Euroasia Airshow 2018

Başlatan nokta, Eki 01, 2017, 02:49 ÖS

« önceki - sonraki »

nokta

Antalya'da 25-29 Nisan 2018 tarihlerinde gerçekleşecek Eurasia havacılık fuarı 40 milyar dolarlık iş hacmini hedef koydu. C4Defence dergisine konuşan Eurasia Airshow CEO'su Ferhat Yenibertiz hem sivil hem askeri havacılığı çekmeyi planladıkları şovun özelliklerini anlattı. C4Defence'in 54ncü sayısında yer alacak röportajda Yenibertiz tüm dünyadan havacılık ve uzay sanayinin önemli oyuncularını bir araya getirieceklerini belirterek, "40 milyar dolarlık bir iş hacmi oluşturmasını hedefliyoruz" dedi.

http://www.c4defence.com/Gundem/eurasiadan-40-milyar-dolarlik-hedef/4907/1

Etkinlik web sayfası:

http://www.eurasiaairshow.com/tr_TR/ Mesajı Paylaş

meraklı

EURASIA Airshow'da, 40 Milyar Dolarlık İş Hacmi Hedefleniyor

Önümüzdeki yıl, 25-29 Nisan tarihlerinde, Antalya Uluslararası Havalimanı'nda gerçekleştirilecek olan EURASIA Airshow'un, 40 milyar dolarlık iş hacmi yaratması hedefleniyor.

Tüm dünyadan, havacılık ve uzay sanayisinin önemli oyuncularının bir araya geleceği etkinlik süresince ve yıl boyunca; ticari ve askeri havacılık sektöründe çeşitli anlaşmalar, potansiyel uçak alımları ve uçak siparişlerin gerçekleşmesi bekleniyor. Bunun yanında, pek çok yabancı ziyaretçinin; konaklama, ulaşım ve sosyalleşmeleri sayesinde yurt içinde yaratılacak ekonomik katkılar da göz önüne alındığında, EURASIA Airshow'un, yaklaşık 40 milyar dolarlık bir iş hacmi oluşturacağı tahmin ediliyor.

EURASIA Airshow CEO'su Ferhat Yenibertiz, organizasyonun yaratmasını beklenen iş hacmi ile ilgili olarak da şunları belirtiyor: "EURASIA Airshow ile birlikte, ülkemize sağlayacağı katma değer açısından, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük organizasyonlarından birini gerçekleştiriyoruz."

http://www.milscint.com/tr/eurasia-airshowda-40-milyar-dolarlik-is-hacmi-hedefleniyor/ Mesajı Paylaş

meraklı

EURASIA Airshow'a Uluslararası Katılımı, SSM de Destekliyor

Önümüzdeki yıl, 25-29 Nisan tarihlerinde, Antalya Uluslararası Havalimanı'nda gerçekleştirilecek olan EURASIA Airshow'a, çeşitli ülkelerin resmi delegasyonlarının katılımı için yürütülen çalışmaları, Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) da destekliyor.

Bu maksatla SSM üzerinden 90 civarındaki ülkeyle resmi yazışmalar gerçekleştiriliyor ve bu ülkelerden yaklaşık 240 delegasyonun katılımı planlanıyor. Bazı büyük havacılık şirketleri ile imzalanacak sözleşmelerin de detayları görüşülmeye başlandı.

EURASIA Airshow CEO'su Ferhat Yenibertiz, konuyla ilgili şunları söylüyor: "Bu firmalarla görüşmeler belirli bir noktaya geldi ancak resmi delegasyonların katılımı gibi birtakım konuların netleşmesi için, ülkeler arasında resmi yazışmalar yapılması gerekiyor. Biz de Delegasyon katılımını çok önemsiyoruz."

http://www.milscint.com/tr/eurasia-airshowa-uluslararasi-katilimi-ssm-de-destekliyor/ Mesajı Paylaş

ocay

https://www.istanbulairshow.com/en/anasayfa.html

Airex İstanbul Airshow da devam ediyormuş o da Eylül 2018'de.


5 ay ara ile iki benzer fuar yapmak doğru mu bilemedim. Belki içeriklerini farklı  ayarlamak lazım. Mesajı Paylaş

canıtez

2. Havacılık Zirvesi'nde konuşan Yenibertiz, 25-29 Nisan tarihlerinde Antalya'da düzenlenecek Eurasia Airshow hakkında bilgi verdi.

Eurasia Airshow Üst Yöneticisi (CEO) Ferhat Yenibertiz, "ILA Berlin Airshow yaklaşık 110 yıldır yapılıyor. Antalya'da düzenleyeceğimiz Eurasia Airshow'un ise ilki olacak." dedi. İstanbul Ticaret Üniversitesi Sivil Havacılık Topluluğu tarafından düzenlenen 2. Havacılık Zirvesi, üniversitenin konferans salonunda yapıldı.

Zirvede konuşan Yenibertiz, 25-29 Nisan tarihlerinde Antalya'da düzenlenecek Eurasia Airshow hakkında bilgi verdi.
Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük organizasyonlarından birini gerçekleştirmeye hazırlandıklarını belirten Yenibertiz, yurt dışında 600'e yakın görüşme gerçekleştirdiklerini anlattı. Bugün dünyada kendini ispatlamış Airshow'ların en az 100 yıllık geçmişi olduğunun altını çizen Yenibertiz, bu organizasyonların arkasında hep devlet desteği olduğunu vurguladı.

Antalya Havalimanındaki etkinliğin, yaklaşık 41 futbol sahası büyüklüğünde, 300 bin metrekare alanda gerçekleştirileceğini ifade eden Yenibertiz, "Yaklaşık 40 bin metrekare kapalı alanımız olacak. 400'e yakın firma, Boeing, Airbus, Bombardier gibi üreticilerden tutun, havalimanı aydınlatma, tesisat üreticilerine kadar çok geniş bir yelpazeye sahip bir katılımcı kitlesi olacak. 100 binin üzerinde profesyonel, 250-300 bin civarında amatör ziyaretçi hedefliyoruz." diye konuştu.

Dünyanın farklı ülkelerinden yeni nesil 50-60 uçağı da etkinliğe getirmeye çalıştıklarını anlatan Yenibertiz, ayrıca 6-7 ülkeden havacılık alanında milli takımların Antalya'ya gelmesi için üst düzey görüşmeler yaptıklarını bildirdi.
İstanbul'da inşaatı süren 3. Havalimanı'nın çok büyük bir yatırım olduğunu ve bu yatırımın bütün ülkelerde kıskançlık yarattığını vurgulayan Yenibertiz, şöyle konuştu:

"ILA Berlin Airshow yaklaşık 110 yıldır yapılıyor. Antalya'da düzenleyeceğimiz Eurasia Airshow'un ise ilki olacak. ILA Berlin Almanlar'ın ve normalde yıllardır haziran ayında gerçekleşen organizasyonu, sırf biz 25-29 Nisan'ı anons ettik diye, 25-29 Nisan'a aldılar. Arayıp bu konuyu düzenleyici şirketin başkanıyla görüştüm. Açıkça söyleyemedi ama biz diğer taraflardan bilgi aldık. 'Peki o zaman siz kaybedeceksiniz.' dedim. Güçlü çıkışı, desteği gördüler. Havalimanı geliyor, günlük 3 bin 500 uçuştan bahsediyoruz. 350 destinasyondan bahsediyoruz, yıllık 200 milyon yolcudan bahsediyoruz. Bakıldığında bu müthiş bir hadise."

"Yıllık yolcu potansiyeli 200 milyonlara çıkacak"

IGA Havalimanı Sistemleri Müdürü Vedat Yıldız, İstanbul'daki Atatürk Havalimanı'nın yıllık yolcu sayısının 60 milyon, Sabiha Gökçen Havalimanı'nın ise 30 milyon civarında olduğunu kaydetti.

İstanbul'daki iki havalimanının yıllık toplam yolcu sayısının 90 milyon olduğunu belirten Yıldız, "Son birkaç senede yaşanan talihsiz olaylar nedeniyle normalde her sene ortalama yüzde 10 artan yolu sayısındaki artış, son iki, üç yıldır yüzde 1-2'ler seviyesine düştü. İki havalimanında bu rakamlar yeni yeni toparlanmaya başladı. Biz yapacağımız yeni havalimanıyla yolcu potansiyelini yıllık 200 milyonlara kadar çıkaracağız." dedi.

Yeni havalimanından 3 saat içinde 133 şehir ve 120 ülkeye ulaşılabildiğini belirten Yıldız, bu havalimanından 50'den fazla başkente ulaşabildiklerinin altını çizdi.

İstanbul'un yolcu sayısı ile şu anda Avrupa'da 3. sırada olduğuna değinen Yıldız, "Yeni havalimanı ile bu sıralamayı bir numaraya taşıyarak, Avrupa'daki bir numaralı hat olmak istiyoruz." dedi.

https://www.airlinehaber.com/antalya-eurasia-airshow-ise-bir-ilk-olacak/ Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter