Suriye Krizi ve Suriye'de İç Savaş

Başlatan HARZEMŞAH, Eyl 27, 2015, 08:28 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Alkyone

ABD İstihbarat Direktörü'nden Suriye açıklaması

ABD Ulusal İstihbarat Direktörü Daniel Coats, Amerikan yönetiminin Beşşar Esed rejiminin kimyasal saldırılarına karşı rejime yönelik geçen yıla benzer bir saldırı düzenlenmesini konuştuğunu söyledi.

Coats, Savunma İstihbarat Direktörü Korgeneral Robert P. Ashley, Jr. Senato Silahlı Hizmetler Komitesinde küresel tehditler konulu bir oturumda senatörlerin sorularını yanıtladı.

Bir senatörün Suriye rejimin neredeyse günlük olarak kullandığı klor gazının kitle imha silahı olarak değerlendirip değerlendirmediğine ilişkin bir soruya Coats şu yanıtı verdi:

"Bunu da kitle imha silahı olarak değerlendiriyoruz. Orada sarinden çok klor kullanımı var. Son saldırıları hali hazırda değerlendiriyoruz. Bununla ilgili henüz tam bilgi sahibi değiliz. Taraflar birbirini suçluyor. Henüz değerlendirmeyi tamamlamış değiliz ancak bu konuda oldukça kaygılıyız. Başkanın geçen yılki saldırıya verdiği tepkiyi gördünüz. Bu, şu anda biz konuşurken bile ciddi bir şekilde tartışılıyor ancak yine ifade ediyorum bu kapalı bir oturumda konuşulmalı."
https://aa.com.tr/tr/dunya/abd-istihbarat-direktoru-nden-suriye-aciklamasi/1081547 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Alkyone

#1336
Mar 06, 2018, 05:20 ÖS Last Edit: Mar 06, 2018, 08:09 ÖS by Alkyone
Rus nakliye uçağının düşme anları
https://twitter.com/Hasan_Jneed/status/971064703341428737
Ölen askerlerden bir tanesi tümgeneral üstüne Rus Genel Kurmay Başkanı da Hmeymimdeymiş
https://twitter.com/Kerim_HAS/status/971108831110549506
https://twitter.com/Kerim_HAS/status/971112351553515520 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

murattekin

Stall olmuş gibi. Mesajı Paylaş
Murat Tekin

HeleBiDinle

THY Amsterdam kazasına benzer bir kaza.

Kimbilir hangi sebeple oldu. Mesajı Paylaş

DelKu

Videonun üstünde kocaman harflerle 30.05.2017 yazıyor o film geçen seneye ait. Mesajı Paylaş

Aliarmau011fann

Amerikanın Sesi tarafından servis edilen görüntüler. PKK-YPG-PYD'nin eğititm alanı ve daha ilginci 2012-2014 yılları arasında ABD üssü olarak kullanılmış. ABD ile olan ilişkileri kökünden bitirmeliyiz. Aynel Arap bölgesinde ABD yeni üssüne taşınmış ve burayı PKK-YPG-PYD'ye bırakmışlar. Stratejik müttefiğin budur, sende buna göre pozisyon almalısın. 1990 yılından beri, ne oldukları ortada.. Türkiye'deki adamlarını kaybedince açık pozisyona geçtiler. ABD ile kalıcı ittifak yapanlar, tasfiye edilecektir. Bu kadar net !!

İlgili Bölge: http://wikimapia.org/#lang=tr&lat=36.755760&lon=41.391056&z=17&m=b&search=silo
Görüntüler: https://www.facebook.com/amerikaninsesi/videos/10160157115205442/?t=882012-2014 yılları arasında ABD üssü olarak kullanılıyor.Mesajı Paylaş

Alkyone

Türkiye-Suriye sınırında, PKK/YPG terör örgütü kontrolündeki Kamışlı'da büyük bir patlama meydana geldi.
https://twitter.com/eha_medya/status/971848931830312960 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Sihirbaz

'BM Yetersiz Kalırsa ABD Harekete Geçer'

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, Suriye'de 30 günlük insani ateşkes kararının uygulanması konusunu görüşmek için yeniden toplandı.

ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley, yaptığı konuşmada, Güvenlik Konseyi'nin Suriye'de harekete geçmemesi halinde, ABD'nin gerekirse harekete geçmeye hazır olduğunu söyledi.

Halley, geçtiğimiz yıl Suriye'de Esat güçlerinin ölümcül kimyasal silahlar kullanması sonrasında rejim güçlerinin ve askeri üslerin ABD tarafından bombalandığını hatırlattı.

Haley, "Bu tercih ettiğimiz bir yol olmasa da uluslararası topluluk yapması gerekenleri sürekli yapmıyorsa, ABD harekete geçer" dedi.

ABD'nin, Güvenlik Konseyi'ne Suriye'de geçici ateşkesle ilgili yeni bir karar tasarısı sunacağı da belirtildi.

Rusya BM Daimi Temsilcisi Vassily Nebenzia, Konseye hitaben yaptığı konuşmada Suriye'nin kendi vatandaşlarının güvenliğini sağlamak ve tehditleri ortadan kaldırmak için her şeyi yapma hakkı olduğunu söyledi.

Nebenzia, Şam yakınlarındaki Doğu Guta bölgesini "terörizmin sıcak yatağı" olarak tanımladı.

Güvenlik Konseyi toplantısına BM Genel Sekreteri Antonio Gutarres de katılıyor.

https://www.amerikaninsesi.com/a/bm-yetersiz-kalirsa-abd-harekete-gecer/4295156.html Mesajı Paylaş

Alkyone

#1343
Mar 17, 2018, 10:34 ÖÖ Last Edit: Mar 17, 2018, 10:40 ÖÖ by Alkyone
TSK tarafından İdlib bölgesinde 4 No'lu Gözlem Noktası tesis faaliyetleri başlatılmıştır.
https://twitter.com/TSKGnkur/status/974940450128826374
Yeni gözlem noktası için gerçekleştirilen intikalden ilk görüntüler
https://twitter.com/MGhorab3/status/974920734014402562 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

AlkyoneÖSO nun marifetleri
Fakirlik nelere kadir Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

warrior

Konsept hoşuma gitti ama.Kornet bile takmışlar.Anlık ihtiyaçlar insana neler yaptırıyor bakar mısınız?! Mesajı Paylaş

Merkator

Suriye'de rejime ait MiG-29 düşürüldü

Suriye'de rejime ait MiG-29 savaş uçağının düşürülme görüntüleri yayınlandı. Air Disaster sitesi Tahrir el-Şam militanları tarafından düşürüldüğünü belirttiği uçağın görüntülerini yayınladı.

Sayqal Hava Üssü'nden kalktığı ve Suriye ordusuna ait olduğu belirtilen MiG-29'un Tahrir Şam militanları tarafından düşürüldüğü, pilotun fırlatma koltuğu ile atladığı belirtildi.

Konuya ilişkin olarak Rusya'dan yada Suriye ordusundan herhangi bir açıklama yapılmadı.

 http://www.kokpit.aero/suriye-de-mig-29-dusuruldu

Mesajı Paylaş

Alkyone

Son günlerde sosyal medya yoğun biçimde Amerika'nın esedi bombardımana tutacağı ve Şam- Bağdat otoyolunu kendi desteklediği muhaliflerle ele geçirmek üzere Ürdün üzerinden harekete geçeceği iddiaları ile çalkalanıyor. Bilindiği üzere Amerika hem Doğu Guta özelinde hem de kimyasal silahlar özelinde esedi tehdit ediyordu... Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Vatansever

YPG'yi bu bölgeden def etmek istiyorsak  Rusya-Iran-Suriye ile aradaki problemleri halletmeli ve bir anlaşmaya varmalıyız. Eğer Türkiye ile beraber bu dörtlü bir antlaşmaya varır ve YPG'yi Suriye'nin geleceğinde yok sayarsa bu iş biter. Ondan sonra Amerika dogru yola tıpış tıpış gelecek ve bizimle anlaşma yollarına bakacaktır. Umarım görüşmeler bir sonuca varır. Mesajı Paylaş

Aliarmau011fann

Nauert: 'Menbiç Konusunda Anlaşma Yok'

Amerika Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert günlük basın brifinginde Türkiye ile Menbiç konusunda anlaşma olmadığını tekrarladı.

Amerika Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert günlük basın brifinginde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin Türkiye ile Menbiç konusunda anlaşma olduğuna dair sorusu üzerine Sözcü, "Bu komik, çünkü Menbiç konusunda bir anlaşma yok" ifadesini kullandı.

İki hafta önce heyetler arasında yapılan görüşmelerin bir sonraki toplantıları ne zaman olacağına dair bir soruya da Sözcü şu an için bu konuda belirlenmiş herhangi bir tarih olmadığını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ise son açıklamasında Amerika ile Türkiye arasında Menbiç konusunda genel bir anlaşmaya varıldığını Türkiye'nin şimdi Amerika'nın bu anlaşmaya uymasını beklediğini söylemişti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da önümüzdeki günlerde Müsteşar Ümit Yalçın başkanlığında Türk Heyeti'nin Washington'a gideceğini açıklamıştı.


Kaynak: https://www.amerikaninsesi.com/a/nauert-menbic-konusunda-anlasma-yok/4307477.html Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter