Suriye Krizi ve Suriye'de İç Savaş

Başlatan HARZEMŞAH, Eyl 27, 2015, 08:28 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

matmat26

Aydınlık attığı başlığı gören varmı?

Bunların bu ülkeden kazinmasi gerekiyor. Mesajı Paylaş

Southwater

@ Matmat26,
Şu an sahada Rusya varken bunlara pek bir şey olacağını zannetmem. (Olması gerektiğini düşündüğümden değil) Mesajı Paylaş

putty

Cilveleşiyor olamazmıyız Suriye ile.  O toprakların durumu hakkında görüşüyoruz mutlaka biz Suriye devletinden toprak almadık Suriye ye savaş açanlardan toprak aldık buu Suriye devletinin izni ile yaptık mutlaka. Rusya bize neyin iznini verdi babasının toprağımı Suriye nin ağzı ile bize izin verdi biri izin verdi ise uçaklarımızı düşürmediler izin verdiler ise bu Şam ın iznidir Rusya orada Şam ı tanıyan onun otoritesi ne tabi davranmayı prensip olarak dayatmak zorunda olan bir ülke. Şam ile bir temas var yani buda işbirliği demektir. Mesajı Paylaş

S_S

Putty Suriye, Rusya ne kadar istiyosa o kadar Esad'a ait. Mesajı Paylaş

putty

Yinede Rusya nın dayattığı bir hukuki meşrutiyet vardır dimi. Bunun için Suriye'nin onayını almalısınız diyordur Türkiye Afrin e gireceğim lütfen uçağımı düşürme dediğinde. Ayrıca bütün barışlar düşmanlar arasında yapılır Mesajı Paylaş

HAZERFEN

@matmat26:

"Aydınlık'ın attığı başlığı gören var mı?

Bunların bu memleketten kazınması gerekiyor."

Bunlara göre "biz" paralel evrende yaşıyoruz. Bu arkadaşlar da "kızıl hapı" yutmuş, ayılmış tabi. Mübarek olsun... Mesajı Paylaş

şirpençe

Operasyonun psikolojik etkisinin icine ettiler. Kina yaksinlar simdi...

Yine ve yeniden olmadık bir kepazelik yapıp başardık Üstad

Standart biz işte Mesajı Paylaş

saladin

Eyl 14, 2018, 12:29 ÖÖ Last Edit: Eyl 14, 2018, 12:43 ÖÖ by saladin
Yanlis haber, operasyonun psikolojik etkisini yok etti tezine katilmiyorum. Turkiye Cumhuriyeti devletinden kacanlar, zaten mesaji almislardir.  Diyelim ki Suriye istihbarati yardim etti, ne farkeder? Sonuc alinmis. Adam kafeslenmis.

Ha, Turkiye'nin Suriye'ye dusmanliginin artmasi icin ucuncu bir istihbarat orgutu yardimda bulunmus mudur? Ornegin yeri gostererek, lojistigi destekleyerek? Iste bence psikoloji savas burada. Hakan Fidan'in yonettigi MIT boyle operasyonlari tek basina yapabilir mi? Cevabini zaten 15 Temmuz oncesi ve sonrasi gorduk.

Gorunen o ki, ve dogruysa  Levent Goktas'in yonettigi MIT'in  yurtdisi operasyonlarindan sorumlu dairesi cok rahat yapabiliyor. Bu bir degil, iki degil. Her hafta hedeflerinin  tepesinde ya bir sey patliyor, ya sepetlenip aliniyorlar.

Tabi biz burada cok rahat derken, orada MIT gorevlileri kimbilir neler yasiyor orasi ayri bir konu. Kendi elemanlarinin ismini PKK'ya veren, Ilkay Basbug'un dedigi gibi  yuzlerce elemanini pisipisine sehit ettiren  orgutten, simdi konusmadan isini bitiren orgute. Demek ki liyakatli birileri goreve gelince neler olabiliyormus goruyoruz.  Bir de eskiden kalan safralari atarlarsa onu cok acik gibi gozukuyor.

Ek olarak, kisisel gorusum adamin itiraf etmesinin dunya gundeminde cok bir yeri olacagini dusunmuyorum. Herseyden once Turkiye Suriye'ye resmi olarak ciddi bir tepki vermedi. Ikincisi, maddi kanitlarla desteklenmedikce, sadece, uluslararasi alanda  guclu ve medyaya sahipsen hakli olursun.  Ha belki koalisyon Suriye'ye saldirmak istiyorsa, o zaman dunyaya bunun savas ilani oldugunu inandirmaya calisir ki, oyle bir hareket de gozukmuyor.

Son olarak,  MIT'den beklentim simdi Suriye istihbaratindan  bu isi planlayanlara ve destek olanlara, artik tepelerine  birer  MAM mi olur, SOM'mu olur, yoksa tuvaletini yaparken  bogurterek mi olur, gerekli cevabin gerektigi sekilde verilmesidir. Verirken de yuzde yuz yerli silahla kartvizitin birakilmasi tercih edilir.

ek2: Bir diger beklentim de PKK'nin elindeki MIT elemanlarinin kurtarilmasidir. Onu da ekliyeyim. Mesajı Paylaş

Çıspıntır

Birileri 1 saattir Suriye'ye füze yağdırıyor.  Hama, Humus ve Lazkiye vurulmuş. Yusuf Akbaba'nın dediğine göre saldırıda Rus üsleride vurulmuş. S-400 ler karşılık vermiş. Saldırı Akdeniz üzerinden gerçekleşmiş, faili belli değil hala. ABD biz yapmadık demiş. Tahminleri alalım.
Ben İsrail diyorum. Mesajı Paylaş

S_S

Antepteyim. Bizim de uçaklar durmuyor yerinde seslerden anladigim kadarıyla. Mesajı Paylaş

saladin

Eyl 17, 2018, 10:44 ÖS Last Edit: Eyl 17, 2018, 11:12 ÖS by saladin
Bir saat once israil lazikiyedeki rejimin teknik binalarini vuruyor deniyordu. Sonra gelimse oldu mu bilmiyorum. Mesajı Paylaş

murattekin

Fransızlar yapmış. Mesajı Paylaş
Murat Tekin

S_S

Eyl 18, 2018, 07:05 ÖÖ Last Edit: Eyl 18, 2018, 08:11 ÖÖ by S_S
Bizle alakası yok diyolar :)

Israilin'in işiymiş.. Rusya'ya saldırıdan 1 dk önce haber vermişler Mesajı Paylaş

putty

Eyl 18, 2018, 12:37 ÖS Last Edit: Eyl 18, 2018, 12:40 ÖS by putty
Rusya ya a gelen çakıyo giden çakıyo. Bunun startını uçaklarını düşürerek biz başlattık aslında. Adamların bütün cakası ürpertisi ortadan kalktı bir şey yapamadıkları görülünce. Rusya kudretli algısını sulandıran biziz bence. Biz bile duyunca ürperdik Rusya uçağı nasıl düşürülür diye. Şimdi gelen çakıyo giden çakıyo. Neredeyse tabi o kadarda değil ama bu seyir füzeleri ile habire saldırı olayı biraz böyle bence. Yinede bizden başka direk uçağını düşürmeye kalkanda Afgan mücahitleri hariç yoktur her halde. Mesajı Paylaş

Pusat

kimler  yapıyormuş onuu
bir tek İsrail saldırıp duruyor bu günkü açıklamada kendileri bile söylediler İsrail ile özel anlaşmamız var onu ihlal ettiler diye yani İsrail dünyada istediği yere saldırabilen istediği terbiyesizliği yapabilme  özgürlüğüne sahip bu ayrıcalık tanınmış Rusya ile de bu yönde özel anlaşması var   Ruslar onlara dokunmuyor
başka kimse yok Suriye de ABD ile de özel bölge ler yapmışlar birbirlerine dokunmuyorlar anlaşma gereği
Rusya ya saldıran kimse yok zaten  bu günkü olay da İsrail pilotlarından bazılarının politik acemiliğinden olmuştur   kapatılır hemen bir şey  olmaz Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter