Kaan Air

Başlatan ocay, Eyl 24, 2017, 12:01 ÖÖ

« önceki - sonraki »

ocayHerhalde bu elektrik hatlarını kontrol eden helikopter olsa gerek. Bir FLIR de içeriyor Mesajı Paylaş

canıtez

Kaan Air ilk Ka32'yi teslim aldı

Türkiye'de eski adı AgustaWestland, yeni adı Leonardo'nun distribütörü olan Kaan Havacılık, geçen yıl Russian Helicopters ile de anlaşma yapmıştı. Şirketin Türkiye distribütörü olan Kaan Air, orman yangınlarında kullanılmak üzere üç adet Ka32 tipi helikopter siparişi vermişti.

Kaan Air, dün ilk helikopterini Rusya'da teslim aldı. Türk tesciline geçen helikopter önümüzdeki günlerde İstanbul'a gelecek. Helikoptere TC-HLG tescili verildi. Şirketin genel müdürü Kaptan Pilot Kemal Süler, Ka32'lerin önünde fotoğraf paylaştı.

ORMAN YANGINLARINDA KULLANILACAK

Kaan Air, filosuna katacağı Kamov KA32 tipi helikopterler ile 2019 yılı için Orman Yangınlarıyla Mücadele sezonuna hazırlanıyor.

Ka-32A11BC tipi helikopterler, şehir şartlarında, ulaşması zor dağlık arazilerde ve ormanlarla kaplı alanlarda etkili bir şekilde faaliyet gösteriyor. Ayrıca bu helikopterler ile kara yolu olmayan ulaşılması zor noktalara iniş yapılabiliyor.

Ka-32 tipi helikopterler, orman yangınları ve ağır yük taşıma amacıyla kullanımlarının yanı sıra  şehir yangınlarıyla mücadelede de çok etkin olarak kullanılmaktadırlar. Helikopter, gökdelenlerin son katlarında, petrol ve doğalgaz sanayi tesislerinde çıkan yangınlara müdahale edebiliyor.

4 TON SU TAŞIYABİLİYOR

Helikopterde ikisi pilot biri teknisyen üç kişi uçuyor. Ka32'ler 4 ton su taşıma kabiliyetine sahip. Maksimum kalkış ağırlığı 12 ton olan helikopter, saatte 270 kilometre hıza çıkabiliyor. Menzili ise 980 kilometre.

http://www.kokpit.aero/kaan-air-ilk-teslimat Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter