BAE Systems'tan Pilotlara Lazer Koruması

Başlatan nokta, Kas 16, 2017, 11:08 ÖÖ

« önceki - sonraki »

nokta

BAE Systems, özgün bir teknoloji kullanarak, tehlikeli lazer ışınlarını engelleyip pilotları ve mürettebatı saldırılardan korumayı amaçlayan bir sistem geliştirdi. Şirket, yaptığı basın açıklamasında, pilotları ve mürettebatı hedef alan lazer saldırılarının dünya genelinde büyük bir endişe haline geldiğini ve genellikle uçakların kalkış ve inişleri sırasında meydana gelen saldırıların internetten kolayca ulaşılabilen ucuz, yüksek güçlü elde kullanılır cihazlarla yapıldığını belirtti.

BAE Systems'e göre, bu teknolojinin uyarlanabilirliği ve yükseltilebilirliği nedeniyle sistem, teknolojik ilerlemeler ve lazerlerin dalga boylarında meydana gelebilecek değişiklik olasılığına rağmen, pilot ve mürettebatın korunması için uzun vadeli bir çözüm olacak. Geliştirme sürecinin bir sonraki aşamasında, testler yapılacak ve özel sektörde ticarileştirme çalışmaları yürütülecek.

http://www.c4defence.com/Gundem/bae-systems-tan-pilotlara-lazer-korumasi/5153/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter