ASELSAN

Başlatan ocay, Kas 07, 2015, 09:56 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

nokta

ASELSAN "T-72"den Vurdu

ASELSAN'ın A Bülten'inde yer alan habere göre firmanın Kazakistan'daki iştiraki Kazakhstan ASELSAN Engineering (KAE) ile birlikte yürütülen T-72A Tank Modernizasyonu Projesi başarıyla tamamlandı ve dünya üzerindeki en modern T-72 tank konfigürasyonlarından biri olarak vitrindeki yerini aldı. Modernizasyon kapsamında T-72 tanklarına yeni nesil Atış Kontrol Sistemi ile gece/gündüz hareketli atış kabiliyeti, uzaktan komutalı uçaksavar yeteneği, komuta kontrol ve haberleşme yeteneği ile gece/gündüz sürüş kabiliyetleri kazandırıldı.

Modernizasyon sonrasında T-72 tankı Kazakistan Savunma Bakanlığı yetkilileri ile zorlu kış koşullarında uzun süreli testlere tabi tutuldu. Başarılı test sonuçları neticesinde Kazakistan Genelkurmay Başkanlığından üst düzey bir heyet tank atış alanını ziyaret ederek kabul atışlarına iştirak etti.

Heyet tarafından anlık olarak belirlenen senaryolarda gerçekleştirilen atışların tam isabet ile vurulması ve heyetin tank üzerinde yaptıkları incelemeler sonrasında söz konusu modernizasyonun oldukça kapsamlı ve başarılı bulunduğu ifade edildi. ASELSAN modernizasyon çözümünün daha önce farklı ülkeler tarafından sunulanlardan çok daha üstün yetenekler barındırdığı ve özellikle Kazakistan'ın zorlu iklim koşullarında dahi yüksek performans gösterdiği vurgulanarak ASELSAN ve KAE ekibi T-72A tank modernizasyonundaki başarısı nedeni ile tebrik edildi.

Test ve kabul faaliyetlerinin tamamlanmasını müteakip Kazakistan envanterindeki T-72A ve T-72B tankları için bu modernizasyonun hayata geçirilmesine yönelik gerekli çalışmaların başlatılacağı heyet tarafından ifade edildi.

Otuzdan fazla ülkenin envanterinde yirmi binden fazla bulunan ve aktif olarak dünyada en çok kullanılan tank olan T-72 tanklarının hemen hemen tümünün eski teknoloji içerdiği ve modern tanklar ile muharebe edebilmesi için özellikle Atış Kontrol Sistemi modernizasyonuna ihtiyaçları bulunduğu biliniyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/aselsan-t72den-vurdu/7612/1 Mesajı Paylaş

nokta

ASELSAN Doğum Yerinde

ASELSAN, kurulmasında  önemli bir yeri olan KKTC'de ofis açtı. Kıbrıs Barış Harekatı'nda yaşanan muhabere sıkıntısı ve Türkiye'ye uygulanan ambargo nedeniyle kurulmasına 1975 yılında karar verilen ASELSAN, şimdi o topraklara geri döndü.  ASELSAN'ın KKTC'de ASELSAN Araştırma Merkezi Şubesinin kurulması ile ilgili başvurusu, KKTC Bakanlar Kurulunun 04.12.2018 tarihinde verdiği onay ile olumlu sonuçlandı.

ASELSAN, ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü - Kalkanlı Teknoloji Vadisi KALTEV'de faaliyet gösterecek olan Kıbrıs İleri Teknolojiler Araştırma Program Müdürlüğünün yanı sıra haberleşme ve su altı/akustik konularında kuracağı test alanları ile ilgili çalışmalara devam edilecek. ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsünün KALTEV Teknoloji Geliştirme Bölgesi inşaatını bitirmesi hedefleniyor. ASELSAN için ilk aşamada geniş bir ofis alanı ayrıldı. İleride oluşabilecek ihtiyaca bağlı olarak, ASELSAN'ın talep etmesi durumunda, bu alan hemen yanında bulunan alan da ASELSAN'a tahsis edilebilecek.

http://www.c4defence.com/Gundem/aselsan-dogum-yerinde/7629/1 Mesajı Paylaş

hergeleci

Aselsan 2019 yilinin ilk derigisini yayinlamis

https://www.aselsan.com.tr/tr-tr/basin-odasi/Documents/ASELSANDergileri/100_2019_01.pdf

Ilgimi ceken haberler:

* Algoritma ile ucuz sensorlerden daha iyi kalitede goruntu elde edilmesinden bahsedilmis. Bu muhimmat bedellerinin ucuzlamasi ya da ayni fiyata daha iyi kapasitede muhimmat uretilmesi demek.
* Saglikla ilgili bircok haber var. Stratejik ortakliklara da girilmis.. Yillik 2 milyar dolarlik ithalat yapilan bir sektorun yerlilestirilmesi soz konusu, yani baslangic icin iyi haberler bunlar.
* Akustika su alti adhoc haberlesme agi ile ilgili ikinci defa bir habere rastliyorum. Bu su alti sensor aglarinin kurulmasi anlamina geliyor. Yani hem hasimlarin hem de bizim denizaltilarin isi git gide daha da zorlasacak demektir. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter