Euroasia Airshow 2018

Başlatan nokta, Eki 01, 2017, 02:49 ÖS

« önceki - sonraki »

nokta

Antalya'da 25-29 Nisan 2018 tarihlerinde gerçekleşecek Eurasia havacılık fuarı 40 milyar dolarlık iş hacmini hedef koydu. C4Defence dergisine konuşan Eurasia Airshow CEO'su Ferhat Yenibertiz hem sivil hem askeri havacılığı çekmeyi planladıkları şovun özelliklerini anlattı. C4Defence'in 54ncü sayısında yer alacak röportajda Yenibertiz tüm dünyadan havacılık ve uzay sanayinin önemli oyuncularını bir araya getirieceklerini belirterek, "40 milyar dolarlık bir iş hacmi oluşturmasını hedefliyoruz" dedi.

http://www.c4defence.com/Gundem/eurasiadan-40-milyar-dolarlik-hedef/4907/1

Etkinlik web sayfası:

http://www.eurasiaairshow.com/tr_TR/ Mesajı Paylaş

meraklı

EURASIA Airshow'da, 40 Milyar Dolarlık İş Hacmi Hedefleniyor

Önümüzdeki yıl, 25-29 Nisan tarihlerinde, Antalya Uluslararası Havalimanı'nda gerçekleştirilecek olan EURASIA Airshow'un, 40 milyar dolarlık iş hacmi yaratması hedefleniyor.

Tüm dünyadan, havacılık ve uzay sanayisinin önemli oyuncularının bir araya geleceği etkinlik süresince ve yıl boyunca; ticari ve askeri havacılık sektöründe çeşitli anlaşmalar, potansiyel uçak alımları ve uçak siparişlerin gerçekleşmesi bekleniyor. Bunun yanında, pek çok yabancı ziyaretçinin; konaklama, ulaşım ve sosyalleşmeleri sayesinde yurt içinde yaratılacak ekonomik katkılar da göz önüne alındığında, EURASIA Airshow'un, yaklaşık 40 milyar dolarlık bir iş hacmi oluşturacağı tahmin ediliyor.

EURASIA Airshow CEO'su Ferhat Yenibertiz, organizasyonun yaratmasını beklenen iş hacmi ile ilgili olarak da şunları belirtiyor: "EURASIA Airshow ile birlikte, ülkemize sağlayacağı katma değer açısından, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük organizasyonlarından birini gerçekleştiriyoruz."

http://www.milscint.com/tr/eurasia-airshowda-40-milyar-dolarlik-is-hacmi-hedefleniyor/ Mesajı Paylaş

meraklı

EURASIA Airshow'a Uluslararası Katılımı, SSM de Destekliyor

Önümüzdeki yıl, 25-29 Nisan tarihlerinde, Antalya Uluslararası Havalimanı'nda gerçekleştirilecek olan EURASIA Airshow'a, çeşitli ülkelerin resmi delegasyonlarının katılımı için yürütülen çalışmaları, Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) da destekliyor.

Bu maksatla SSM üzerinden 90 civarındaki ülkeyle resmi yazışmalar gerçekleştiriliyor ve bu ülkelerden yaklaşık 240 delegasyonun katılımı planlanıyor. Bazı büyük havacılık şirketleri ile imzalanacak sözleşmelerin de detayları görüşülmeye başlandı.

EURASIA Airshow CEO'su Ferhat Yenibertiz, konuyla ilgili şunları söylüyor: "Bu firmalarla görüşmeler belirli bir noktaya geldi ancak resmi delegasyonların katılımı gibi birtakım konuların netleşmesi için, ülkeler arasında resmi yazışmalar yapılması gerekiyor. Biz de Delegasyon katılımını çok önemsiyoruz."

http://www.milscint.com/tr/eurasia-airshowa-uluslararasi-katilimi-ssm-de-destekliyor/ Mesajı Paylaş

ocay

https://www.istanbulairshow.com/en/anasayfa.html

Airex İstanbul Airshow da devam ediyormuş o da Eylül 2018'de.


5 ay ara ile iki benzer fuar yapmak doğru mu bilemedim. Belki içeriklerini farklı  ayarlamak lazım. Mesajı Paylaş

canıtez

2. Havacılık Zirvesi'nde konuşan Yenibertiz, 25-29 Nisan tarihlerinde Antalya'da düzenlenecek Eurasia Airshow hakkında bilgi verdi.

Eurasia Airshow Üst Yöneticisi (CEO) Ferhat Yenibertiz, "ILA Berlin Airshow yaklaşık 110 yıldır yapılıyor. Antalya'da düzenleyeceğimiz Eurasia Airshow'un ise ilki olacak." dedi. İstanbul Ticaret Üniversitesi Sivil Havacılık Topluluğu tarafından düzenlenen 2. Havacılık Zirvesi, üniversitenin konferans salonunda yapıldı.

Zirvede konuşan Yenibertiz, 25-29 Nisan tarihlerinde Antalya'da düzenlenecek Eurasia Airshow hakkında bilgi verdi.
Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük organizasyonlarından birini gerçekleştirmeye hazırlandıklarını belirten Yenibertiz, yurt dışında 600'e yakın görüşme gerçekleştirdiklerini anlattı. Bugün dünyada kendini ispatlamış Airshow'ların en az 100 yıllık geçmişi olduğunun altını çizen Yenibertiz, bu organizasyonların arkasında hep devlet desteği olduğunu vurguladı.

Antalya Havalimanındaki etkinliğin, yaklaşık 41 futbol sahası büyüklüğünde, 300 bin metrekare alanda gerçekleştirileceğini ifade eden Yenibertiz, "Yaklaşık 40 bin metrekare kapalı alanımız olacak. 400'e yakın firma, Boeing, Airbus, Bombardier gibi üreticilerden tutun, havalimanı aydınlatma, tesisat üreticilerine kadar çok geniş bir yelpazeye sahip bir katılımcı kitlesi olacak. 100 binin üzerinde profesyonel, 250-300 bin civarında amatör ziyaretçi hedefliyoruz." diye konuştu.

Dünyanın farklı ülkelerinden yeni nesil 50-60 uçağı da etkinliğe getirmeye çalıştıklarını anlatan Yenibertiz, ayrıca 6-7 ülkeden havacılık alanında milli takımların Antalya'ya gelmesi için üst düzey görüşmeler yaptıklarını bildirdi.
İstanbul'da inşaatı süren 3. Havalimanı'nın çok büyük bir yatırım olduğunu ve bu yatırımın bütün ülkelerde kıskançlık yarattığını vurgulayan Yenibertiz, şöyle konuştu:

"ILA Berlin Airshow yaklaşık 110 yıldır yapılıyor. Antalya'da düzenleyeceğimiz Eurasia Airshow'un ise ilki olacak. ILA Berlin Almanlar'ın ve normalde yıllardır haziran ayında gerçekleşen organizasyonu, sırf biz 25-29 Nisan'ı anons ettik diye, 25-29 Nisan'a aldılar. Arayıp bu konuyu düzenleyici şirketin başkanıyla görüştüm. Açıkça söyleyemedi ama biz diğer taraflardan bilgi aldık. 'Peki o zaman siz kaybedeceksiniz.' dedim. Güçlü çıkışı, desteği gördüler. Havalimanı geliyor, günlük 3 bin 500 uçuştan bahsediyoruz. 350 destinasyondan bahsediyoruz, yıllık 200 milyon yolcudan bahsediyoruz. Bakıldığında bu müthiş bir hadise."

"Yıllık yolcu potansiyeli 200 milyonlara çıkacak"

IGA Havalimanı Sistemleri Müdürü Vedat Yıldız, İstanbul'daki Atatürk Havalimanı'nın yıllık yolcu sayısının 60 milyon, Sabiha Gökçen Havalimanı'nın ise 30 milyon civarında olduğunu kaydetti.

İstanbul'daki iki havalimanının yıllık toplam yolcu sayısının 90 milyon olduğunu belirten Yıldız, "Son birkaç senede yaşanan talihsiz olaylar nedeniyle normalde her sene ortalama yüzde 10 artan yolu sayısındaki artış, son iki, üç yıldır yüzde 1-2'ler seviyesine düştü. İki havalimanında bu rakamlar yeni yeni toparlanmaya başladı. Biz yapacağımız yeni havalimanıyla yolcu potansiyelini yıllık 200 milyonlara kadar çıkaracağız." dedi.

Yeni havalimanından 3 saat içinde 133 şehir ve 120 ülkeye ulaşılabildiğini belirten Yıldız, bu havalimanından 50'den fazla başkente ulaşabildiklerinin altını çizdi.

İstanbul'un yolcu sayısı ile şu anda Avrupa'da 3. sırada olduğuna değinen Yıldız, "Yeni havalimanı ile bu sıralamayı bir numaraya taşıyarak, Avrupa'daki bir numaralı hat olmak istiyoruz." dedi.

https://www.airlinehaber.com/antalya-eurasia-airshow-ise-bir-ilk-olacak/ Mesajı Paylaş

canıtez

Eurasia'ya en büyük katılım Rusya'dan

25-29 Nisan tarihlerinde Antalya'da düzenlenecek Eurasia Airshow Havacılık Fuarı'na en geniş katılımın Rusya tarafından sağlanacağı belirtildi.

Sputnik'e konuşan Eurasia Airshow Üst Yöneticisi (CEO) Ferhat Yenibertiz, Türkiye tarihinin en büyük organizasyonlarından birini gerçekleştirmeye hazırlandıklarını belirterek bu organizasyonun arkasında Cumhurbaşkanlığı ve Savunma Bakanlığı desteğinin olduğunu vurguladı.

Antalya Havalimanı'nda düzenlenecek etkinliğin 300 bin metrekare alanda gerçekleştirileceğini ifade eden Yenibertiz, 'Yaklaşık 30 bin metrekare kapalı alanımız olacak. 300'e yakın firma, Boeing, Airbus, Bombardier gibi üreticilerden tutun, havalimanı aydınlatma, tesisat üreticilerine kadar çok geniş bir yelpazeye sahip bir katılımcı kitlesi olacak' diye konuştu. Yenibertiz, Rusya'nın Eurasia Airshow'a katılacağı çeşitli şirketleriyle en geniş şekilde temsil edileceğine dikkat çekerek, 'Rosoboroneksport, Rostek, OAK (Birleşik Uçak İnşaat Kuruluşu), Suhoy Sivil Uçakları şirketleri ve Yamal havayolu şirketinden katılım onayı aldık" ifadesini kullandı.

Yenibertiz, Vertoletı Rossii, İrkut ve Roskosmos şirketleriyle de katılım için görüşmelere devam ettiklerini kaydederek etkinliğe ayrıca İngiltere, Belçika, İtalya, Pakistan, ABD, Fransa, Çek Cumhuriyeti, Ukrayna, İran olmak üzere en az 15 ülkeden üretici firmaların katılmasını beklediklerini ifade etti.

Dünyanın farklı ülkelerinden yeni nesil 60 uçağı da etkinliğe getirmeyi planladıklarını belirten Yenibertiz, ayrıca 6-7 ülkeden havacılık alanında milli takımların Antalya'ya gelmesi için üst düzey görüşmeler yaptıklarını vurguladı.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/eurasiaya-en-buyuk-katilim-rusyadan.html Mesajı Paylaş

canıtez

Eurasia Airshow için ilk uçaklar gelmeye başladı

Dünya havacılık sektörünün enlerini Antalya'da buluşturmaya hazırlanan Türkiye'nin şova dayalı ilk havacılık fuarı Eurasia Airshow'a sayılı günler kaldı. 25-29 Nisan 2018 tarihlerinde Antalya Uluslararası Havalimanı'nda gerçekleşecek organizasyonda, havacılık ekosistemine yön veren 400 dev şirket, 100'ün üzerinde ülkeden 150 sivil ve askeri delegasyon ile dünyaca ünlü akrobasi takımları da uçuş gösterileriyle boy gösterecek.

T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesine alınan bu dev organizasyonda ülkeler adına yapılacak milli katılımların yanı sıra dünyanın önde gelen sivil ve askeri havacılık şirketleri global markalarıyla boy gösterecek. Dubai, Singapur, Farnborough ve Paris Airshow gibi köklü havacılık organizasyonlarının ardından sektörün Avrasya'daki yeni sahnesi olacak Eurasia Airshow'da İngiltere, Rusya, İtalya, Fransa ve İran gibi pek çok ülkeden sivil ve askeri katılımlarla birlikte yerli ve yabancı yaklaşık 400 firma yer alacak.

İlk uçaklar geldi
Havacılığın zirvesinde yer alan ve Türkiye'de ilk kez görücüye çıkacak pek çok hava aracı da Eurasia Airshow'da yerlerini almaya başladı. AN-70 Antonov ve AN-178 Antonov uçakları da statik sergileme alanında yerlerini alan ilk uçaklar oldu. Son iki günü halka açık olacak fuarda Airbus A350-1000, Boeing 777F, MIG 29, CASA C-295M, Zivko Edge 540 ve daha birçok efsane uçak boy gösterecek.

25-29 Nisan 2018 tarihlerinde Medyacity organizatörlüğünde Antalya Uluslararası Havalimanı içinde gerçekleşecek Eurasia Airshow, toplam 300 bin metrekarelik alanda, 50 bin metrekare kapalı alan, 45 chalet, 100'ü aşkın uçak için statik sergileme alanı sunacak.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/eurasia-airshow-icin-ilk-ucaklar-gelmeye-basladi.html Mesajı Paylaş

FeÇe

Cumartesi günü inşallah ben de bu showa katılmayı planlıyorum. Faydalı paylaşımlar yapmayı çok isterim. Mesajı Paylaş

korat

Su 35 ve F 35B de deniyordu onlardan heber var mı? Mesajı Paylaş
Her yeni nesil uçak yeni bir stratejimi gerektirir?

orko_8

O iki uçağı, hele böyle bir zamanda aynı mekana getiren fuar, tarihe geçer herhalde. Mesajı Paylaş

Merkator

MiG-29 ilk defa Antalya'da

Kapılarını 25 Nisan'da açacak olan ve Antalya'da yapılacak Eurasia Havacılık Fuarı'na Mig-29 savaş uçağı geldi. Polonya Hava Kuvvetleri'ne ait uçak, fuarda statik alanda sergilenecek. Mig-29 herhangi bir gösteri uçuşu yapayacak.

Halen Polonya Hava Kuvvetleri'nde Mig-29'lar F-16'larla birlikte görev yapıyor. 1980'lerin en önemli Sovyet tasarımlarından biri olan uçak, bir çok hava kuvveti tarafından kullanılıyor.

F-35 NEDEN KATILMADI

Fuar öncesinde organizatör şirket lansman ve bir çok tanıtım toplantısında F-35 uçağının geleceğini iddia etmişti. Hatta İtalya'da imal edilen ve dikine kalkış özelliğine sahip F-35B modeli Antalya'daki fuara gelecekti. Organizatör şirket, kesin anlaşma yapmadan ve imalatçılara danışmadan Airbus A380'in de fuarda sergilenceğini iddia etmişti. Şirketin kesinleşmeyen katılımları 'geliyorlar' diyerek kamuoyu ile paylaşması imalatçılar arasında tepkiye neden oldu.

MiG-29 TEKNİK ÖZELLİKLER;

Mürettebat: 1-2 pilot

Gövde uzunluğu: 17.32 metre

Kanat genişliği: 11.36 metre

Yükseklik: 4.73 metre

Cephanesiz ve yakıtsız ağırlık: 10900 kg

Standart kalkış ağırlığı 15180 kg

Maksimum kalkış ağırlığı 18480 kg

Maksimum Hız:

Yerdeyken: 1500 km/saat (Ses hızının 1,26'sı)

Havadayken: 2450 km/saat (Ses hızının 2,3'ü)

Kalkışta: 850 km/saat (Ses hızının 0.8'i)

Uçuş Menzili:

Tam dolu yakıt tankı ile: 1430 mil (2380 km)

Azami irtifa: 18000 metre

http://www.kokpit.aero/f35-antalya-fuarina-gelmiyor Mesajı Paylaş

soufa

Pazar günü bende katılıyorum. Mesajı Paylaş

Merkator

F-35'ler Eurasia yerine Berlin ILA''da

Antalya'da 25 Nisan'da kapılarını açacak Eurasia Havacılık Fuarı'na katılacağı açıklanan, Türkiye'nin de ilk ikisini haziran ayında teslim alacağı F-35 uçakları, Almanya'da gerçekleştirilen Berlin'deki ILA Havacılık Fuarı'na katılıyor.

Ancak Eurasia ile aynı tarihlerde yapılacak Avrupa'nın 3. büyük havacılık fuarı ILA Berlin'e F-35'in hava kuvvetleri modeli 'A' katılacak. Daha önceden organizatör şirket F-35'in dikine inip-kalkan, uçak gemilerinde kullanılan 'B' modelinin Antalya'ya getirileceğini iddia etmişti.

F-35, geçen yıl Paris Air Show'a katıldı ve gösteri uçuşu yaptı. Ancak statik olarak ilk fuarının ILA Berlin olacağı açıklandı. F-35'in hava gösteri programı bulunmuyor.

ALMANYA İLGİSİ

Eurofighter sonrasında yeni nesil savaş uçağını geliştirmek isteyen ve bu konuda ortaklık görüşmeleri yapan Almanya bir taraftan da F-35 ile ilgilenmişti. Bu isteği gündeme getiren Alman Hava Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Karl Müllner, geçtiğimiz günlerde görevden alınmıştı.

Almanya'nın Tornado uçakları yerine F-35A almak istediği savunma kulislerinde konuşuluyor.

http://www.kokpit.aero/f35-euroaisaya-degil-berlin-ilaya-gitti Mesajı Paylaş

canıtez

EURASIA AIRSHOW BAŞLADI

Türkiye'nin şova dayalı ilk havacılık fuarı Eurasia Airshow, Antalya'da başladı. 10 milyar dolarlık iş hacmi oluşturması beklenen fuarda Rus S400 füzelerinin maketi de ilgi gördü

Eurasia Airshow, Cumhurbaşkanlığı himayesinde, çok sayıda yerli ve yabancı havacılık sektörü şirketleri, paydaşların katılımı ile Antalya Uluslararası Havalimanı'nda başladı. Havacılık sektörüne yön veren 400 dev şirket, 100'ün üzerinde ülkeden 150 sivil ve askeri delegasyon ile dünyaca ünlü akrobasi takımlarının uçuş gösterileriyle renk katacağı fuar, Cumartesi ve Pazar günleri halk gösterisiyle son bulacak.

Fuarın açılışında konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya'nın son yıllarda büyük organizasyonlara ev sahipliği yaptığına dikkati çekti. Türkiye'nin sektörün en hızlı büyüyen ülkelerinden biri olduğunun altını çizen Türel, "Antalya bir marka şehir. Alt ve üst yapısı ile bir dünya şehri olma yolunda önemli mesafeler kat etti. Dünyanın gözü bu toplantılar üzerinde ve bunları başarı ile atlattık. G20 zirvesini düzenlemenin gururunu yaşadık. Bu organizasyonlar dünyanın gözünün Antalya'ya dönmesini sağladı. Antalya bu organizasyondan alnının akıyla çıkacaktır. Bu dev fuar 2 yılda bir kentimizde düzenlenecek" ifadelerine yer verdi.

http://www.airkule.com/haber/EURASIA-AIRSHOW-BASLADI/30260 Mesajı Paylaş

farabi

#14
Nis 25, 2018, 12:47 ÖS Last Edit: Nis 25, 2018, 01:26 ÖS by farabi
Antonov'un batı marketleri için hazırladığı orta mesafe 47 ton yük kaldırabilen nakliye uçağı programına ait An7x protatipi, Antalya'da demo uçuşu gerçekleştirmiş. Geçtiğimiz yıl yine batı pazarları için hazırlanmakta olan An132'nin otopilot dahil kokpit aviyoniklerinin Aselsan tarafından tedarik edilmesine dair resmi imzalar atılmıştı. Daha önce çokca tartışıldığı gibi Antonov'un hem hedef pazar hem tedarik alanında kaynaklarını genişletmek/kaydırmak zorunda olması , Türkiye gibi ülkeler için önemli fırsatlar yaratıyor.

EKLE: https://twitter.com/AntonovCompany/status/989032915416776705

An188 yeni nesil turbofan STOL uçağında da imzalar atılmış. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter