Tupolev Tu-160 Stratejik Bombardıman uçağı

Başlatan nokta, Kas 10, 2017, 11:28 ÖÖ

« önceki - sonraki »

nokta

Tu-160M2, Gökyüzüne Kavuşuyor

TASS, Perşembe günü yayınladığı haberinde, Tupolev Tu-160M2 stratejik bombardıman uçağı prototipinin Şubat 2018'de Kazan Aviation Enterprise tesislerinden ilk uçuşunu gerçekleştireceğini bildirdi. Rus savunma sanayindeki bir kaynağın TASS'a verdiği bilgiye göre, "804 seri üretim numarasına sahip uçak, Kazan Aviation Enterprise'ın nihai montaj tesislerinden çıkacak ve bu yılın kasım ayında uçuş test merkezine teslim edilecek. Prototipin gelecek yıl şubat ayında ilk uçuşunu gerçekleştirmesi bekleniyor."

Rus Savunma Bakanlığı, Tu-160M2 bombardıman uçlarının seri üretiminin 2023'te başlaması gerektiğini kaydetti.

http://www.c4defence.com/Gundem/tu160m2-gokyuzune-kavusuyor/5115/1 Mesajı Paylaş

HDS

Bu Sovyetler'le birlikte üretimi biten Tu-160'ın yeniden üretilmeye başlaması demek. Mesajı Paylaş

Alkyone

Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Alkyone

Tu-160'nın geliştirilmiş versiyonu Tu-160M2'nin muharebe kabiliyeti artırılıyorRus Tupolev Tu-160M2 stratejik bombardıman uçağının eski Tu-160 uçağına oranla % 150 daha etkili olacağı belirtildi. Krasnaya Zvezda gazetesine konuşan Rusya Uzun Menzilli Filo Komutanı Korgeneral Sergei Kobylash, uçağın savaş verimliliğinin iki buçuk kat artmasını beklediklerini bildirdi. Tu-160M2'nin yeni dahili radyo-elektronik ve navigasyon cihazlarının çalışıp çalışmadığının, gelişmiş özelliklere sahip motorlarının test edileceğini belirten Kobylash, uçağın ilk uçuşunun gelecek yıl yapılmasının planlandığını söyledi.

Korgeneral Kobylash, "Yeni dijital teknolojilerin piyasaya sürülmesi, uçağın muharebe kabiliyetlerini uzun menzilli hassas silahlarla önemli ölçüde yükseltecek" açıklamasında bulundu.

Kasım ayında Kazan Uçak İşletmesi, stratejik bombardıman uçağı Tu-160M2'nin ilk prototipini sergilemişti.

Rus Savunma Bakanlığı, Tu-160M2 bombardıman uçlarının seri üretiminin 2023'te başlayacağını açıklamıştı. Rus Havacılık ve Uzay Gücü, bu uçaklardan en az 50 adet satın almak istiyor.

SSCB zamanında muhtemel bir 3.Dünya Savaşı'nda nükleer saldırı görevi için tasarlanan Tu-160 (NATO kod adı Blackjack), bu amaçla nükleer başlık taşıyan Cruise (seyir) füzelerini taşımak üzere dizayn edildi. Rusya Hava Kuvvetleri'nde bu uçaklardan şu anda 16 adet bulunuyor. Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Yuri Borisov, daha önce, ordu envanterindeki tüm Tu-160 uçaklarının modernize edileceğini açıklamıştı.
http://www.kokpit.aero/rusya-bombardiman-ucagini-gelistiriyor Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Merkator

Tu-160M2 Ocak sonunda havalanacak

Rusya Başbakan Yardımcısı Dmitry Rogozin yeni stratejik bombardıman uçağı Tupolev Tu-160M2'nin ocak ayı sonuna kadar havalanacağının sözünü verdi.

Dünyanın en büyük süpersonik stratejik bombardıman uçağı Tu-160'ın modernize edilmiş versiyonu olan Tupolev Tu-160M2'nin (NATO adıyla Beyaz Kuğu) ilki geçtiğimiz Kasım ayında fabrikadan çıkmıştı.

Hazırlık çalışmalarının tamamlanması nedeniyle Rusların yeni stratejik bombardıman uçağı Tupolev Tu-160M2'nin Ocak ayı sonuna kadar havalanacağını açıklayan Rogozin'e uzmanlardan tepki geldi. Ülkenin güvenliğini sağlayacak bir uçağın söz konusu olduğunu belirten havacılık otoriteleri testlerin aceleye getirilmemesi gerektiğini savunuyor.

http://www.kokpit.aero/rusyanin-beyaz-kugusu-yakinda-ucacak Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter