Tan Model 1/48 RF 84F

Başlatan korat, Eki 16, 2015, 12:58 ÖS

« önceki - sonraki »

korat

Tan modeli meraklıları illaki 1/72 Tai Hurkuş ile duymuştur. :D  Türkiyenin tek plastik model üretici PM model alan değiştirdikten sonra kendiside modelci olan yanlış hatırlamıyorsam Barış Tansoy olacak tarafından kurulan Tan modelin yeni kiti 1/48 RF 84F. Bildiğim kadarıyla ilk modelleri 1/48 F 5A'ydı bazı teknik nedenlerden Türkiye de seri üretime geçmedi ve piyasaya çok az dahilinde sürülmedi.
Tai hürkuş ise edindiğim bir model 1/72 ölçekli bir kite göre ayrıntılı bir kit. Gelelim konumuz olan 1/48 RF 84F heyecanla beklediğim bir kit daha edinmedim bildiğim kadarıyla bu ay sonunda piyasaya sürülecek. Kiti fotoğrafları dışında inceleyemedim fakat fotoğraflarından gördüğüm kadarıyla ayrıntılı ve kaliteli bir kit gibi duruyor. En büyük avantajı 1/48 RF 84F thunderflash olarak güçlü bir rakibinin olmaması. Heller in 1/48 RF 84F si var fakat eski kalıp ve dışa detay bir kit. Heller kitte kamera ayrıntıları yok vb hatta detayları geçiyorum  plastiği dahi kötü.Açık ara Tan model RF 84F iyi bir kit ortaya çıkardı. Sanırım yurt dışı ilgiyide hesaplayarak farklı ülke decalleri de kutu içerisinden çıkacak. Şu an için tek olumsuz yönü bence fiyatı ön siparişte 135 tl civarında bir fiyattı. Piyasadaki diğer ithal 1/48 kitlere kıyasla daha pahalı. Nihayetinde Türkiye de üretilen bir kit ve gümrük, taşıma vb. giderleri olmadığı için daha uygun bir fiyatta bekliyoruz. Tabi Tan modelin bu kit için yaptığı yatırımıda bilmiyorum fakat gördüğüm kadarıyla bu kit özenli bir şekilde mümkün olabilecek en iyi teknolojiyide kullanmaya çalıştılar.   
Bu da tan model in sitesi gelecek projelerinden de bahsetmişler.
http://www.tanmodel.com/    Mesajı Paylaş
Her yeni nesil uçak yeni bir stratejimi gerektirir?

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter