uçağının ABD tarafından modernizasyonuna onay verdi.

F-16 savaş uçaklarının modernizasyonu, Başbakan Alexis Tsipras'ın Ekim ayında Beyaz Saray'a düzenlediği ziyaret sırasında gündeme gelmişti.

Başbakanlık ofisinden yapılan açıklamada, Tsipras'ın başkanlık ettiği Hükümet Savunma ve Dışişleri Konseyi'nin (KYSEA) 85 adet F-16'nın modernizasyonuna oy birliği ile onay verdiği duyuruldu.

Reuters'a konuşan bir savunma bakanlığı yetkilisi 3 jetin ABD'de, diğerlerininse Yunanistan'da yenileneceğini söyledi ve toplam masrafın 1,2 milyar euro olacağını kaydetti.

Hükümet geçen yıl modernizasyonun 110 milyon eurolar halinde 10 yıldan fazla bir sürede taksitle ödeneceğini açıklamıştı.

Atina yönetimi Cumartesi günü yaptığı açıklamada, ABD'nin Yunanistan'ın yeni ödeme planını kabul ettiğini açıkladı, ancak planın detayları hakkında bilgi vermedi.

Yunanistan ekonomisi için üçüncü kurtarma paketi programı Ağustos 2018'de sona eriyor.

Türkiye ile Yunanistan arasında Ege'de özellikle son dönemde gerginlikler yaşanıyor.

http://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-43935806 Mesajı Paylaş

korat

Bu konuyu canlandırmak istemiyordum fakat  viper seviyesinde F 16 modernizasyon projesi ile duyulabilecek en garip uçak generasyonunu da duymuş oldum. Yunanlılar F 16 larını 4.75 nesile çıkarıyorlarmış bu iş bizim yörenin ağzıyla iyice çingen hesabına döndü. :) Mesajı Paylaş
Her yeni nesil uçak yeni bir stratejimi gerektirir?

farabi

Air force magazine'nin sınıflandırmasına göre iki nesil arasındaki temel fark , gövde içi silah istasyonları dahil yapısal olarak tamamen düşük görünürlülük üzerine dizayn edilmesi . Gövdeyi satın alamayana alt sistemi pazarla. Güncel aviyonikler, sensör füzyonu , güçlü motorlar derken 4.99'a kadar yolu var. :) Mesajı Paylaş

HDS

Yunanistan kabiliyetli F-16'ları olacaktır ama halen çingen çadırı gibiler. Bir sistemle gelemiyorlar. Ege'de dogfight uçağı bunlar o kadar. Mesajı Paylaş

HeleBiDinle

Bizim UCAV projesi ete kemiğe bürünür inşallah. O vakit bu Viper'lar, Ege'de bizim UCAV'larla it-dalaşı yapmak durumunda kalacak. Tabi görüp tespit edebilirlerse.

Bir diğer enteresan durum da bizim T/FX ile Viper'lar arasındaki mücadele olacaktır.

Aslında belki de bu enteresan it-dalaşı olayları hiç gerçekleşmez. Zira bizimkiler kendimize ait Fx ile UCAV teknolojisini, barış zamanı Ege semalarına göndermekten, Yunanistan Hava Kuvvetlerine beleş eğitim ve onlar aracılığıyla Batı kütüphanelerine beleş veri sağlamaktan uzak da durabilirler. Aslında mantıklı olan da budur.

Ne de olsa Konya semalarında kendi F-16 ve F-35'lerimizle bu yeni uçaklarımız arasında bol bol it dalaşı yapabiliriz.

Heyecanla bekliyoruz. Mesajı Paylaş

7Skies

 25 Mayıs ta Yunan Deniz Kuvvetleri web sitesi Ağır Torpido alım ve Isus  90-15 Isus-90-46 a entegrasyonu için "Teknik Diyalog Çağrısı" yaptı.


Istenen Ozellikler (google çeviri)
    Bu ikili bir rol (yüzey ve denizaltı gemilerine karşı).
    Aktif ve pasif dinleme ve bunların bir arada olma olasılığı ile kendini yönlendirin.
    Bir haberleşme boru hattı yoluyla radyo kontrollü olmak.
    Yangın ve darbe yaklaşımı ile donatılmış olun.
    400 metreden daha derin bir derinlikten dağıtmak.
    Maksimum 50 knottan fazla bir hıza sahip olun.
    Yönlendirme / saldırı aşamasında hızını ve derinliğini otomatik olarak ayarlayabilme.
    Sabit yüzey ve Y / B hedeflerini tespit edip saldırıya geçebilir.
    Karşı tedbirleri belirleme ve karşı koyma becerisine sahip olun.
    Y / B'yi korumak için bir cihazınız var.
    Spor salonu torpido pilleri, en az 50 garantili şarj / boşaltma çevrimi sağlamalıdır.
    T / L matkaplar davranış kayıt ayrıntılı yeteneğine sahip ve yol analizi için gerekli tüm veriyi depolamak için bir kapasiteye sahiptir ve lamba ve gürültü Makinesi gösteren bir ana kiriş, bir konuma sahiptir. Mesajı Paylaş
.

nokta

AB, Yunan Savunma Bakanlığı'na keşif teçhizatı için fon açtı

Avrupa Birliği, iki adet keşif sistemi tedarik programı için Yunanistan Savunma Bakanlığı'na fon açtı. Jane's Dergisi fona ilişkin duyuruyu Savunma Bakanlığı'nın açıkladığını yazdı.

Birinci tedarik programı Yunan Deniz Kuvvetleri envanterinde bulunan bütün Sikorsky S-70B-6 Aegean Hawk (Ege Şahini) helikopterleri için en fazla altı adet elektro-optik sensör tedarikini içriyor. Kuvvetin envanterinde sekiz helikopter bulunuyor. Helikopterler denizaltı harbi ve gemi harbi görevlerine göre tasarlandı. Helikopterler aynı zamanda arama kurtarma operasyonlarında görev yapıyor. Programın toplam maliyeti 28.9 milyon Euro tahmin ediliyor ve Avrupa Birliği bu maliyetin yüzde 85ini karşılayacak

İkinci programda ise 25 adet insansız hava aracından keşif yapılacak yer kontrol istasyonlarıyla birlikte bu program 1.2 milyon Euro'ya mal olacak. Programın tedarik aşamasını Yunan Kara Kuvvetleri yürütecek.

Açık kaynaklarda sistemlerin nerede konuşlanacağına dair bilgi yer almıyor ancak C4Defence'e konuşan kaynaklar gözetleme sistemlerinin Çanakkale Boğazında Türk Deniz Kuvvetlerine ait platformları takip edeceğini iddia etti.

http://www.c4defence.com/Gundem/ab-yunan-savunma-bakanligina-kesif-techizati-icin-fon-acti/6677/1 Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter