Septis Şok

Başlatan sahin1, Eki 29, 2017, 05:21 ÖS

« önceki - sonraki »

sahin1

Sevgili arkadaşlarım,
Muğla'da görevde bulunduğum sırada rahatsızlandım. Aile Hekimliği ve Devlet Hastanesi Acil Serviste bazı tetkikler yapıldı. Ama yatış yapılmadı. Akşam otelde bayılmışım. Sabah beni almaya gelen araç hazır göremeyince odayı açıyorlar. Beni hala baygın bulunca ambulansla otelin hemen karşısındaki özel bir hastaneye yoğun bakıma alıyorlar. Bu süreç 9 gün sürdü. Öyle sıkıntılı bir süreçti ki Allah kimseye göstermesin. Her tarafımız damar yolu oldu.
Sonra normal servise alındık. Ama bunun da ilk haftası yoğun bakım gibi idi. Bu safha da 13 günü buldu. Nihayet Cuma günü taburcu olduk. Allah'a şükür.
Şimdi ilk değişiklik artık insüline geçtik. Vücudum halen dengeyi bulmuş değil. Doktorlar bunun birkaç ayı bulabileceğini söylüyorlar.
Bu septik veya septis şok Nejat İşler'in de başına gelmiş. Adam 2-3 ayda kurtulabilmiş,ancak ayak parmaklarını kesmişler.
Dışarıdan son birkaç ayda aldığımız bir virüs kısacası beni tarumar etti. Mesajı Paylaş

Alkyone

Geçmiş olsun. Allah kolaylık versin Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

prospero

Çok geçmiş olsun Mesajı Paylaş

ayibarishi

Geçmiş olsun. Umarım kalan ömrünüz sağlıcakla ve afiyetle geçer... Mesajı Paylaş

cagribey

Çok geçmiş olsun Hocam. Mesajı Paylaş
''Bre sorun Nemçelü'ye Lehli'ye,
Ne de çabuk unuttular Muhac'ı''

ocay

Geçmiş olsun.. Sepsis (vücudun mikroorganizmaya karşı yarattığı sistemik tepki) ve ilerisi Septik Şok (Sepsis + sıvı replasmanına rağmen düzelmeyen hipotansiyon durumu) mortalite ve morbidite'nin önemli sebeplerinden. İlk basamak merkezlerde bazen sepsis gözden kaçabiliyor, özellikle genç ve ko-moribiditesi olmayan hastalarda pek akla gelmiyor şok tablosuna girene kadar. Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Geçmiş olsun üstadım. Sebebi belli mi? Umarım nedeni bizim için yaptığınız lezzet testleri değildir? :)

Geçmiş olsun, saygılar, acil şifalar... Mesajı Paylaş

anafor2016

Geçmiş olsun, Rabbim şifa versin Mesajı Paylaş

saladin

Gecmis olsun.  Allah kimseye gostermesin insallah..... Mesajı Paylaş

commandos

Hocam çok geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin... Mesajı Paylaş
Dünyada iki bilinmeyen vardır; biri Kutuplar, diğeri Türkler...
-Albert Sorel-

süper çavuş

Hocam çok geçmiş olsun Allah beterinden korusun , tez zamanda daha sağlıklı bir şekilde iyileşirsiniz umarım . Mesajı Paylaş

HDS

Eyvahlar olsun! Hocam enfeksiyon kaynağı belli mi? Mesajı Paylaş

Iceman07

Geçmiş olsun. Mesajı Paylaş

merzifonlu

Çok geçmiş olsun, ucuz atlatmışsınız bence. Mesajı Paylaş

Tuğra

Allah acil şifalar versin tekrar yaşatmasın geçmiş olsun hocam Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter