Endonezya

Başlatan Merkator, Eki 23, 2017, 08:29 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Merkator

Amerika Endonezya Genel Kurmay Başkanına Vize Vermedi

Endonezya ve ABD arasında Genelkurmay Başkanı krizi yaşanıyor. Önümüzdeki hafta sonu ABD'de yapılacak olan toplantıya katılmak için Endonezya'dan Dubai aktarmalı uçacak olan Endonezya Genelkurmay Başkanı Gatot Nurmantyo, bindiği uçaktan indirildi. Nurmanto'nun ABD'ye seyahat etmesine izin verilmemesi iki ülke arasında ciddi krize neden oldu.

ABD'nin Genelkurmay Başkanı'na neden izin vermediği konusunda ise bir açıklama yapılmadı. Endonezyalılar olaya büyük tepki gösterip yürüyüş yaptı.

ABD'ye uçacak yolcuların bilgileri, sefer öncesinde özel güvenlik tarafından alınarak ABD makamlarına bildiriliyor. Kurallar gereği onaylanmamış bir yolcu, uçaktan indirilebiliyor.

ÖZÜR DİLENDİ

Krizin tırmanmasıyla ABD'nin Endonezya Büyükelçi Yardımcısı Erin McKee, sorunun çözüldüğünü belirten bir açıklam yaptı. Endonezya Dışişleri Bakanlığı'na çağırılan McKee'nin konu nedeniyle özür dilediği ifade edildi.

http://www.kokpit.aero/endonezya-genelkurmay-baskani-ucaktan-indirildi Mesajı Paylaş

Revolver

Amerika Filipinler'den sonra Endonezyayı da kaybediyor. Zorla herkesi Rusçu yada Çinci yapacaklar Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter