Aselsan KORKUT Kundağı Motorlu Namlulu Alçak İrtifa Hava Savunma Silah Sistemi

Başlatan 7Skies, Eki 14, 2015, 09:02 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

TULGA

Endonezya bizim için Asya pazarının referans ülkesi olacak gibi. Endonezya ile yapılan her anlaşma ve ortaklık Singapur ve Malezya için de referans olacaktır. Bu üç ülkenin ihracat pazarında kalıcı yer bulmak bizim için hayati önem taşımaktadır. Son dönemdeki FNSS Kaplan MT tankı, TAI Anka-TP'nin Endonezya ile işbirliği kapılarının açılması ihtimali, şu son haberdeki Aselsan-FNSS korkut ilgisi kayda değer gelişmeler. Potansiyelimiz sadece Atak, Milgem'den ibarst olmamalı. Ana sistemler ve tali sistemler ile mühimmat ailesi, aviyonik paketlet,modernizasyonlqr vs ile bir bütün olarak ihraç pazarlarına hücum edilmeli. Endonezya'yı Asya pazarı icin bu minvalde çok önemli görmekteyim. Umarım anlaşma ve ihraç sistem sayısı artarak devam eder bu ülke ile. Mesajı Paylaş

Terra

Korkut "ATOM" ile vurdu

Aselsan tarafından geliştirilen Hava Savunma Top Sistemleri ve Parçacıklı Mühimmat Ateş Serbest 2018 tatbikatında hedefleri tam isabetle vurdu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kuvvet Komutanları ve TSK'nın üst düzey komuta kademesinin katıldığı tatbikat Polatlı General Nahit Şenoğlu Atış ve Tatbikat Bölgesinde gerçekleştirildi. Kara Kuvvetleri Komutanlığı envanterindeki çok sayıda sistemin görev aldığı tatbikatta 2016 yılında teslim edilen KORKUT ve Ateş İdare Cihazı (AİC)-Modernize Çekili Top (MÇT) takımları başarılı atışlar gerçekleştirdi.

Faaliyet kapsamında kara hedeflerine ve Cengaver tipi hedef uçaklara atışlar yapıldı. Hedef uçaklar, gözlemcilerin önünden geçiş sırasında ateş altına alınarak Parçaçıklı Mühimmat (ASELSAN-Atom) ile tam isabetle vuruldu. KORKUT ve AİC-MÇT takımlarından oluşan ASELSAN Hava Savunma Top Sistemleri başta seçkin gözlemciler olmak üzere tüm katılımcılar önünde başarılı bir performans sergileyerek büyük beğeni topladı.

http://defenceandtechnology.com/2018/12/03/korkut-atom-ile-vurdu/ Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter