Hyundai Rotem K2 Black Panther Ana Muharebe Tankı

Başlatan nokta, Eki 17, 2017, 10:08 ÖÖ

« önceki - sonraki »

nokta

Kore, Üç Yıl Daha Bekleyecek

Kore Cumhuriyeti Savunma Tedariki Programı İdaresi (Defence Acquisition Program Administration/DAPA), 13 Ekim'de, Hyundai Rotem K2 Black Panther ana muharebe tankları (AMT) üretiminin 100 araçlık ikinci partisinde üç yıllık bir gecikme yaşanacağını açıkladı. Hyundai Rotem, Kore Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri (RoKA) ile K2 MBT tedarikini kapsayan 820 milyon Dolar'lık sözleşmeyi Aralık 2014'te imzalamıştı. Ülkenin, M47 Patton tankları ve K1 AMT'lerinin yerine geçmek üzere 600'den fazla K2 MBT siparişi vermesi bekleniyor.

Gecikmenin, yerli olarak geliştirilen transmisyon sistemi ile ilgili güvenilirlik ve dayanıklılık sorunlarından kaynaklandığı bildirildi. DAPA, ilave 100 adet K2'nin seri üretiminin 2020'ye kadar tamamlanmasının beklendiğini açıkladı.

İlk parti K2 AMT'ler, Alman MTU 883 dizel motor ve Renk transmisyon sistemiyle donatılmışken, ikinci partinin transmisyon sistemlerini S&T Dynamics firması geliştirdi. Tanklar, yine birinci partiden farklı olarak, 1,500 hp'lik bir Doosan DST motoruna sahip.

http://www.c4defence.com/Gundem/kore-uc-yil-daha-bekleyecek/4992/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter