Sahil Güvenlik Radar Sistemi Projesi

Başlatan Defence, Eki 18, 2017, 08:50 ÖS

« önceki - sonraki »

Defence

Sahil Güvenlik Komutanlığı için tedarik edilecek Sahil Gözetleme Radar Sistemi (SGRS) Projesi kapsamında, "Deniz Bilgi Sistemi (DBS) Protokolü" paydaş kurumlarınkatılımı ile 06 Ekim 2017 tarihinde, Savunma Sanayi Müsteşarlığı Nuri Demirağ Konferans Salonunda düzenlenen törenle imzalanmıştır.

Proje Ege, Marmara ve Batı Karadeniz sahillerinde radar ve elektro-optik algılayıcılar kullanılarak kesintisiz gözetlenmesini sağlamak amacı ile kendi içinde ve mevcut sistemler ile entegre bir SGRS kurulumu ve entegrasyonunu içermektedir. Böylece kaçakçılık, yasa dışı göç, izinsiz avlanma ve deniz kirliliği gibi konularda daha etkili mücadele yapılabilecektir.

Bu amaçla, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü envanterinde bulunan bilgilerin tek bir portal altında toplanarak, kaynak israfının önlenmesi ve kullanımda etkinliğin arttırılmasına yönelik

olarak, taraflarca ihtiyaç duyulan verilerin Deniz Bilgi Sistemi (DBS) üzerinden paylaşılması amaçlanmaktadır. Sahil Güvenlik Komutanlığı'na kurulacak olan Deniz Bilgi Sistemine (DBS) Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Deniz Suyu Sıcaklığı, Uydu Verisi, Meteorolojik Tahmin Verisi, Dalga Modeli Verileri ve Otomatik Meteorolojik Gözlem İstasyonu verileri sağlanacaktır.


Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter