Milli Savunma Üniversitesi'nde Yüksek Lisans Yapmak ?

Başlatan BATTLESTAR, Kas 07, 2017, 10:04 ÖÖ

« önceki - sonraki »

BATTLESTAR

Arkadaşlar 4. Sınıf Tarih okuyorum. Askeri Tarih üzerine çalışıyorum. Ayrıca bu alanda da yüksek lisans yapmak istiyorum.

Ülkemizde bu alandaki tek program daha önceki Kara harp okullarında ve şu an Milli Savunma Üniversitesi bünyesindeki Askeri Tarih Ve Harp Tarihi ve Strateji Yüksek lisans programları.

Ama piyasada pek bilgi yok .

Bende sizlere sormak istedim . Milli savunma üniversitesinde zaten yoktur ama en azından Kara Harp Okulunda Yüksek lisans yapmış veya bu konuda bilgi sahibi olan var mı diye ?

Aklımdaki sorular şunlar ;

1 _) Yüksek lisans programları da subaylık programları gibi yatılı okul şeklinde mi ?

2_) Sivil öğrenciler subaylık programlarındaki gibi üniforma giyiyor mu ? 

3_) Saç sakal olayı askeri okullardaki gibi üç numara sinek kaydı mı ?

4_) Yüksek lisans bitince kurum bünyesinde kalma ve Öğretmen Teğmen olarak başlama gibi bir durum söz konusu mu ?

5_) Birde söz konusu programları bilen arkadaşlar için Askeri Tarih programı mı daha avantajlıdır, yoksa Harp Tarihi ve Strateji mi ?

Hem yüksek lisans yapıp hem çalışmayı düşünüyorum da bu bilgiler benim için önemli . Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter