Septis Şok

Başlatan sahin1, Eki 29, 2017, 05:21 ÖS

« önceki - sonraki »

Dolphin

Hocam çok geçmiş olsun. Allah acil şifa versin. Mesajı Paylaş

7Skies

Çok geçmiş olsun. Acil şifa bulmanız dileğiyle. Mesajı Paylaş
.

dmc

Geçmiş olsun. Acil şifalar. Mesajı Paylaş

sahin1

Arkadaşlar,
 Sağlık dilekleriniz için teşekkür ederim. Muğla'da Yücelen Hastanesi'nde 9 gün yoğun bakım, 13 gün serviste geçen süreç sonrası yaklaşık 2 hafta ince taburcu oldum. Bu sırada 126 olan CRP kan değerim (normali 0-5 arası imiş.) son olarak 60'a indi. İstirahatimiz ve ilaç kullanımımız sürüyor.
Daha önce tip 2 diyabet hastası iken şimdi insüline geçtik. Henüz kullanım sıklığı netleşmedi ama şu ana kadar günde 4 defa insülin kullanıyorum. Doktorum 3 öğün açlık ve tokluk ölçümlerimi yapmamı söyledi. Şimdi gördüğüm kadarıyla dozlar fazla. İnşallah günlük 2-3 sefere inmesini bekliyorum.
Allah bütün dost ve sevdiklerimize sıhhat ve afiyetler versin. Mesajı Paylaş

HDS

Hocam yapılan testlerde üreyen bir mikrop oldu mu? Ne diyorlar? Mesajı Paylaş

sahin1

İdrar kültürü testinde üreme yok. Diğer testlerde de hocalarımız olumlu konuştu. Halen Klamoks ve Factive anti bakterial antibiyotik ve Apikobal vitamin haplarını kullanıyorum. Hemen her hafta kan ve idrar testlerimiz devam ediyor. Yalnız doktorlarımız ancak 10'ar gün istirahat raporu verebiliyorlar.  Mesajı Paylaş

ocay

Bir şey üremiyorsa Viral Sepsistir muhtemelen Mesajı Paylaş

sahin1

Bugün yeniden doktoruma gittim. 4 gün önceki test sonuçlarını değerlendirdi. Viral sepsis olduğunu söyledi. CRP 60'dan 58'e düşmüş (0-5 aralığına göre). Bu 4 günlük sürede doktorumun isteği doğrultusunda ilaçları kestiğim için bana normal geldi. Üstüne 20 gün daha heyet raporu aldık.
Arkadaşlarıma iyi dilekleri için teşekkür ederim. Mesajı Paylaş

putty

son durum nedir Mesajı Paylaş

sahin1

İlgin için teşekkürler sevgili putty. Pazartesi yaptırdığımız tahlillere göre CRP (0-5 aralığına göre) 16,5'a düştü. Bu gelişme iyi tabii. Ayrıca, doktor tavsiyesiyle enfeksiyonla ilgili  kullandığım ilaçları da bıraktım. İlave 10 günlük rapor kullanıyorum şu an.
Yani çok şükür iyiyim. Mesajı Paylaş

putty

İyi maşallah daha iyi olucak inşallah Mesajı Paylaş

395V

Viral enfeksiyon... Çok geçmiş olsun. Bol protein alıp olabildiğince egzersiz yapmaya çalışın, bağışıklık sisteminizi güçlendirirsiniz. Virus çeşidini de söyleyemiyorlardır heralde. Bakteri gibi tahlili yok. Mesajı Paylaş

sahin1

Muğla'daki doktorum söz konusu bakteriyi en az bir ay, belki bir kaç ay önce almış olabileceğimi söyledi. Doktorumun söylediği tarih, kurban bayramında görevli olarak gittiğim Bosna-Hersek'i akla getiriyor. Eşim de, yakın tarihlerde bu ülkeye giden bazı arkadaşlarının benzer sıkıntılarla karşılaştığını söylemişti. Kesin değil elbette.
Bu arada bu ülkeye giden arkadaşlara cevabi köfte ve burek yemelerini tavsiye ederim.
Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter